Sta je vaznije, ljubav ili brak?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verujem da mi js uvek nisi odgovorio na moje pitanje zasto je brak vazan, i zasto je potomstvo vazno zasto je idealno da prioritet svake osobe bude brak? Zasto je po tvom misljenju to korisno za drustvo?
Ako si jos uvek zainteresovan za moju religijsku afilijaciju....nemam je smatram sebe ateistom.
 
...ok formalna religija i njena etika, cak i nas osecaj za zajednicu i tradiciju je razbijen.... mnogi se u svemu tome osecaju izgubljeno i dezorjentisano ali mozda nam bas ta neizvesnost pruza priliku da stvorimo neku novu etiku i da zivimo kreativno
... duhovna zaostalost ne moze stvoriti novu etiku jer ne raspolaze ni mudroscu ni intuicijom
 
Prvo ti vidi ko sta razbija i ko je protiv koga, pa ces vidjeti i kome je stalo do morala, a kome nije, i vidjeces, da onima kojima je stalo do toga, ni stari morali nisu suvisni. A o novim da i ne govorimo.
Samo, siguran sam, da oni koji se danas osjecaju dobro, sigurno ne mare za takva "ogranicenja".
 
Ako smo se dogovorili da je drustvo pocelo da degenerise, zar je onda drustvo vaznije od zivota?
Prema tome, ne doprinosi svacije potomstvo zivotu.
Tebi je izgleda pojam degenerisanja i prirodne selekcije nepojmljiv. Ti uopste jos nisi u dodiru sa temom, a ka'ce ne zna se.
 
Inteligentni ljudi u razvijenim zemljama zapravo razmisljaju o stvaranju porodice i braku i uzimaju mnoge opcije u obzir i traze najbolju alternativu uzimaju u ozbir genetsku istoriju , ekonomsku situaciju.... i slicne faktore u njihove odluke. Jer verovatno zele da sve uskalde i svom "potomstu " daju najbolju sansu da bude sve sto moze da bude ...uspesna, stabilna, drustveno korisna osoba a ne samo jos jedan broj za regionalni natalitet. I taj ceo proces je glavni krivac zbog PADA nataliteta u mnogim zemljama u razvoju. Dok populacija zemalja koje nisu u razvoju ili su mozda nove u njemu ne uzimaju u obzir takve faktore i pokazuju RAST u natalitetu bez obzria da li su u braku iz ljubavi ili ne jednostavno imaju decu a da li je to korisno ili ne... da li imaju odgovarajuce resorse ili ne... doprinose rastu populacije i mozda cak budu na teret svog drustva u dugorocnom periodu. Tako da posto praoliras za brak i porodicu imas bolje sanse za tako nesto na strani koja zadovoljava svoje osnovne instinkte i potrebe kao ljubav, sex... jer na drugoj strani koja se bori sa tim instinktima ili ne pridodaje veliku vaznost njima vec stavljaju akcenat na vecu sliku gde ako odluce da imaju potrebne resorse za podizanje dece to ce biti uglavnom mali broj dece koja ce biti podizana da budu funkcionali efikasni, korisni i produktivni clanovi drustva a ne samo da postoje. Naprimer da su tvoji roditelji uzeli vremena i razmisljali o stvaranju porodice i uzeli u obzir sve faktore koje danas uglavnom apliciraju razvijene zemlje ti verovatno nebi bio rodjen. Sudeci po tvom nacinu razmisljanja i greskama koje pravis u percepciji ocigledno je da nemas neku posebnu prednost, arogancija, ignorencija i nabedjenost se ne racunaju. Ne znam cime se bavis ali sudeci po tome kao prioritizujes svoje vreme verujem da nije nesto od posebene vaznosti.Nadam se da sad neces poceti da tvrdis da imas neki geneticku prednost jer bih onda zelela dokaze. ;) Sve u svemu paroliras na pogresnoj strani.

P.S. Drago mi je da nisi javna licnost dobila bih utisak da je tvoj nik alias /ater ego Jelene Karleuse :)

Procitaj ovo i potrudi se da razumes sta zelim da komuniciram nemoj da mi dajes neke glupe odgovore koji su do sada bili tipicni od tebe....bez uvrede. :)
 
Poslednja izmena:
Pa ako je bila na filozofiji to objasnjava zasto mislis da sve nebulozne izjave koje pravis imaju nekog merita ali sada posto vise nije samo na filozofiji vec na drustvu i psihologiji onda izjave bi takodje trebalo da se potkrepe nekim dokazima/teorijama i odgovorima u suprotnom je zatvori ili bar privremeno dok nadjes korisne argumente.
 
Tema se ne postavlja zbog neistomisljenika. Pogotovo sto istomisljenike ne ocekujem tako brzo.
Dakle, ako bi tema bila zatvorena, onda bi to bilo samo na stetu potencijalnih istomisljenika i na radost neistomisljenika.
A ja nemam namjeru ikoga da prepravljam. Ako vam argumenti nisu dovoljni, a vi sebi nabavite dodatne, ali ne od mene.
Ti hoces da ja motivisem vas, ali zasto? Motivisi se negdje drugdje. Ko je mene motivisao? Niko! Ali zato treba imati vrline jos kao dijete, npr. istinoljubivost! A odatle slijede onda sva otkrica...
 
Poslednja izmena:
Kao i do sada bez argumenata samo bllllllllllllllaaa bla bla blaaa blaaaa izvinjavam se zbog svoje direktnosti ali tvoj pristup iritira. Vidim da imas tendenciju da saljes bezobzirne komentare da intimidiras ili ponizis sagovornika takodje vidim da isto pokusavas samnom ali ne tolerisem to kao sto mozes da primetis tako da zelim da te obeshrabrim od daljih pokusaja...zaista ti ne ide u korist.
 
Bolje bi bilo kad bi se zene spremale za udaju, nego za skolu i seks preko vikenda i razvod poslije "ljubavi". Mislim da se u medjuvremenu i one night stand zove "ljubavlju" i dovoljan je razlog za brak, ili barem za zacece.

Pitam se koliko djece danasnjice je stvarno i rodjeno iz te vase ljubavi! To bih volio saznati!

Zar tim vasim brakovima iz ljubavi ne kumuje gospodja Bijela Kuga? Koliko % ima kopiladi? Koliko brakova se zasnuje, ne zato sto su roditelji sposobni, nego zato sto im se "omaklo" dijete?

Itd. Malo se presaberite, prije nego skroz otkacite.

:eek:Kako kako? Boze kako otvorim ovu temu zabezeknem se....:zcepanje:

Sta znaci aman covece ovo boldovano? Indukcijom vadim zakljucak da zene ne bi trebalo da se skoluju? One koje se skoluju imaju i to sto si naveo preko vikenda? Sta nedostaje razvodu? Kakva je to rec kopilad, sramota...iju iju iju:dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top