cd rezach i obichni citach

  • Začetnik teme twentythree
  • Datum pokretanja
T

twentythree

Gost
josh jedan problem od mene naime imam obichan cd citach teac 40xil48x medjustim ostario je i predpostavljam i zaprljao jer je star dosta 3,4god i skoro sam uzo Sony crx300 naime combo i chitash,dvd,i rezach sluzi dobro tj sluzi svrsi al se u odskora stari teac pocheo da "kashlje"tj da je u nemogucnosti da prochita cd tj nemoze skoro uopshte,e sad pitanje poshto mi je on glavni kako da prepacim da mi bude sony(2) glavni tj da on bude primaran u chitanju cdova itd a ne ovaj stari teac??
gde se to meenja?
 
Kad oces da uvek cita ti uvek ubacis CD u njega, kapiras?
Koliko sam razumeo ti imas tri *.ROM uredjaja i od toga dva rezaca.
Najbolja kombinacija bi bila da CD ROM stavis na Primary Slave (na granu sa hardom) i ne zaboravi da prebacis dzamper kako treba (pise ti uglavnom na pozadini CD ROM-a.
Rezac i COmbo stavi na drugu granu (Secondary) s tim sto bi bilo bolje da rezac bude Secondary master, a Combo Secondary Slave.
Ako zelis da to sve to radi opet moras podesiti dzampere kako treba da se racunar ne bi zbunio.

E sad ovo ti je neka kombinacija kako bi to sve najbrze radilo, ali ti ne garantujem da ce citati sve CD-ove, naprotiv sve ce biti kao i dosad... :shock:
 

Back
Top