nubijska grlica
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: nubijska grlica

Poznat
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano nubijska grlica

Pronasla sam danas na terasi pticu za koju sam prvo pomislila da je mlad golub koji jos slabo leti. Medjutim, sto sam je vise gledala cinilo se da nije bas obican golub, tj. bele boje, izuzetno mirna i pitoma sa tamnim prstenom od perja oko vrata i posto sam malo googlala saznadoh da je to nubijska grlica. E sad, odkud ona na mojoj terasi kad one slabo opstaju u prirodi tj.drze se u zatvorenom prostoru.
    Sta da radim sa njom, gde da je drzim , da li mora unutra ili moze da ostane na zastakljenoj terasi, mada mislim da ce joj biti hladno.

Pomoc, nemam pojma o pticama nesto posebno, a za ovu nisam ni cula ranije.Ako neko ima ma kakav savet, hitno, svaki je dobrodosao, plasim se da mi ne ugine, ako je ne hranim pravilno ili sta vec...
    Poslednji put ažurirao/la oranzada : 19.11.2009. u 23:24

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano Re: nubijska grlica

Citat Original postavio oranzada Pogledaj poruku
    Pronasla sam danas na terasi pticu za koju sam prvo pomislila da je mlad golub koji jos slabo leti. Medjutim, sto sam je vise gledala cinilo se da nije bas obican golub, tj. bele boje, izuzetno mirna i pitoma sa tamnim prstenom od perja oko vrata i posto sam malo googlala saznadoh da je to nubijska grlica. E sad, odkud ona na mojoj terasi kad one slabo opstaju u prirodi tj.drze se u zatvorenom prostoru.
    Sta da radim sa njom, gde da je drzim , da li mora unutra ili moze da ostane na zastakljenoj terasi, mada mislim da ce joj biti hladno.

Pomoc, nemam pojma o pticama nesto posebno, a za ovu nisam ni cula ranije.Ako neko ima ma kakav savet, hitno, svaki je dobrodosao, plasim se da mi ne ugine, ako je ne hranim pravilno ili sta vec...
    Prvo, da li je ptica bele bije ili boje bele kafe?
    Ako je boje bele kafe onda verovatno nije nubiska grlica nego gugutka. Ako je bele boje i stvarno tako pitoma mozda je nubiska grlica koju je neko drzao u stanu pa mu je pobegla.
    Ukoliko mislis da je zadrzis do proleca, moras joj nabaviti kavez, sto veci to bolje.
    Preporucivo je da je drzis u kavezu iz vise razloga. jedan je sto ptice dosta prljaju, moraju i one da kake. drugi razlog je sto ako je pustis da slobodno leti po stanu moze se uplasiti i povrediti kad naleti na prozor, pokusavajuci da pobegne od toga sto ju je uplasilo
    Zatim moras je redovno hraniti.
    Najbolje da odes u neki peti shop i pitas njih sta je za grlice, gugutke i tu vrstu ptica najbojla hrana.
    U principu ta vrsta ptica se hrani zrnevljem, znaci psenica , mozda i malo pirinca i semena od konoplje i lana. Vidi sta oni u pet sopu jos dodaju u mesavinu za golubove.
    Hleb joj nemoj davati jer u hlebu ima soli, a so je za ptice otrov.
    Mozes za pocetak preobati da joj das hranu za papagaje, pa ces videti sta ona iz te mesavine probira.
    I moras voditi racuna da uvek ima dovoljno vode, pogotovu ako zivis u stanu sa centralnim grejanjem.
    Vodu joj menjaj nekoliko puta dnevno, bez obzira sto vidis da u posudi ima vode. Ptice vole cistu vodu.
    A hraniti je mozes dva puta dnevno ne preobilno. Najbolje je da kada joj das hranu pratis koliko je pojela i toliko joj das i sledeci put.
    z\elim ti da je sacubas zivu i zdravu do proleca, pa ako je gugutka a ne nubiska grlica na prolece kad otopli samo otvori prozor i kavez i pusti je. Ona ce sama naci put do slobode.

Poznat
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala na savetima.
    Ptica je bele boje sa tamnim kolutom oko vrata i prskanim crnim krilima i telom., ali dominira bela boja.
    Trenutno smo je stavili u kavez koji nije bas mnogo veliki ali moze da prodje za prvi momenat. Nije nista jela od juce, dali smo joj psenicu, videcemo danas kako ce biti.
    Ne znam da li moze biti na terasi, zastakljenoj ili mora u sobi. Zasad smo je uneli u sobu, ali ne znam sta joj vise odgovara, kako je navikla....

Iskusan Panamaman (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

I meni je ovako nesto uletelo u sobu :
    Zla vila je proklela ruzicu da se ubode tek na 18.-ti rodendan!

Slične teme

1. "Grlica" - službeni Kalendar za Crnu Goru (1834.)
    Autor Slaven777 u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.09.2008., 16:14
  2. vakcina protiv raka grlica materice
    Autor coeur u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.03.2007., 15:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku