:) FRAZE :) ILI NE :) ???

Tuzic

Početnik
Poruka
22
"Izvini..ali nije problem u tebi,nego u meni!"
"Zao mi je,ali ja stvarno nemam vremena,moram da se koncentrisem na ucenje(ili treniranje ,ili vec nesto),...nemam vremena ni za sebe!"
"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"
"Zasluzujes ti mnogo bolje od mene!"
"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:

I koliko puta ste rekli...posle raskida:"meni je mnogo stalo do tebe ,ne zelim da izadjem zauvek iz tvog zivota,da li bi mogli da ostanemo prijatelji" ili "uvek cu biti tu za tebe" :think:

Koliko cesto koristite te fraze i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno verovali u to dok ste izgovarali, ili ste malkice lagali :rotf:
Naravno..sigurno ima jos doooooosta fraza..koja je vasa?:super:
 
"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"
"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:
I koliko puta ste rekli...posle raskida:"meni je mnogo stalo do tebe ,ne zelim da izadjem zauvek iz tvog zivota,da li bi mogli da ostanemo prijatelji" ili "uvek cu biti tu za tebe" :think:

Ovo sam rekla i mislila.....a i bas ovih dana sam rekla jednu i nju ozbiljno mislim: ok si ali samo da imas +5 god......da, uzasno mi smeta sto je toliko mladji.....
 
"Izvini..ali nije problem u tebi,nego u meni!"
"Zao mi je,ali ja stvarno nemam vremena,moram da se koncentrisem na ucenje(ili treniranje ,ili vec nesto),...nemam vremena ni za sebe!"
"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"
"Zasluzujes ti mnogo bolje od mene!"
"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:

I koliko puta ste rekli...posle raskida:"meni je mnogo stalo do tebe ,ne zelim da izadjem zauvek iz tvog zivota,da li bi mogli da ostanemo prijatelji" ili "uvek cu biti tu za tebe" :think:

Koliko cesto koristite te fraze i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno verovali u to dok ste izgovarali, ili ste malkice lagali :rotf:
Naravno..sigurno ima jos doooooosta fraza..koja je vasa?:super:

Ja sam ovo rekla samo jednom ali ne kao frazu već je to bilo iskreno i to što sam mislila to sam i uradila.Sada mnogi ljudi reči shvataju bez težine i olako ih izgovaraju ne razmišljajući da ona druga strana ima osećanja.Meni je bolje da mi neko iskreno i bez uvijanja kaže ‚‚ej,izvini ali ne dopadaš mi se‚‚ nego da mi izgovori sijaset onakvih gluposti koje si naveo za primer ali i kada mi neko tako nešto kaže znam šta znači ali nemam neko naročito mišljenje o toj osobi.
 
"Izvini..ali nije problem u tebi,nego u meni!"
"Zao mi je,ali ja stvarno nemam vremena,moram da se koncentrisem na ucenje(ili treniranje ,ili vec nesto),...nemam vremena ni za sebe!"
"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"
"Zasluzujes ti mnogo bolje od mene!"
"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:

I koliko puta ste rekli...posle raskida:"meni je mnogo stalo do tebe ,ne zelim da izadjem zauvek iz tvog zivota,da li bi mogli da ostanemo prijatelji" ili "uvek cu biti tu za tebe" :think:

Koliko cesto koristite te fraze i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno verovali u to dok ste izgovarali, ili ste malkice lagali :rotf:
Naravno..sigurno ima jos doooooosta fraza..koja je vasa?:super:
To jesam koristila ali ne kao frazu jer sam uvek to i mislila.Razlog raskida sam jasno stavljala do znanja,bez lazi ,jer ako sam provela neko vreme sa tom osobom bar je zasluzila da zna istinu.
 
Ja sam ovo rekla samo jednom ali ne kao frazu već je to bilo iskreno i to što sam mislila to sam i uradila.Sada mnogi ljudi reči shvataju bez težine i olako ih izgovaraju ne razmišljajući da ona druga strana ima osećanja.Meni je bolje da mi neko iskreno i bez uvijanja kaže ‚‚ej,izvini ali ne dopadaš mi se‚‚ nego da mi izgovori sijaset onakvih gluposti koje si naveo za primer ali i kada mi neko tako nešto kaže znam šta znači ali nemam neko naročito mišljenje o toj osobi.

Slazem se sa ovim....

@tema
I ja sam samo jednom ponudila opciju da budemo prijatelji...i iskreno sam to i mislila...mada kasnije sam shvatila da mozda i ne zelim da budemo prijatelji...
Inace ostale fraze ne koristim...kad mi se neko ne svidja dovoljno, jednostavno se ne upustam u seme sa doticnim...ako se pak nekome ne svidjam, nek mi slobodno jasno kaze da je tako...ne bi mi bilo svejedno ako ja nesto osecam ali dovoljno sam odrasla da shvatim to odbijanje i podnesem ga...
Smatram da je istina najbolja...kad bi ljudi bili malo vise iskreni i musko - zenski odnosi bi bili laksi...najgore je nekoga ostaviti da misli sta oce, da razbija glavu zasto i kako i umislja neke scene..i to ne bi mogla nikome da uradim...
 
kad mi se neko ne svidja dovoljno, jednostavno se ne upustam u seme ...

:ok:e to je fora..a ne kao aj probamo pa se zaznemo jer ne procenjujemo dobro..ili cist experimet..posle eksanja nema kajanja..i te fraze ocigledno koriste zene kad se nadju u nebranom grozdju..a to je iskljucivo kad se muskarac zaljubi..da nije tako razilazili bi se laganica bez problema i izgovora tipa ostanemo prijatelji..to se bas vidi da je njemu stalo a ona kao nece ga povredi..vazi
 
:ok:e to je fora..a ne kao aj probamo pa se zaznemo jer ne procenjujemo dobro..ili cist experimet..posle eksanja nema kajanja..i te fraze ocigledno koriste zene kad se nadju u nebranom grozdju..a to je iskljucivo kad se muskarac zaljubi..da nije tako razilazili bi se laganica bez problema i izgovora tipa ostanemo prijatelji..to se bas vidi da je njemu stalo a ona kao nece ga povredi..vazi

Bas tako...mnogi to tako rade...ali bolje je biti sam, nego dobijati i nuditi nesto na pola...
 
Ne mogu da se slozim s vama jer neko moze jako da ti se dopadne,mozes cak da volis i budes u dugoj vezi ali onda,jednog dana shvatis da to vise nije to.Koliko sam ja shvatila temu mislilo se na fraze pri raskidu.Ne mogu na pocetku veze znati kako ce se ona odvijati pa ako mi se ne svidja dovoljno necu se upustati.Sta ako mi se jako dopada pa za neko vreme ,kad upoznam tu osobu,shvatim da to i nije ono sto sam ocekivala?
 
Meni to ne zvuce kao fraze pri raskidu...vec npr. ona se njemu svidja a on njoj ne pa na zna kako da ga otkaci....ili je bar u pitanju neka teen veza ili nesto sl..
Ne mogu da zamislim da odrasla zrela osoba koristi te izgovore... Nije potrebno mnogo vremena da bi uvideo kakav je neko kao osoba generalno i da li ti se svidja...za to vreme upoznavanja ne moraju da budu u vezi...nek se druze, zabavljaju...pa posle ako se svide jedno 2-om, nastupa veza...
Svako srljanje je nesmisleno...bar meni...ne bih mogla da se zadovoljim mrvicama...
 
....koliko puta ste rekli...posle raskida: Tako je napisala u temi.
Naravno da se nije potrebno ni upustati u veze za koje smatras da nemaju perspektivu ali niko to ne moze znati unapred
O ulascima u vezu kao ajde da probamo nisam nikad ni razmisljala jer su to kojestarije
 
Poslednja izmena:
A jbga sad...

posle raskida za prijateljstvo...a one prve fraze kad se raskida....i ko tako u zrelim godinama raskida za mene je papak...
U zreloj vezi treba kazes jasno ne dopadas mi se, seks nam ne stima, ne privlacis me vise bla bla...ako je nesto od toga...mada dovoljno je da se kaze da vise ne zelis sa nekim da budes nebitni su razlozi...i sve ok...

Koriscenje tih jadnih fraza samo pokazuju da je osoba nezrela i da ne poznaje sebe dovoljno..nebitno u kom dobu se koristi...
 
U prvom,svom odgovoru sam i navela da fraze ne koristim vec samo istinite razloge raskida.Posle velikih ljubavi zaista sam zelela da sa njima ostanem prijatelj jer ako sam provela deo svog zivota sa tom osobom glupo je da prodjem na ulici i ne javim mu se.
 
Nije teen veza u pitanju..niti mi treba savet ili slicno... nego mi je samo palo na pamet kako raskidate sa nekim ...a da ne smete da kazete istinu..tj istina bi toliko povredila tog nekog..nebitno je da li je veza od mesec,dva,godinu,5 godina..Znaci sa tom ste osobom i jednostavno pukne..nije vise to-to...KAKO RASKINETE?!
Jer ne mozete u svakoj situaciji reci istinu ma koliko ste odrasla,zrela osoba,a i svako je nekada bar jednom upotrebio neku otrcanu fazu..:D ili cuo :D
 
Nije teen veza u pitanju..niti mi treba savet ili slicno... nego mi je samo palo na pamet kako raskidate sa nekim ...a da ne smete da kazete istinu..tj istina bi toliko povredila tog nekog..nebitno je da li je veza od mesec,dva,godinu,5 godina..Znaci sa tom ste osobom i jednostavno pukne..nije vise to-to...KAKO RASKINETE?!
Jer ne mozete u svakoj situaciji reci istinu ma koliko ste odrasla,zrela osoba,a i svako je nekada bar jednom upotrebio neku otrcanu fazu..:D ili cuo :D

E,pa odlicno.Onda sam ja odgovorila tacno:)
 
Nije teen veza u pitanju..niti mi treba savet ili slicno... nego mi je samo palo na pamet kako raskidate sa nekim ...a da ne smete da kazete istinu..tj istina bi toliko povredila tog nekog..nebitno je da li je veza od mesec,dva,godinu,5 godina..Znaci sa tom ste osobom i jednostavno pukne..nije vise to-to...KAKO RASKINETE?!
Jer ne mozete u svakoj situaciji reci istinu ma koliko ste odrasla,zrela osoba,a i svako je nekada bar jednom upotrebio neku otrcanu fazu..:D ili cuo :D

Ko ti uopste savetuje...:think: sto se tice boldovanog nije istina...eto ja nisam nikad upotrebila te fraze i jos poneko na ovoj temi nije...
Zasto neko ne bi smeo da kaze istinu? Zar ljudi ocekuju raskide pune srece ili sta..:dontunderstand: logicno je da ce partnera raskid da boli ako mu je jos stalo... u svakoj situaciji se moze reci da jednostavno vise ne zelis da delis zivot sa partnerom.,..
 
..Zasto neko ne bi smeo da kaze istinu? ,..
hmm...ne znam...na pr jer je istina okrutna...sta sa deckom si 3 god i poslednjih par meseci krece sve da nestaje,uocavas svaku njegovu manu,pocinje da ti se gadi..sve ti smeta...cak je i u krevetu uzas..i posle price opet ne ide..i posle neke pauze(recimo) ne ide..doci ces mu i sasuti u lice :"TI SE MENI POCEO DA SE GADIS, U KREVETU SI UZAS,JA NE MOGU VISE DA BUDEM SA TOBOM!" a iza vas je toliko divnih uspomena..
dala sam cist primer..mada se tako nesto desilo mojoj koleginici..
 
Rečnik fraza:


"Izvini..ali nije problem u tebi,nego u meni!"

Problem je u tebi.

"Zao mi je,ali ja stvarno nemam vremena,moram da se koncentrisem na ucenje(ili treniranje ,ili vec nesto),...nemam vremena ni za sebe!"

Imam ja vremena, ali nemam za tebe.


"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"

Dvojka si.


"Zasluzujes ti mnogo bolje od mene!"

Ne sviđaš mi se ali si dobar/dobra pa želim da ti to kažem na lep način.

"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:

Nemoj ti zvati mene, zvaću ja tebe. Možda.
 
Rečnik fraza:


"Izvini..ali nije problem u tebi,nego u meni!"

Problem je u tebi.

"Zao mi je,ali ja stvarno nemam vremena,moram da se koncentrisem na ucenje(ili treniranje ,ili vec nesto),...nemam vremena ni za sebe!"

Imam ja vremena, ali nemam za tebe.


"Izasla sam iz ozbiljne veze,treba mi malo vremena,ne verujem vise u ljubav,trenutno nisam sposobna biti u vezi i zaljubiti se!"


Dvojka si.


"Zasluzujes ti mnogo bolje od mene!"

Ne sviđaš mi se ali si dobar/dobra pa želim da ti to kažem na lep način.

"Trenutno nisam za vezu ali cekaj da me ovo stanje prodje pa cemo ponovo..."-Pauza! :manikir:

Nemoj ti zvati mene, zvaću ja tebe. Možda.
E TOOOOOOO!:klap:
:hvala:
 
Kad zena saopsti muzu da ga napusta zbog drugog muskarca, on kaze:

Ateist: Ne verujem.
Budist: Samo da si ti srecna. - :zcepanje:
Katolik: Ja sam kriv.
Jevrejin: To cu ti vratiti!
Pravoslavac: Mars u picku materinu! - :zcepanje:
Agnostik: Zasto da ne nastavimo utroje?
Mormon: Jedna vise, ili manje...
Melanholik: Ubicu se!
Kolerik: Ubicu te!
Apatik: Dobro...
Pesimista: Ma predosecao sam sta ce da se desi.
Optimista: Zadrzi kljuc od kuce - za svaki slucaj. - :zcepanje:
Realista: Zasto si uzela moj kofer? - :zcepanje:
Naivko: Kad se vracas? - MUKICA :zcepanje:
Racionalista: Nemas argumenata.
Skeptik: Jesi li sigurna?
Romantichar: Ja te ipak volim!
Filozof: Zasto bas danas?
Advokat: To ce te skupo kostati.
Bankar: To ce me skupo kostati.
Japi: Koliko on zaradjuje?
Liberal: Konacno sam slobodan!
Komunista: Prihvatam obavezu da te delim sa drugim.
Zeleni: Idi biciklom.
Klerikalac: Znaci zgresila si?
Socijaldemokrata: Postujem tvoju odluku.
Slovenac: Samo da nije Hrvat.
Hrvat: Samo da nije Slovenac.
Albanac: Samo da nije Srbin.
Srbin: Samo da je nas. - :rotf:
 

Back
Top