Nestala cipovana kuca

micici

Početnik
Poruka
9
Krajem prosle nedelje je negde odlutala nasa kuca Nera. Nestala je u okolini Dusanovacke pijace.

Ona je mala, crna, kratkonoga mesanka sa ostrom dlakom. Molim vas, ako je vidite, pozovite je i ona ce vam svakako prici da se pomazi jer je jako umiljata.

Molim vas, javite mi ako je nadjete. Cipovana je i lako je utvrditi ciji je clan porodice, na cipu se nalaze svi podaci za kontakt.

Nagrada se podrazumeva.
 
leae.jpg


Joj, kako je to slatko stvorenje!
 
Juce smo bili na dusanovackoj pijaci i u kraju oko Dusanovacke pijace, zalepili mnogo plakata, razgovarali sa prodavcima na pijaci, dali sliku svim ljudima koji su setali svoje pse jer znam da oni razumeju i da ce pomoci ako mogu, ostavili slike u pet shopovima...

Jutros me je pozvao telefonom covek koji radi na pijaci i reako da je bila tu ali nije htela da pridje. Za 10 min. sam se stvorila tamo i trazila je jako dugo ali je nisam nasla.

Sve se nadam zazvonice telefon.
 
Sinoc kasno me je, uz pomoc svoje cerke, kontaktirala clanica jedog od foruma ciji je nick Aska & Juca i rekla mi je da je, na Slaviji, nasla kucu slicnu onoj na slici i da joj ona prisla kada je pozvala po imenu.

Ostala je po mrklom mraku cuvajuci Leu do trenutka dok sam ja dosla i zajedno samnom prosla teskih pola sata u dilemama da li je to Lea ili nije. Naime, Lea je udomljena pre 6 meseci i toliko je proslo od kada je nisam videla. O njoj sam dobijala samo telefonske izvestaje. Odlucile smo da je za kucu najbolje da je povedem, pogledam je na svetlu i proverim cip. Ja sam bila toliko uzbudjena da nisam Aska & Juci cak ni ponudila da je odvezem kuci i ostavila sam je da u to doba ode prevozom kuci. Jos jednom molim za izvinjenje.

Jutros je nas veterinar definitivno potvrdio da je cip na mestu i da to jeste Nera (kako joj i pise na podacima o cipu). Lea je ime koje je dobila od novog staratelja. Sto se nas tice, ona ce se ubuduce zvati Nera, jer ako je ime sudbina, ona treba da ima novu, bolju sudbinu.

Malo je reci koje mogu ovde da napisem da se zahvalim predivnoj Aska & Juci na paznji sa kojom je uocila prosecnu, neuglednu i prilicno prljavu kucu, na strpljenu sa kojim me je sacekala da dodjem i na podrsci u teskim trenucima moje dileme da li je to ona koju trazim. Takodje joj se zahvaljujem na dobrim savetima koje mi je dala u potrazi za Nerom i saosecanju koje je iskazala na forumu. Zao mi je sto nije prihvatila nagradu, pa cu pokusati da nagradim one koje ona voli, Asku i Jucu.

Ovaj post je, delom, namenjen i tome da ohrabrim one koje tragaju za svojim ljubimcima, da ne odustaju. Jako je ohrabrujuce saznanje da jos uvek postoje izvanredni, plemeniti i topli ljudi, a posebno je lepo sto oni pripadaju ovom nasem velikom bratstvu - ljubitelja zivotinja.
 

Back
Top