Сleansing diet

...creatrix...

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.503
...postoji ta dijeta za detoksikaciju organizma... u pitanju je techna dijeta... traje 5 do 7 dana... umesto svakog obroka se pije ta technost... fora je u tome sto nigde ne mogu da nadjem konkretnu listu i obavestenje o sastojcima za tu istu... zna li neko?
 
Sok od voca posluzi. Dakle, cedis voce i popijes odmah ili samo jedes voce 4 - 5 dana.
Ja sam dakle, jedan ceo dan gladovao, drugi, treci dan pio sok od voca, a cetvrti i peti sam jeo samo voce. Uglavnom, izgubi se malo misica ali zato beneficije toga su neverovatno dobre: Lepse ustajes, imas vise energije tokom dana, nisi pospan posle podne, veca ti je stamina i izdrzljivost plus mnogo toga.

Ali mislim da je najvaznije da pre nego sto krenes na detoksifikaciju, moras skontati zasto se organizam truje na prvom mestu (sta je uzrok tog trovanja).
 
...hehe... to bi znachilo da ne bi trebalod a pushim tih pet dana... :D
...te to je odgovor na to sta me truje...
nego...
... primetila sam da imam problem sa varenjem mesa... kada poruchkam meso, odmah krene da me boli stomak i pravac WC... da ne odajem detalje- nije zanimljivo iskustvo koje usledi... jednim slovom, lose se hranim u smislu da nemam redovne obroke i da oni cesto variraju velicinom i kalorichnoscu i hranljivoscu...
...sto pochinje da mi bude prilichan problem...
...kontala sam da se malo "saperem" iznutra pa da okrenem novi list...

...da li to zvuchi glupo?
 
Zvuci glupo.
Na vec neredovnu i nepravilnu ishranu ti zelis da uvedes jednu izrazito striktnu dijetu koja je u tvom slucaju besmislena !!!
Okreni list tako sto ces uskladiti obroke i povecati hranljivost.Nije potrebno nikakvo 'sapiranje" pre toga.
 
...si opsan ;) ...da ne ulazim u svoju psihopatologiju ali neka bude dovoljno to da se jedino kratkim rezovima mogu reshiti loshih navika... cenim da nije na tebi da presudjujes o tome :D ...nije kao da si ti odgovoran za moju odluku o tome... to bi bilo smesno... ne? :)
 
prvo,ja sam zensko.
drugo,pitala si da li zvuci glupo i ja sam odgovorila da zvuci.
trece,ako ne stavljam smajlije,ne znaci da sam neprijatna i da moras tim tonom da odgovaras.
a cetvrto,naravno da nije na meni da presudjujem,ti si trazila savet i ja sam ti ga dala...bez uvijanja.
I dalje smatram da dijeta koja ce da te procisti moze kompletno da narusi tvoje zdravlja na prvom mestu imunitet,a sad u vreme gripa kada ti je imunitet jedino sto od njega moze da te zastiti,takav eksperiment ti ne savetujem.

e peto,sva sreca pa nisam odgovorna za odluke koje se donesu zahvaljujuci ovom forumu

a kako bi sve ovo dobilo jedan prijatan i vesio prizvuk,tebi za ljubav,stavicu i smajlija

:)
 

Back
Top