Skola- problem
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Skola- problem

Domaćin AlanViBritannia (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Skola- problem

Pre svega, da objasnim zasto nisam otvorio ovo u PDF Skole i zasto ne bih zeleo da se tamo prebaci. Pa, bukvalno, zato jer sam ovde zapazio mnogo ozbiljnih i pametnih ljudi, nekoliko prosvetnih radnika i mislim da ce mi oni najbolje pomoci.

E sad..
    Moj glavni problem je sledeci. Imam nekoliko nesposobnih profesora. Jedan je na zameni, i predaje racunovodstvo. Prvu godinu je bila zena, super profesor, uvek smo imali super ocene, i dan danas znam da radim dnevnik blagajne, iako ga nismo ponavljali tri godine.
    Medjutim, otisla je na porodiljsko i dosao je zamenik. Predmet kao predmet mi ide, tj. imam ok ocene. Ali iz samog razloga sto sve prepisem.

Sto mi je najveci problem jeste to sto za Maturski moram da polazem Racunovodstvo, Srpski i izborni predmet, a Racunovodstvo sam "preskocio" celu drugu i trecu godinu.
    Naime, moje "pitanje" je sledece.. Sta uraditi?
    Da li da se zalim kod roditelja, i da oni odu kod direktora, zahtevajuci neku promenu ili nesto? Ima li od toga vajde?
    Ili da se strpim i pustim ove dve godine da odu u ponor, pa da celu 4. placam casove kako bi sustigao ono smo trebali uraditi u skoli?

I da, razrednoj sam vec objasnio problem i njen odgovor je bio "Svaki profesor ima svoj nacin predavanja"...

Ovaj profesor ne zeli da nam objasni, diktira nam teoriju, zadatke uradimo jednom i kad zelimo da ponovimo on se protivi.
    Sta uraditi?
    Life is too short to be little. | 私は新世界の神

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    392

Podrazumevano Re: Skola- problem

Spali profu.
    Šalu na stranu, razgovaraj sa direktorom, ako ne uspe onda probaj sa roditeljima, ne znam šta da ti kažem.

Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Iskreno, plasim se da me ne uzmu "na zub", kako bi rekli moji. Onda sam nagrabusio narednih 2 godine.
    A hvala bogu, razredna mi je sklona da se uvlaci profama i roditeljima, a sikanira nas ucenike.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne moj ga prijaviti zamrzecete,prvo roditelje,potom nadlezne...

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne mozes tu nista sam, ili uz pomoc roditelja. Cak stavise, ne znam da li biste uradili nesto po tom pitanju i da ste odreagovali kao odeljenje,kolektivno, a ti kao pojedinac mozes samo sebi da napravis medvedju uslugu.
    Cekaj cetvrtu godinu da vidis kako ce stvari da se odvijaju, pa ako nemas drugog izbora uci samostalno.
    Inace, blaga tuga je ko sve danas ne predaje u srednjim skolama, i sto se toga tice se potpuno slazem sa tobom, ali nema vajde.

Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Oh, da. Da napomenem kako je profesor bio direktor u jednoj, i generalni direktor u dve firme, a u 4. direktor racunovodstva.
    Inace, sve firme su u stecaju. XD

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Alan vi Britannia Pogledaj poruku
    Pre svega, da objasnim zasto nisam otvorio ovo u PDF Skole i zasto ne bih zeleo da se tamo prebaci. Pa, bukvalno, zato jer sam ovde zapazio mnogo ozbiljnih i pametnih ljudi, nekoliko prosvetnih radnika i mislim da ce mi oni najbolje pomoci.

E sad..
    Moj glavni problem je sledeci. Imam nekoliko nesposobnih profesora. Jedan je na zameni, i predaje racunovodstvo. Prvu godinu je bila zena, super profesor, uvek smo imali super ocene, i dan danas znam da radim dnevnik blagajne, iako ga nismo ponavljali tri godine.
    Medjutim, otisla je na porodiljsko i dosao je zamenik. Predmet kao predmet mi ide, tj. imam ok ocene. Ali iz samog razloga sto sve prepisem.

Sto mi je najveci problem jeste to sto za Maturski moram da polazem Racunovodstvo, Srpski i izborni predmet, a Racunovodstvo sam "preskocio" celu drugu i trecu godinu.
    Da li da se zalim kod roditelja, i da oni odu kod direktora, zahtevajuci neku promenu ili nesto? Ima li od toga vajde?
    Ili da se strpim i pustim ove dve godine da odu u ponor, pa da celu 4. placam casove kako bi sustigao ono smo trebali uraditi u skoli?

I da, razrednoj sam vec objasnio problem i njen odgovor je bio "Svaki profesor ima svoj nacin predavanja"...

Ovaj profesor ne zeli da nam objasni, diktira nam teoriju, zadatke uradimo jednom i kad zelimo da ponovimo on se protivi.
    Sta uraditi?
    Нисам баш најбоље схватила... Ако ти он предаје већ две године, и ако си ти за те две године изгубио много градива - шта ти сада вреди да тражиш промену?

А иначе, ако сте сви у одељењеу сматрали да вам он не предаје довољно, да не објашњава градиво - што сте ћутали све ове године и ви и родитељи? Што нису родитељи одреаговали раније? Не у смислу да траже промену наставника (то не верујем да би успели) него да одељенски старешина проба мало да разговара са колегом и да тражи да вам објашњава градиво и даје више задатака...

Ја сам имала дивног профеосра филозофије, којем сам на неки начин била љубимица и никад за две године нисам одговарала филозофију, а увек сам имала 5!
    У ствари, учинио ми је медвеђу услугу јер нисам стекла довољно знања, а филозофија је ствар опште културе... Међутим, не могу да кривим њега - ко ми је крив што нисам сама учила...

Poznat Sleepyhead (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    179

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku
    Ne mozes tu nista sam, ili uz pomoc roditelja. Cak stavise, ne znam da li biste uradili nesto po tom pitanju i da ste odreagovali kao odeljenje,kolektivno, a ti kao pojedinac mozes samo sebi da napravis medvedju uslugu.
    Cekaj cetvrtu godinu da vidis kako ce stvari da se odvijaju, pa ako nemas drugog izbora uci samostalno.
    Inace, blaga tuga je ko sve danas ne predaje u srednjim skolama, i sto se toga tice se potpuno slazem sa tobom, ali nema vajde.
    Moja profesorka francuskog dodje na cas i krene da predaje latinski. Onda da nenajavljeni kontrolni svake nedelje, a cesto ne najavi ni pismeni. Ponekad se ni ne pojavi na casu. Onda insistira na tome da treba da nadoknadimo taj cas, pa se ni tu ne pojavi.

Kad nam svima podeli jedinice iz onih kontrolnih i pismenih, kaze da naucimo pesmu na francuskom, i onda tako deli petice.

Zalili se mi. Individualno, kolektivno, roditeljima, razrednoj, direktoru. I, naravno, nista. Navodno su pricali sa njom, ili sta vec, i onda se ona vratila na cas i pocela nesto o tome kako mi treba prvo njoj da se obratimo (kao da nismo), i kako ona nece da tolerise da je ogovaramo iza ledja.

Sad je jos gora, ako je to ikako bilo moguce.

Mada, ja dobro prolazim. Da li zato sto ona mene voli (), ili zato sto imam vise srece nego pameti, ne znam, ali znam da nemam pojma francuski, a imam 4/5.
    Gospodin predsednik vlade pridržava alat ministru policije dok ovaj obija trafiku!

Domaćin lazycat (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Razgovarajte za pocetak sa profesorom - ako je sve te godine do sada radio u firmama i tek sad dosao u skolu, moguce je da stvarno ne zna da predaje (ekonomisti se obrazuju da rade sa brojevima i parama a ne sa djacima). Naravno, nemojte mu reci - vi nemate pojma i mi nista nismo naucili, kad napadnes coveka, prirodna reakcija je da ce da se brani. Ne mozete ni da kazete hocemo jos neki zadatak i da vam on zadatak tog trenutka stvori - casovi se pripremaju unapred i covek je verovatno spremio samo jedan zadatak za taj cas. Trazite da vam donese jos neki slican zadatak za naredni cas, tome se verovatno nece protiviti. I profesori su ljudi, ne znaju sve, nisu savrseni, ali ako postoji istinska zelja za saradnjom a ne kritikom radi kritike, nacicete zajednicki jezik .
    If you can dream it, you can do it.

Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

@ Hellen:
    Predaje mi pola druge godine i evo.. dva meseca u trecoj.
    U drugoj godini nije bio problem, jer smo sve ucili ko predjasnje profanke, pa je on samo ponavljao njeno gradivo, sto znamo.
    Ali sad, kad ucimo novo gradivo, niko pojma nema jer covek nece da objasni. Niti hoce, niti zna sam da objasni.

Rekao sam vec da sam se obratio razrednoj, predlozio sam cak da mu kaze, ukoliko ima vremena da organizuje neku vrste dopunske nastave ili nesto.. Ali njen odgovor je bio "Svaki profesor ima svoj nacin predavanja i ja se tu ne mesam".
    Takodje rekao sam roditeljima, moja majka je razgovarala sa razrednom, i razredna je predlozila da ne ucini moja majka nista, jer moze da mi ga navuce na vrat.

@ lazycat:
    Probali. On je rekao "sta cu vam ja, sto ne ucite."

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Е, ебига. Баш је шугаво кад си тако у ћорсокаку...
    Једино да се родитељи договоре па да на родитељском наступе заједнички....

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

samo nekolioko??????????pa vidi hteo sam da postavim to pitanje ali su deca rekla nemoj nema nikakve vajde , svi su povezani, svi su po partijskoj liniji ,korumpirani............

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alan vi Britannia Pogledaj poruku

E sad..

Sta uraditi?
    ja bi ga prijavila prosvetnoj inspekciji...bez sale...

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio iivanaekv Pogledaj poruku
    ja bi ga prijavila prosvetnoj inspekciji...bez sale...
    Са образложењем.....?
    Којим?
    Не даје довољно задатака?

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

ma ako postoji OBJEKTIVAN problem onda taj problem oseca celo odeljenje tj ili se svi, većinski pobunite uz podrsku roditelja ili odradi solo to sto mora i pretanjiraj tih godinu dana i taj maturski pa sta sad, uglavnom i ifdiot sa mozgom paramecijuma zavrsi srednju

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    146

Moj ti je savet da npr. pokusas da pronadjes nekog dobrog profu koji ce ti to privatno ispredavati. Kada sam nakon tehnicke srednje skole i teologije morao da izaberem jos neku visu skolu ili faks aj sam izabrao visu poslovnu. Meni je jedna penzionisana profanka racunovodstva tako objasnila da i sada, godinama kasnije, iako nikada nisam to radio u stanju da odradim zadatak. A sve me je to stajalo brat-bratu 30 casova. Racunovodstvo je zanat, dakle ako mene pitas bolje nadji privatno nekoga ko zna da ti objasnis i imas 'hleb u rukama'.

Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Da, hvala na komentarima.

bezibre, naveo sam gore da smo pokusali na nekoliko nacina da mu skrenemo paznju da covek ne radi lepo. Ali od toga nema vajde.
    Preguracu ovih godinu dana, pokusacu da razumem nerazumljivo kod njega, i uzecu profesora u 4. da to sve predje sa mnom ispocetka.

Slične teme

1. Skola CV skola - a rada ni od korova
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 22.10.2009., 17:07
  2. skola, skola, skolica.
    Autor gost 114587 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 208
    Poslednja poruka: 26.02.2009., 21:22
  3. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  4. problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem
    Autor twix u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 20:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku