VAN BRAKA
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: VAN BRAKA

Obećava
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano VAN BRAKA

sta mislite o vezi van braka - mislim - da ljudi su zajedno nekoliko godina i se ne vencaju, jer papir nima nista ne znaci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

cool skroz
    ne znam samo sta zakon kaze i kako tretira eventualni spor pri razilazenju nevencanih parova, ali van toga je ok, cemu papir?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ako ljudima koji su u takvoj vezi to odgovara, zasto da ne? Ne vidim nista lose u tome.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Evo ja vec cetiri godine zivim sa svojom jacom polovinom nevencano.Nama nije bilo bitno da smo "registrovani" vec da budemo zajedno. Sto se tice zakonske regulative,takva veza se tretira isto kao i brak u smislu da pukne deli se sve pola pola Sto se tice dece peripetija je jer moras da prodjes silnu neku papirologiju (tako sam cula mada nisam se uverila jer nemamo dece jos).
    Eto tako narode pa navalite...volite se....

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

U svakom slucaju je mnogo jednostavnije razići se ako ste nevenčani. Spor oko deteta rešava socijalno, a ne sud i mnogo kraće traje.

Ja sam apsolutni protivnik braka i mislim da taj papir ubija ljubav (čast izuzecima).
    Nemojte me sad odmah napasti što ovako surovo govorim. Za nekog jeste brak, za mene definitivno nije :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio she
    Evo ja vec cetiri godine zivim sa svojom jacom polovinom nevencano.Nama nije bilo bitno da smo "registrovani" vec da budemo zajedno. Sto se tice zakonske regulative,takva veza se tretira isto kao i brak u smislu da pukne deli se sve pola pola Sto se tice dece peripetija je jer moras da prodjes silnu neku papirologiju (tako sam cula mada nisam se uverila jer nemamo dece jos).

Ma ne moras!!!
    Ista je procedura kao kad je par u braku manje od devet mesici, ili ako nema iste adrese u licnim kartama. Treba zajedno da odete da prijavite bebu, a ne da ide tata sam kako obicno biva. Samo tamo dodatno napisu da otac priznaje ocinstvo. Nije neka peripetija.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio igrutin1
    Citat Original postavio she

Ma ne moras!!!
    Ista je procedura kao kad je par u braku manje od devet mesici, ili ako nema iste adrese u licnim kartama. Treba zajedno da odete da prijavite bebu, a ne da ide tata sam kako obicno biva. Samo tamo dodatno napisu da otac priznaje ocinstvo. Nije neka peripetija.

Thanks! Nisam znala proceduru

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Ja sam sa mojim mužem 9 godina,u braku tek dve...tako da znam kako je i jedno i drugo...Čuj,isto je.
    Sve zavisi od vas...ništa od papira.

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: VAN BRAKA

Citat Original postavio Ewa
    sta mislite o vezi van braka - mislim - da ljudi su zajedno nekoliko godina i se ne vencaju, jer papir nima nista ne znaci
    Ma papir ti nista ne znaci,bar sto se mene tice! Bitna je ta odluka u glavi,dal si sa nekim ili nisi a papir kao papir,mada nemam nista protiv njega,naprotiv!

Slične teme

1. Numerologija braka
    Autor YoYoVoLiPeZ u forumu Ostalo
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 28.01.2014., 07:08
  2. Pre braka je sve na brzaka
    Autor sinnke u forumu Žene
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 30.10.2008., 01:40
  3. Ne pre braka
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 195