maltex

:think: Ne znam da li sam preterala. Ja ga trpam svugde u kolace mesto secera. I u piskotu i u fil, recimo kad kuvam brasno i zumanca u mleku + maltex mesto secera, pa to kljuca par minuta. Nisam sigurna koliko je zdravo posle takve termicke obrade. Nekako mi je sturo objasnjenje da se koristi kao zamena za secer. Da li to vazi u svakom slucaju?:dontunderstand:
 
ja ga jedem onako na kashiku kad se setim,
bas mi se svidja.
cak sam ga meshao sa sojinim lecitinom pa "zvakao zajedno",
dok je
lecitin bio "ne poznat" na ovim nashim prostorima i kostao onoliko koliko stvarno kosta;
pre najezde novokomponovanih makrobioticara koji ne pitaju za cenu i nisu u toku sa realnoshchu pa ima nazovi prodavnice "zdrave hrane" uvaljuju ugradjivanje do bola oko koske koju so isjeda.
zato ti ja vishe ne jedem ni lecitin ni maltex.

tu sam se setio i kvasaa u kojis e "trpa" maltex (jecmeni slad) . koji sam tamanio po ukraini svakog dana,
a ovde kod nas cena otisla oHoHoHhoy ako uopste moze da se kupi.
nema vishe ni starog dobrog TUT-GUTA. :rtfm:
ode GrzoZdJe u SiRcHe!!
 
:think: Ne znam da li sam preterala. Ja ga trpam svugde u kolace mesto secera. I u piskotu i u fil, recimo kad kuvam brasno i zumanca u mleku + maltex mesto secera, pa to kljuca par minuta. Nisam sigurna koliko je zdravo posle takve termicke obrade. Nekako mi je sturo objasnjenje da se koristi kao zamena za secer. Da li to vazi u svakom slucaju?:dontunderstand:


Ne bi trebalo da smeta termička obrada, jer. koliko znam, maltex se koristi(o) i u pekarskoj industriji da testo bolje raste.

Kao zamena za šećer - ne bih to tako nazvala, pre bi rekla da je to samo druga vrsta zslađivača, (u svakom slučaju zdravija), jer šećer ne sadrži baš ništa osim kalorija i ukusa - ni minerala, ni vitamina, ni drugih materija koje bi na bilo koji način bile korisne za organizam.:bye:
 
Ja malteks koristim kada pravim zdravu strudlu. Testo zamesim sa jednakim kolicinama razanog, ovsenog i integralnog brasna, kvascem i vodom a u fil stavljam mak, malteks, suvo grozdje i malo vrele vode.
 

Back
Top