Velike narodne demonstracije protiv separatizma !

al bundy

Legenda
Poruka
63.992
Cudo da ovako vazan dogadjaj nije dobio vecu paznju na forumu , a ni u medijima , naime vec nedelju i kusur dana se po Vojvodini odrzavaju velike opozicione demostracije protiv usvajanja statuta u organizaciji DSS-a i NS-a , a u nekim mestima su im se pridruzili i lokalni odbori SNS-a .
Ono sto upada u oci je velika posecenost i odziv gradjana na iste i njihovo jasno protivljenje predlozenom statutuu , pa je tako u Sremskoj Maitrovici bilo skoro 70 ljudi, u Kikindi skoro 100 , a u Somboru su zajedno sa Tominim sakupli preko 200 ljudi sto govori o velim nezadovoljstvu gradjana pokrajne predlozenim statutu .
Најаве
ПРОТЕСТ ПОВОДОМ УСВАЈАЊА СТАТУТА ВОЈВОДИНЕ 16.11.2009. – Оџаци Демократска странка Србије позива све представнике медија на протест, који организује због усвајања војвођанског Статута.

ПРОТЕСТ ПОВОДОМ УСВАЈАЊА СТАТУТА ВОЈВОДИНЕ 15.11.2009. – Кикинда Демократска странка Србије позива све представнике медија на протест, који организује због усвајања војвођанског Статута.

ПРОТЕСТ ПОВОДОМ УСВАЈАЊА СТАТУТА ВОЈВОДИНЕ 14.11.2009. – Сомбор Демократска странка Србије позива све представнике медија на протест, који организује због усвајања војвођанског Статута.
http://www.dss.org.yu/newsitem.php?id=8605
 
Зашто је обрисан мој јогурт?

jogurt.jpg
 
Mene prosto fascinira, kako to ovi iz Beograda, na samo političari, već pre svega običnji ljudi, kad pozivaju na jedinstvo Srbije, ne primećuju da to sve ljude van Beograda toliko iritira, da samo proizvode kontraefekat.

Позивање на јединство је једно , а пропотентност да се не виде проблеми провинције друго
Децентрализација је јесно ,а аутономизам и сецесионизам друго

Много се мешају ове ствари
 
ДСС нема снаге да изведе ни на печеног вола хиљаду људи
Мада демонстрације нису ни потребне аутономисти су пукли сада
други пут их чекамо ал требаће им једновреме да се опораве
yebiga nema vise dzabe rakije , lanc paketa i organizovanih autobusa iz pickovaca raznih ko onomad kada ste vi demonstrirali pre 20 godina :sad2:
 
yebiga nema vise dzabe rakije , lanc paketa i organizovanih autobusa iz pickovaca raznih ko onomad kada ste vi demonstrirali pre 20 godina :sad2:

Јок синовац није било ни тада , било нешто мало што послале фирме ал ништа значајно
Ал ако би требало опет би било толко света
 
Позивање на јединство је једно , а пропотентност да се не виде проблеми провинције друго
Децентрализација је јесно ,а аутономизам и сецесионизам друго

Мног се мешају ове ствари

Ma ja sam bacio akcenat na obične ljude, ne samo na političare... Meni nije jasno kako obični ljudi iz BG koriste za sve nas zajedniku imenicu Srbi... S tim što begradski Srbi kupuju brodogradilišta, a crnotravski Srbi, nemaju sredstva da mesna kancelarija plati struju za svoje prostorije... Nismo isto, pa makar bili svi Srbi...
 
Ma ja sam bacio akcenat na obične ljude, ne samo na političare... Meni nije jasno kako obični ljudi iz BG koriste za sve nas zajedniku imenicu Srbi... S tim što begradski Srbi kupuju brodogradilišta, a crnotravski Srbi, nemaju sredstva da mesna kancelarija plati struju za svoje prostorije... Nismo isto, pa makar bili svi Srbi...

Е кир Дачо ти што купују луку пре би се рекло да су твоји јужнопругашки Срби

Сви смо Срби и Србија је наша једина држава , сад неко живи у престоници а неко у провинцији зато јесте потребна децентрализација и мало пметније планирање развоја свих регија
 
pa i tada je bilo sve organizovano od strane vlasti , mislim ono nece biti da su se ljudi tek tako okupili posle 15 godina i pade im na pamet da im ustav i nivo autonomije ne odgovaraju , mislim dugo im je trebalo da shvate "spontano " :lol:
a dokaz je da je taj cirkus bio i u drugim delovima zemlje , a ne samo APV, jedino su Janezi po obicaju ispali najpametniji u tom trenutku i potrpali udbaske prvokatore gde im je mesto :lol:
 
pa i tada je bilo sve organizovano od strane vlasti , mislim ono nece biti da su se ljudi tek tako okupili posle 15 godina i pade im na pamet da im ustav i nivo autonomije ne odgovaraju , mislim dugo im je trebalo da shvate "spontano " :lol:
a dokaz je da je taj cirkus bio i u drugim delovima zemlje , a ne samo APV, jedino su Janezi po obicaju ispali najpametniji u tom trenutku i porpali udbaske prvokatore gde im je mesto :lol:

У Бандика како грешиш , ал ајде из прве руке није организовано од стране власти
једном кад седнемо пошто је прича дуга зачудићеш се како је све то било спонтано

И немешај Србе са Космета и 5.10.1988 скроз другачије приче
 

Back
Top