Zašto Izrael diskriminiše Jevreje?

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
U Izraelu zivi preko 120 hiljada Jevreja iz Etiopije koji se zale da su dikriminisani i osecaju se kao gradjani drugog reda.

http://www.telegraph.co.uk/expat/ex...-in-Israel-still-await-the-promised-land.html

Molim da mi neko objasni ovaj fenomen, ako je upoznat sa situacijom. Pricao mi je prijatelj koji je izvesno vreme proveo u Izraelu da se prema etiopskim Jevrejima, gradjani Izraela ophode kao prema stoki, da im se podsmevaju i omalovazavaju ih na svakom mestu. Zasto je to tako, zasto ih izraelsko drustvo odbacuje?
 
U Izraelu zivi preko 120 hiljada Jevreja iz Etiopije koji se zale da su dikriminisani i osecaju se kao gradjani drugog reda.

http://www.telegraph.co.uk/expat/ex...-in-Israel-still-await-the-promised-land.html

Molim da mi neko objasni ovaj fenomen, ako je upoznat sa situacijom. Pricao mi je prijatelj koji je izvesno vreme proveo u Izraelu da se prema etiopskim Jevrejima, gradjani Izraela ophode kao prema stoki, da im se podsmevaju i omalovazavaju ih na svakom mestu. Zasto je to tako, zasto ih izraelsko drustvo odbacuje?

Zasto fenomen?Svi smatraju Jevreje zrtve,a u stvari i oni su rasisti....
 
Ma opasnost na kub,brate.Pa,zidovi su i izmislili Komunizam......:lol:

http://3.***************/_sGhvR6xzCoc/Scl4zFRrpzI/AAAAAAAAAII/jN_sKPAU1Ms/s320/Gandalf+the+White.jpg
1084_Karl_Marx.jpeg


:per:
 
Askenazi su izaraziti rasisti , i izrazito agresivni . Oni ne priznaju nikog zivog , osim sebe same . Sefardi su otvoreni , i lako postaju deo onog naroda , sa kojim zive .
Sefardi su bili cesto zrtve Askenazija , bas u Izraelu , a o Etiopskim jevrejima da i ne prcam .\
PA i od ovih jevreja , koji se vidjaju na javnoj sceni , odmah upada u oci , ko je Askenazi , a ko Sefard .
 
Askenazi su izaraziti rasisti , i izrazito agresivni . Oni ne priznaju nikog zivog , osim sebe same . Sefardi su otvoreni , i lako postaju deo onog naroda , sa kojim zive .
Sefardi su bili cesto zrtve Askenazija , bas u Izraelu , a o Etiopskim jevrejima da i ne prcam .\
PA i od ovih jevreja , koji se vidjaju na javnoj sceni , odmah upada u oci , ko je Askenazi , a ko Sefard .


A u cemu je razlika izmedju sefarda i askenaza? Mozes li malo da mi pojasnis prirodu tog sukoba, ako kazes da su askenazi rasisti? Znaci li to da se oni rasno razlikuju od sefarda?
 
Askenazi su izaraziti rasisti , i izrazito agresivni . Oni ne priznaju nikog zivog , osim sebe same . Sefardi su otvoreni , i lako postaju deo onog naroda , sa kojim zive .
Sefardi su bili cesto zrtve Askenazija , bas u Izraelu , a o Etiopskim jevrejima da i ne prcam .\
PA i od ovih jevreja , koji se vidjaju na javnoj sceni , odmah upada u oci , ko je Askenazi , a ko Sefard .

koji god da su,stalno prave neka sr.anja.aj mi navedi ijednu ozbiljnu drzavu koja ih nije proterivala,da ne kazem ubijala.Osim Amerike,naravno.:evil:
 
A u cemu je razlika izmedju sefarda i askenaza? Mozes li malo da mi pojasnis prirodu tog sukoba, ako kazes da su askenazi rasisti? Znaci li to da se oni rasno razlikuju od sefarda?

Pa , pre bi rekao da su zapravo ... sovinisti , jako cesto . Nisam se dobro izraizo . U svakom slucaju , razliku medju njima uvek , ali bas uvek , mozes da vidis po njihovom ponasanju . Askenazi su , na primer , Medlin Olbrajt , Holbruk , i citava plejada onih bas ,nama poznatih .
Sefardi ( oni s se sirili preko Spanije ) su , konkretno , Leon Koen,( kome niko zivi i ne bi smeo da kaze da nije Srbin , jer bi mu zubima tkinuo nos ) , Enriko Josif ( koji je izmislio onu krilaticu , da su Srbi nebeski narod, kad je izucavao Kosovski Boj ) .

Mislim da je razlika medju njima vise nego cigledna . I to je bas uvek tako , u 100% slucajeva . Izraelom , vladaju u ovom casu Askenazi , medjutim niz mocnih poluga drze i Sefardi ,. Sefardi smatraju sve jevreje za jedan narod , a Askenai i te kako vide razlike , pa na njima i inskisitiraju .
 
Не знам шта имате толико против Јевреја? Гади ми са када видим да је у Србији неко Неонациста, поред свега што су исти учинили Србима.

Комунисти су 3 пута веће зло..
 
Etiopskim jevrejima je gadno u Izraelu.Tacno.Dosli su u jednu visokorazvijenu zemlju a da nisu videli frizider.Smeste ih u komforne,klimatizovane zgrade,oni u WC soljama kisele kupus.To je strasan sukob civilizacija.Ali ni jedan jevrejin iz etiopije nije gladan,zedan i bez smestaja.Ni jedan.A kako je u onim zemljama koje kritikuju odnos Izraela prema etiopskim jevrejima?!
 
Не знам шта имате толико против Јевреја? Гади ми са када видим да је у Србији неко Неонациста, поред свега што су исти учинили Србима.

Комунисти су 3 пута веће зло..

Ni jedan dobromisleci Srbin , ne moze da mrzi jevreje , zaboga . To bi bio apsurd .
 

Back
Top