Utikach pitanje (zivota ili pechenja :)

Poruka
5.463
Izvinjenje zbog laichkog objashnjavanja, jer zaista mi je struja totalni bauk.

Utikach od grejalice (vidim da ga je neko vec menjao, ne znam da li je bash bio dobar za dotichnu)...prilikom svakog ukljuchivanja na trojku se grejao, kao i taj deo kabla...i sinoc se za par minuta sav istopio, raspao, katastrofa totalna...priruchno sredstvo, uzeh utikach od pegle i privrnuh na grejalicu i vidim da sve radi...i ok je...ali josh nisam isprobala hoce li se grejati ponovo.

Duga pricha, ali zaista bi mi znachilo, ako je neko upucen u moguci razlog...tj. ako treba neki poseban utikach,pa da ga kupim...a ako je problem u instalacijama da ne ukljuchujem vishe i oprostim se od grejanja...nije stara instalacija, chudi me sve ovo, jer je ranije radila ok...

Eto, izjadah se sad mi je lakshe :)
 
Los kvalitet izrade, pa ispalo da je preopterecen. Toplota iz grejaca se sirila na sam kabl i pogorsala mu sva svojstva i poceo da se pregreva jer vise nije mogao da podnese tu struju, a i izolacija mu stari brze pod temperaturom koja se siri iz grejaca + temperatura zbog loseg provodjenja. Butstrepujuci proces i sve izgore. Jos ako je los kvalitet kabla ili utikaca... ko ulje na vatru.
Nista specijalno, stalno se dogadja. Treba da se vodi racuna sta se kupuje, jer po istim tim cenama mogu da se nadju kvalitetni i markirani proizvodi, samo treba procunjati malo bolje.

Poz :-)
 
HVALA puno, na odgovoru !
Zaista, utikač je bio uzrok (heh, ako se ne zapalim ponovo, za sada je ovaj ok )...Bash je impresivan prizor, kad se topi sve i povučeš kabal, a metalni delovi utikacha ostanu u zidu. I sta li se desi kad nema nikog u blizini...brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

-Živa ostadoh :) Jel' može li neko od modova da obriše temu, jer je ovdje ipak ozbiljnija problematika na podforumu, pa da ne smeta dzaba ?
Hvala !
 

Back
Top