problemi sa drajverima vga kompatibilnim

dama1980

Početnik
Poruka
31
Pozdrav svima!reinstalirali smo windows xpsp2 jer je bio pun virusa i instalirali smo taj isti xp sp2 ali drajvere ne mozemo da sredimo nikako.imam orginal cd i od graficke i od maticne ploce ali jednostavno nece da instalira samo pise da je to za win 95 ...hard disk je formatiran samo c particija..zatim smo instalirali xp black edition al je stvar ostala ista nesto se instalira sa cd/a i trazi da se restartuje a posle nece da se pojavi ni slika na monitoru komp je star godinu dana 64 X2 Dual Core 5000+ nvidia 2gb rama a graficka je nvidia a kojimodel to ne bih znala da kazem..znaci fale svi drajveri ,ton ,mrezna kartica,usb,video controler vga compatibile...molim za pomoc ko moze da objasni gde je problem:dontunderstand:hvala svima unapred:worth:
 
otvori kuciste procitaj model graficke + maticne onda otkucaj to drivers u google i naci ces na sajtu proizvodjacha drajvere

mozda je ram sheban, ili graficka, ili napajanje, ili matichna (flesh) default bios, i tako moze bude svasta kod tako nerazjasnjenih okolnosti :D
probaj i drugi cd za instalaciju
 
Pozdrav svima!reinstalirali smo windows xpsp2 jer je bio pun virusa i instalirali smo taj isti xp sp2 ali drajvere ne mozemo da sredimo nikako.imam orginal cd i od graficke i od maticne ploce ali jednostavno nece da instalira samo pise da je to za win 95 ...hard disk je formatiran samo c particija..zatim smo instalirali xp black edition al je stvar ostala ista nesto se instalira sa cd/a i trazi da se restartuje a posle nece da se pojavi ni slika na monitoru komp je star godinu dana 64 X2 Dual Core 5000+ nvidia 2gb rama a graficka je nvidia a kojimodel to ne bih znala da kazem..znaci fale svi drajveri ,ton ,mrezna kartica,usb,video controler vga compatibile...molim za pomoc ko moze da objasni gde je problem:dontunderstand:hvala svima unapred:worth:

Imao sam slican ako ne isti problem. samo sto je kod mene usetao Malware, pa sam formatirao C part. vise puta, pa opet nista, sve dok nisam uradio komplet format svih particija, nisam ga se resio. Znaci sacuvaj sta mozes pa formatiraj ceo hard.
 
imam ubuntu 8.10 verziju i fedoru10

Sve jedno je koju ces distribuciju izabrati. Obe su dobre. Mada se najvise koristi ubuntu (ja ga isto koristim) i ima najbolju zajednicu u Srbiji, tako da mozes lako da nadjes pomoc.

Ako zelis da znas koji su ti potrebni drajveri, instaliraj program Driver-Detective. On ce ti pokazati koje komponente ima tvoj racunar i na osnovu tih naziva mozes da nadjes drajvere. Ako ti bude trebala pomoc oko trazenja odgovarajucih drajvera, pitaj ovde za pomoc. Ako zelis da program sam instalira drajvere, onda mora da se kupi licenca za koriscenje.
 
instalirala sam cist xp-sp3 i formatirala ceo hard disk ali ni dalje ne mogu da instaliram drajvere za graficku ,ton ,mrezni adapter tako da ne mogu ni na net da se konektujem preko usb prikljucka jer ni to ne prepoznaje kad stavim da nadje drajvere sa cd-a salje me da se konektujem na net :dontunderstand:a sa cd-a instaliram skoro svaku stavku stalno trazi da se restartuje kad odradi drajvere a nista se ne desava sve ostaje pod znakom zutog znaka pitanja u device menageru!!!:dontunderstand::sad2:da li ima neki redosled u instaliranju????
 

Back
Top