M A T R I X

nemcoi

Aktivan član
Poruka
1.406
Vrlo je moguce da zivimo u nekoj vrsti matrixa sobzirom na to da niko apsolutno ne moze da dokaze odkud i cemu mi ovde na planeti Zemlji obitavamo. Mozda realnost nije onakva kakvom je vidimo a mozda i ne postoji ali zato predpostaljam da postoji istina. Ako se ta istina prekrije ili ne vidi to je vec dozaz da zivimo u matrixu.

Ipak postoje stavovi koji su poprilicno razliciti, na suprotnim stranama, i koji diktiraju neku svoju realnost, onda znaci da neko nije u pravu tj neko je ovde u zabludi, ili su svi u zabludi? (ovo je ipak manje verovatno) Mozda je jedna od strana samo bliza toj pravoj realnosti...
 
Poslednja izmena:
Mozda mi ne mozemo da dokazemo, to je tacno, ali svako ima svoju "teoriju" odakle mi na Zemlji.

Jasna teorija s religijske tacke je da je svet stvorio Bog, kao i ljude.

Za mene tu nema dileme.
 
Mozda mi ne mozemo da dokazemo, to je tacno, ali svako ima svoju "teoriju" odakle mi na Zemlji.

Jasna teorija s religijske tacke je da je svet stvorio Bog, kao i ljude.

Za mene tu nema dileme.

Ipak stoji ono da je neko u zabludi. Realnost je verovatno neka vrsta licnog gledista na neke stvari, samo sto su neke realnosti relevantnije jer na slican ili isti nacin odredjen broj ljudi je vidi kao takvu tj sto vise ljudi to je realnost vise realna. Ipak ne moze se osporiti bilo kom pravo na njegovu realnost mada mozda i moze ali onima koji su po misljenju vecine, koja je verovatno u vecini slucajeva u pravu, malo sisli s uma (posandrcali).

Meni npr boje nisu prava realnost nego samo da je slika takva (ona koja se stvara u mozgu) i da su predmeti koji cine tu sliku iste boje.
 
Medicinske studije pokazuju da se taj Matrix efekat javlja prlikom duzeg i intenzivnog pushenja hashisha i marihuane.

Elem, konzument tom prilikom ima osecaj da ne pripada ovom svetu, da je oko njega se lazno i vestacki i da se nalazi u stanju trenutnog sna.


Nabolja i proverena terapija, prilikom koje se konzument uverava da ipak zivi u realnom svetu sa svim njegovim zakonima fizike je sledeca.

Na magistralnm putu sacekati kamion ili autobus i baciti se pod isti.
Subjekat tada, u najvecem broju slucajeva dozivljava smrt, i ako se tada ne uveri da svet nije matrix, onda ce postojanje u istome biti prekinuto , a subjekat ce biti srecan, probudjen u svom realnom svetu.

Ako, ipak, subjekat prezivi udar, itakako ce se prilikom visemesecnog lecenja uveriti da je bio u zabludi.
Nesnosni bolovi ce ga podsecati iz casa u cas u to.

(ps. navedeno izlecenje od samoobmane matrixa nije preporucljivo, a nosi i krivicne zakonske posledice po vozaca vozila, a veliku emocionalnu i duhovnu bol subjektovih najblizih.
Znaci, nikako ne upraznjavati tu eksperimentalnu tehniku, sem sa pismenom saglasnoscu vase okoline)


:):):)
 
Добро је,с времена на вријеме,раздвојити неке мијешане појмове.
Мислим,људи их миксају...
ДаклеМ:
Боје које видимо,ТВ слика,тј.филмови и серије посљедица су несавршености ока.
Оћу рећи,не би их видјели тако,веч као низ сличица.
Биологија,осми основне,односно Основе електротехнике,први средње...
Матрикс или матрица или Велика ријека којом пловимо...
То је у много цитираном филму само алегорија(српски језик,шести разред).
Буђење из Матрикса је вишестрано.
Матрикс нам намећу родитељи(Деда Мраз,не тамо!у мраку је Баба рога!),или
нам га натура друштво(новац,не ходај го!,Кока кола је добра,Њу ејџ)...
Излаз је за свакога другачији.
Срећно онима који не узму ни црвену ни плаву пилулу...
:cool:
 
Nabolja i proverena terapija, prilikom koje se konzument uverava da ipak zivi u realnom svetu sa svim njegovim zakonima fizike je sledeca.
Na magistralnm putu sacekati kamion ili autobus i baciti se pod isti.
Subjekat tada, u najvecem broju slucajeva dozivljava smrt, i ako se tada ne uveri da svet nije matrix, onda ce postojanje u istome biti prekinuto , a subjekat ce biti srecan, probudjen u svom realnom svetu.
Ako, ipak, subjekat prezivi udar, itakako ce se prilikom visemesecnog lecenja uveriti da je bio u zabludi.
Nesnosni bolovi ce ga podsecati iz casa u cas u to.
(ps. navedeno izlecenje od samoobmane matrixa nije preporucljivo, a nosi i krivicne zakonske posledice po vozaca vozila, a veliku emocionalnu i duhovnu bol subjektovih najblizih.
Znaci, nikako ne upraznjavati tu eksperimentalnu tehniku, sem sa pismenom saglasnoscu vase okoline)
:):):)

E.......li te zakoni fizike. Evo Sal naso da se sprda sa visine. Salu.... idealnost opazajnog sveta nije hipoteza vec apodikticka cinjenica. (pogledaj negde sta znaci rec"apodiktican")
Tu nema rasprave i iznosenja nedotupavnih eksperimaneta vec misiljenje. Nije dovoljno zverati okolo vec treba misliti. Ako zveras okolo videces recimo da se sunce okrece oko zemlje, a ako mislis shvatices to nije tako kako vidis.

Isto tako ako zveras okolo videces da svet objekata egzistira kao takav..kao objekt po sebi..a ako malo razmislis shavtices da je to apsurd nad apsurdima kojeg nas je veliki Barkli oslobodio svojom filozofijom,.

A ako je naravno ovo za tebe spansko selo ostaje ti taj eksperiment tkz. "zravog razuma".Ili ako skocis pod autobus osetices bol sto znaci da je svet realan. Ma nemoj.

Subjektivnim opazajima boje, mirisa, ukusa, dodira esaloniranih u opazaj sliku koju ces nazvati "autobus" dodace se time subjektivni osecaj bola. Pri svemu tome imaces posla samo sa subjektivnim osecajima u tvojoj svesti... subjektivnim osecajim koji izvan te svesti nisu takvi kakvim sih i osetio..

Ili uzmimo recimo jedan san u kome setas ulicom. Sve oko tebe je u tom trenutku realano...ne znas da sanjas. Odjednom u snu te udara autobus. Ti osetis bol i odes u bolnicu..sve u snu. I sta SALU???? Jel to znaci da je takav san realan ?

I da kada smo vec kod autobusa ko nije neka pogleda ovaj blog. Ovo znanje moze nekom da promeni zivot.

Korelativnsot subjekta i objekta - Autobus
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=7505
 
Poslednja izmena:
E.......li te zakoni fizike. Evo Sal naso da se sprda sa visine. Salu.... idealnost opazajnog sveta nije hipoteza vec apodikticka cinjenica. (pogledaj negde sta znaci rec"apodiktican")
Tu nema rasprave i iznosenja nedotupavnih eksperimaneta vec misiljenje. Nije dovoljno zverati okolo vec treba misliti. Ako zveras okolo videces recimo da se sunce okrece oko zemlje, a ako mislis shvatices to nije tako kako vidis.

Isto tako ako zveras okolo videces da svet objekata egzistira kao takav..kao objekt po sebi..a ako malo razmislis shavtices da je to apsurd nad apsurdima kojeg nas je veliki Barkli oslobodio svojom filozofijom,.

A ako je naravno ovo za tebe spansko selo ostaje ti taj eksperiment tkz. "zravog razuma".Ili ako skocis pod autobus osetices bol sto znaci da je svet realan. Ma nemoj.

Subjektivnim opazajima boje, mirisa, ukusa, dodira esaloniranih u opazaj sliku koju ces nazvati "autobus" dodace se time subjektivni osecaj bola. Pri svemu tome imaces posla samo sa subjektivnim osecajima u tvojoj svesti... subjektivnim osecajim koji izvan te svesti nisu takvi kakvim sih i osetio..

Ili uzmimo recimo jedan san u kome setas ulicom. Sve oko tebe je u tom trenutku realano...ne znas da sanjas. Odjednom u snu te udara autobus. Ti osetis bol i odes u bolnicu..sve u snu. I sta SALU???? Jel to znaci da je takav san realan ?

I da kada smo vec kod autobusa ko nije neka pogleda ovaj blog. Ovo znanje moze nekom da promeni zivot.

Korelativnsot subjekta i objekta - Autobus
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=7505

naravoucenije :
kad te spici autobus, ti brzo izvadi komp i idi na ozimanov blog gde ces shvatiti da te autobus nije ni udario vec samo njegova slika, i da tebi iako si slomio nogu/ruku/kicmu/rebro u stvari nije nista te umesto u bolnicu idi kuci i procitaj jos nesto iz ozimanove bogate kolekcije, koju btw niko normalan ne cita, pa mora u svakom postu da pomene kako je on to vec negde pisao. :mrgreen:
 
naravoucenije :
kad te spici autobus, ti brzo izvadi komp i idi na ozimanov blog gde ces shvatiti da te autobus nije ni udario vec samo njegova slika, i da tebi iako si slomio nogu/ruku/kicmu/rebro u stvari nije nista te umesto u bolnicu idi kuci i procitaj jos nesto iz ozimanove bogate kolekcije, koju btw niko normalan ne cita, pa mora u svakom postu da pomene kako je on to vec negde pisao. :mrgreen:

Slika opazaj autobusa je udarila sliku opazaj nekog coveka. A korelat svakog opazaja ili cisti subjekat saznanja ili poznatije "JA" tj. ono sto sve vidi a sto niko nije video u celom tom dogadjaju kolizije objekata nije ni dodirnut. Jer subjekat jeste korelativni i neophodni uslov svakog opazaja , svake slike, ali sa njima on nije vezan kauzalnom vezom.. kako ti kazes da imamo sliku autobusa i sliku coveka..i subjekat svest .a onda odjednom imamo sliku autobusa i sliku coveka ali nemamo vise svesni subjekat koji je korelat tih objekata. To je Milice kontradikcija...zao mi je.. :mrgreen:
 
The reason I am writing this in english is it's more cool:
Here is the scene from The movie "Bruce almihty"...
(after being hit by truck)
Bruce is waking up,and asks God(played by Morgan freeman):
Am I really dead?
And reply is:YOU CAN'T KNEEL ON HIGHWAY AND LIVE TO TELL ABOUT IT."
Comprende,korelativni?
Ako ne vjeruješ,klekni na autoput Bratstva i jedinstva...
Ali nemoj mene da kriviš ako se probudiš kod Svetog Petra...
:cool:
 
Vrlo je moguce da zivimo u nekoj vrsti matrixa sobzirom na to da niko apsolutno ne moze da dokaze odkud i cemu mi ovde na planeti Zemlji obitavamo. Mozda realnost nije onakva kakvom je vidimo a mozda i ne postoji ali zato predpostaljam da postoji istina. Ako se ta istina prekrije ili ne vidi to je vec dozaz da zivimo u matrixu.

Ipak postoje stavovi koji su poprilicno razliciti, na suprotnim stranama, i koji diktiraju neku svoju realnost, onda znaci da neko nije u pravu tj neko je ovde u zabludi, ili su svi u zabludi? (ovo je ipak manje verovatno) Mozda je jedna od strana samo bliza toj pravoj realnosti...

начин да се ограничи тема.
ако теби није јасно значи да не желиш да схватиш. апсолутистичким наступом се не налазе одговори. то је филозофија.
живот је све сем филозофије...
 
The reason I am writing this in english is it's more cool:
Here is the scene from The movie "Bruce almihty"...
(after being hit by truck)
Bruce is waking up,and asks God(played by Morgan freeman):
Am I really dead?
And reply is:YOU CAN'T KNEEL ON HIGHWAY AND LIVE TO TELL ABOUT IT."
Comprende,korelativni?
Ako ne vjeruješ,klekni na autoput Bratstva i jedinstva...
Ali nemoj mene da kriviš ako se probudiš kod Svetog Petra...
:cool:

ко зна да мисли зна да мисли на свим језицима.
 
Slika opazaj autobusa je udarila sliku opazaj nekog coveka. A korelat svakog opazaja ili cisti subjekat saznanja ili poznatije "JA" tj. ono sto sve vidi a sto niko nije video u celom tom dogadjaju kolizije objekata nije ni dodirnut. Jer subjekat jeste korelativni i neophodni uslov svakog opazaja , svake slike, ali sa njima on nije vezan kauzalnom vezom.. kako ti kazes da imamo sliku autobusa i sliku coveka..i subjekat svest .a onda odjednom imamo sliku autobusa i sliku coveka ali nemamo vise svesni subjekat koji je korelat tih objekata. To je Milice kontradikcija...zao mi je.. :mrgreen:

aha, aha, sad kontam. samo jedna stvar mi nije jasna. ako je nase telo "slika" kao sto ti kazes zasto onda ne promenis svoju svest kada je tvoja "slika" u pitanju? zasto se godinama pumpas u teretani, ako je to samo "slika"? e to je meni kontradikcija :mrgreen:
 
Ova tema mozhda jeste za filozofiju , al odgovori su za tinejdzhere .

To je zato sto je premestena sa Natprirodnih foruma i misterija pravo ovde. :mrgreen:


Milice. Idealna sustina opazajnog sveta jeste cinjenica koja se neposredno shvata. Ta cinjenica pri tome ne utice na ponasanje nas u tom svetu.Ili j sto bi rekao Sopenhauer:
Empirijski realitet opazajnog sveta ne ukida njegov transcendentalni idealitet. iako za nas on ostaje to sto je i bio. Svet kao predstava :)
 
Poslednja izmena:
Verujem da neko iskoriscavanje od strane neke 'vise sile' postoji,
nesto slicno kao u matrixu samo sto nije u pitanju sakupljanje elektricne energije vec neke druge, recimeo duhovne.
Zasto je mnoge od nas imresionirao film matrix, zato sto smo u filmu videli neki odraz naseg zivota,
ne bas 100% identican, no mnoge slicnosti su se nasle.
 
U filmu kažu:

- Ti si došao ovamo jer ti znaš nešto. To što ti znaš, ti ne možeš da objasniš, ali ti to osećaš. Ti si osećao celi svoj život da nešto nije u redu sa ovim svetom. Ti ne znaš šta je to, ali taj osećaj je stalno tu kao trn u tvojoj glavi, koji te ponekad izluđuje. Taj te je osjećaj i doveo do mene. Da li znaš o čemu pričam?

- O matriksu?

- Da li ti znaš šta je to? Matriks je svuda, svuda oko nas. Čak i sada, u ovoj sobi. Možeš da ga vidiš i kad gledaš kroz prozor ili kad upališ televizor. Možeš da ga osetiš kad ideš na posao, u crkvu, ili kad plaćaš porez. To je svet koji je prevučen ispred tvojih očiju da bi te učinio slepim, nesposobnim da vidiš istinu.

- Koju istinu?

- Da si ti samo jedan rob. Kao i svi ostali, ti si se rodio u zatvoru, u zatvoru bez mirisa i okusa, kojeg ne možeš da opipaš, to je zatvor namenjen za tvoju svest. Nažalost, nikome se ne može da objasni šta je to matriks, ti to moraš sam da vidiš.

- Ja sada pokušavam da oslobodim tvoj um, međutim, ja mogu samo da ti pokažem vrata. Ti si taj koji će morati da prođe kroz njih.
 
Vrlo je moguce da zivimo u nekoj vrsti matrixa sobzirom na to da niko apsolutno ne moze da dokaze odkud i cemu mi ovde na planeti Zemlji obitavamo. Mozda realnost nije onakva kakvom je vidimo
onda znaci da neko nije u pravu
tj neko je ovde u zabludi, ili su svi u zabludi?

Niko nikome ne može dokazati zato što jedina osoba kojoj treba otkriti i pokazati razlog postojanja ovog sveta i nas u njemu jesmo mi sami.
Onaj ko otkrije i zna to zna samo za sebe.

Svako od nas je u prolaznim fazama razumevanja života. Realnost je uvek malo kompletnija sa većim bropjem životnih iskustava i sa većom ekspanzijom svesti.
Ono što su rekli drugi ili govore i pišu mnogi oko nas je nevažno. Važno je koliko mi sami možemo razumeti taj život.
Razumevanje istine nije stvar dokazivanja već je stvar stanja svesti. No, svest nije intelektualna već je čisto duhovna kategorija. Uz naglasak da biti religiozan ili visoki intelektualac sa mnogo pročitanih (često jalovih knjiga) ne znači biti i duhovno visoko razvijen tj. posedovati "visoko" stanje svesti. (Što ne znači da medju intelektualcima nema onih koji produbljenije razumeju život.)
 

Back
Top