Proteinurija
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Proteinurija

Početnik
    Učlanjen
    21.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Proteinurija

Pre godinu dana resio sam da skinem vojsku sa grbace i odsluzim , ali na pregledu su mi nasli da imam povisen protein u mokraci! Malo pre odlaska pred komisiju sam dobio grip.

Proveo sam skoro 20 dana u niskoj vojnoj bolnici i Vma ! Proteini su se kretali od 1,6 gr/24h pa do 0.800gr/24h, krvni pritisak normalan 130-80 . Otpusten sam sa dijagnozom Glomerulonephritis suspecta ! Bez terapije ! Na sledecoj kontroli 6 meseci kasnije u avgustu zabelezeno mi je 0.700 gr/24 i pritisak od 150-110 (u medjuvremenu me je stres dohvatio jer sam od profesionalnog sportiste postao invalid..bar po vojnoj regulativi ) ! Prepisan mi je monopril 10mg i lorista 25mg , kao i gomila vitamina! Pritisak je sada normalan oko 120sa 70, ali protein ne opada u urinu!

Izludjuje me ponasanje doktora koji cekaju da se stanje pogorsa i zakazuju mi preglede svakih 6 meseci , bez konkretne odluke o mom stanju -ne rade biopsiju i ne prepisuju konkretne lekove za uklanjanje uzroka , vec saniraju posledice -visok pritisak. Jos mi teze pada sto ne mogu u vojsku da odem , jer mi profesija takva da trazi odsluzenu vojsku, jednostavno cekam da se cudo desi i da krenem dalje!
    Zanima me misljenje nekog ko se razume o ovako nesto i da li neko moze da mi preporuci neku privatnu nefrolosku kliniku?
    Poslednji put ažurirao/la Eugen83 : 22.11.2009. u 00:03

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Proteinurija

Sta je sve radjeno od analiza?

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Izvini ali prosto mi je neverovatno da je neko iz skoka proteina i na osnovu skoka krvnog pritiska zakljucio da ti imas glomerulonefritis?

Početnik
    Učlanjen
    21.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Radili su mi sve moguce analize ..ako mislis na biopsiju, to nisu radili,jer su rekli da nemam mnogo veliku proteinuriju da bi je radili! Mada zanimljivo je , zadnji dan na VMa, prosle godine su me istraumirali, tako sto su mi rekli da sam HCV pozitivan , i tako su me lepo pustili kuci!
    Dokopao sam se googla i nasao da glomerulonefritis moze biti posledica HCV...ali onda odradim jos test na studentskoj, infektivnoj i ponovim na VMA i sva 3 budu negativna u roku od mesec dana, pa onda ponovim u avgustu i opet negativan ! Tako da sada cekam januar kada su mi rekli ponovo da se javim nefrologu ! Pizdim jer nista ne mogu da promenim
    Svestan sam da ako ne saniram to sto pre moze da se pogorsa i da polako odem na dijalizu, ali me nerviraju doktori sa stavom , jos je sve to u ranoj fazi !

Jedan nemac koji se bavi istim sportom kao i ja je imao isti problem , rekao mi je da je imao 3,8gr/24h i da su mu dali terapiju maticnim celijama ! posle 10 dana opalo mu je na donju granicu normale ! Mada to je inostranstvo
    Poslednji put ažurirao/la Eugen83 : 22.11.2009. u 12:37

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ja imam glomerulonefritis hronični (tako bar kažu na VMA)

Lečim se već godinu dana, ali slaba vajda.Prvo su mi zakazivali samo neke kontrole,a onda su mi uradili biopsiju koja nije uspela jer su mi uzeli masno tkivo umesto tkiva bubrega.Posle su mi opet radili, pa je delimično uspelo.Vidi se samo da ima minimalnih oštećenja glomurela, i ništa više...
    Od oktobra pijem pronizon,monopril,omeprol,diunorm, a sada su mi dodali omega 3,oligogal se, i lorista....
    Meni je stanje isto već godinu dana.Nije mi ni bolje ni lošije...
    Nemam visok pritisak,Proteini u urinu oko 2gr/24h...

I ja sam razočarana u VMA

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Зашто?
    Па нису доктори свемоћни.
    Хронично запаљење бубрега је управо познато по томе да се с њим тешко излази на крај.

Много је битније како си запатила хроничну упалу.

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Najviše sam razočarana zbog dve neuspešne biopsije.Da je biopsija uspela znalo bi se koji je tip glomerulonefritisa, a samim tim i odakle mi to.
    Nisam imala nikakve tegobe,otkriveno je u trudnoći.
    Razočarana sam jer dva doktora različito misle u vezi moje terapije, a ja se pitam kome da verujem.
    Vidim da ću teško izaći na kraj sa ovim,ali sam optimista...

pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@eugen83
    Malo kasno vidim ovu temu, ali razumem tvoj problem.
    Sama bolest bubrega istiskuje mirovanje tj izbegavanje vecih napora. Sto znaci da nema vezbanja, trcenja i sl. A ako si sportista....onda jbga.
    Druga stvar sa tvojom vojskom...hmm, ne znam cime se bavis ali verujem da svaka struka zahteva "regulisan" vojni rok, ne "odsluzen". Tako da ako si se vec lecio na VMA i sl, popricaj sa doktorom o mogucnosti oslobadjanja od vojnog roka.

@mibadu
    Sto se tice lecenja te bolesti, na zalost znam kakva je situacija.
    Dobro je sto je otkriveno na taj nacin ranije. Jer ta bolest bubrega ne donosi nikakve tegobe dok ne stigne u neki poprilicno odmakli stadijum.
    Svakako je preporuka da budes vise nego optimista i pozitivnog duha.

Srecno!
    Poslednji put ažurirao/la Misplaced : 16.02.2010. u 13:23

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Misplaced

Hvala na lepim zeljama.Sreća će sigurno da mi treba.Pijem neke nove lekove i čajeve pa ću videti šta će da bude, a trudim se i da mirujem mada je to teško.Mora da se radi.Zamaram se kad malo duze stojim.
    Kakva ti iskustva imaš sa glomerulonefritisom?
    Da li ti boluješ ili poznaješ nekoga?
    Znači mi svačije iskustvo?

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio mibadu Pogledaj poruku
    Najviše sam razočarana zbog dve neuspešne biopsije.Da je biopsija uspela znalo bi se koji je tip glomerulonefritisa, a samim tim i odakle mi to.
    Nisam imala nikakve tegobe,otkriveno je u trudnoći.
    Razočarana sam jer dva doktora različito misle u vezi moje terapije, a ja se pitam kome da verujem.
    Vidim da ću teško izaći na kraj sa ovim,ali sam optimista...

pozdrav
    То је тешка ситуација.
    Али надајмо се најбољем.
    Можда да одеш по мишљење и код трећег др-а? Али потруди се да сазнаш ко је ту најбољи.

Početnik
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lecim se u Klinickom centru, a na VMA sam isao na ispitivanja i jednom jos na pocetku na konsultacije kod nefrologa. Sto se tice misljenja doktora sa VMA i sa Klinickog centra, bila su gotovo ista, pa sam nastavio da se lecim na Klinickom centru jer sam tamo vec i poceo.

Sto se tice glomerulonefritisa, meni je to utvrdjeno vec u cetvrtom razredu srednje i evo lecim se vec skoro 4 godine.
    Proteinurija je uglavnom varirala, pa su se tako i doze lekova menjale. Prvo sam uzimao samo pronizon (uz omeprol zbog zeludca i monopril zbog pritiska) a posle su mi uveli i CellCept. Medjutim meni je zeludac jako burno ponekad reagova na vece doze lekova, ali srecom proteinurija se sada smanjila(a samim tim i doze lekova) na 1g/24h tako da je malo bolje.

A alternativne metode lecenja. Zaista ne znam sta da ti kazem. Sve to zavisi od tvog organizma. Nesto sto je pomoglo nekome drugom ne znaci automatsku da ce pomoci i tebi, ali naravno treba pokusati.
    Probao sam sve i svasta, i neke kineske lekove, jedno 3 vrste razlicite terapije cajevima, obloge, dijete i sl. Ma zaista sve i svasta da vise nisam znao da li mi je muka od doktora ili od tih cuda.
    Na zalost, nista mi od toga nije pomoglo.
    Poslednje sto sam uradio i cega se pridrzavam jeste da sam otisao na test intolerancije na hranu.Tako da, ako nista drugo, proteinurija sada miruje, a zbog tog izmenjenog nacina ishrane se osecam bolje.
    Ali kao sto sam ti rekao sve je to individualno, i verujem da vredi da se proba.
    Trudim se da uradim sta mogu, jer ti lekovi nisu ni malo naivni.

Slobodno pitaj sta god te zanima.

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja pijem pronizon,omeprol,monopril,lorista,diunorm,oligogal se i omega 3.Moj želudac za sada dobro to podnosi, ali otiče mi lice,vilica mi se proširila, i počinju da mi rastu brčići što me mnogo nervira jer sam žena od 32 god.
    Znam da je zdravlje bitnije od izgleda, ali ja sam za kratko vreme izgubila trudnoću u osmom mesecu, pa sam saznala da bolujem od ove ni malo naivne bolesti,onda sam izgubila posao...Muka mi je kad se pogledam u ogledalo i pomislim kakva sam pre bila i šta sam sve imala, a gde sam sad.
    Mislim da na moju proteinuriju utiče i moje psihičko stanje.Čula sam da su bubrezi baš osetljivi na stresove a ja ih imam skoro svakodnevno.
    Mislim da će da me dokrajči nizak socijalni status.

SAD SAM BAŠ SVAŠTA NAPISALA....Ko da niko drugi nema probleme.
    Inače sutra idem da kupim novu mešavinu travkica, drugu po redu.
    Šta je to CellCept?
    Misplaced, žao mi je što se tako dugo lečiš, ali dobro je kad je neko uporan, uspećeš sigurno.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •