Šta voze narodni poslanici u Srbiji

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.024
Narod gladan, a narodni poslanici se luksuziraju
Odakle, bre, pare?! Poslanici voze kola vredna čak 500.000€

Dvojica poslanika voze basnoslovno skupe džipove „BMW X5", a voze se i luksuzni „audiji", „folksvageni", „škode", „ševroleti", „krajsleri", „pežoi"...

limuyine-1.jpg


KAO ČEDA... Poslanik Bečić pozajmio od prijatelja džip od 50.000 evra

Svetska ekonomska kriza pogodila je sve u Srbiji, sve osim narodnih poslanika. Sudeći po voznom parku, u Srbiji se danas ponajviše isplati biti poslanik. Na parkingu ispred Doma Narodne skupštine juče smo, naime, uslikali 17 luksuznih limuzina vrednih najmanje 500.000 evra!!!

Samo tri poslanička džipa, dva „BMW X5" i jedan „BMW X3", parkirana ispred parlamenta, vrede skoro 130.000 evra! Jedan od luksuznih džipova ima kruševačke registarske tablice, zbog čega smo posumnjali da pripada poslaniku DS-a Srđanu Milivojeviću. On to, međutim, demantuje, ali na sasvim originalan način...

limuyine-2.jpg


- Ne, nije tačno! Kakav džip?! Ja iz Kruševca na sednice Skupštine dolazim trotinetom i rolerima... - bilo je sve što nam je rekao poslanik Milivojević.

Pozajmio BMW!

Preko puta glavnog ulaza u Skupštinu juče je bio parkiran još jedan „BMW X5", ali sa novosadskim tablicama. Zatekli smo poslanika SNS-a Igora Bečića kako ulazi u njega. Na pitanje reportera Pressa odakle mu pare za tako skup automobil, on, posle kraće pauze, vidno iznenađen odgovara:

- Nije moj! Pozajmio mi ga je prijatelj!

Na insistiranje da kaže ko je taj prijatelj koji može da pozajmi auto vredan skoro 50.000 evra, izbegava odgovor:

- Ma, nije toliko, vredi mnogo manje! Nije nov... Imam ja „pasata" starog šest godina. Trenutno je u servisu na popravci, a vlasnik tog servisa je moj prijatelj. I on mi je pozajmio džip dok se moj auto ne popravi...

On, ipak, nije hteo da nam kaže ništa konkretnije o prijatelju serviseru koji pozajmljuje basnoslovno skupi „BMW".

Desetak minuta kasnije na skupštinski parking ulazi i nova „škoda oktavija" rumskih registracija. Iz kola izlazi poslanik SRS-a Vitomir Plužarević.

- Novinari?! Šta? Kola?! Nemam šta da lažem, sve ću da vam kažem... Evo, ovu „oktaviju" sam kupio za 20.000 evra! I dobro me služi... - komentariše on. Na pitanje odakle mu toliki novac, da li ga je pazario u kešu ili na rate, Plužarević kaže:

- Naravno, kupio sam ga za pare! A kako bih drugačije. Ali je neumesno da me pitate odakle mi pare...


LIMUYINE-KRAJ.jpg



http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...+Poslanici+voze+kola+vredna+čak+500.000€.html

--------------------

Srbija je nekom majka - a nekome maceha :mrgreen:

Neki jedu kupus, a neki meso, batak i karabatak :mrgreen:

U proseku svi jedemo - sarmu :mrgreen:

Secam se svojevremeno negde 2002-3 , kakav se samo rasadnik luksuznih limuzina mogao videti u Krunskoj ulici ....

Secam se tada se u prodaji u Srbiji tek pojavio Chrysler Crossfire , chryslerov atraktivni kupe, i odjednom od 4-5 u gradu koliko ih je bilo tada, 3 su konstantno bila parkirana ispred sedista DS-a u Krunskoj :mrgreen:

sta da vam kazem narode - uzivajte makar u slikama jer vi ste sve to i onako sami platili :ok:
 
Poslednja izmena:
Poslaničke limuzine

1. „BMW X5" - nov oko 50.000
2. „BMW X5" - 2008. oko 45.000
3. „BMW X3" - nov oko 35.000
4. „BMW serija 3" - nov oko 28.000
5. „BMW serija 3" - 2008. oko 25.000
6. „škoda superb" - nova oko 25.000
7. „škoda superb" - 2008. oko 22.000
8. „sitroen pikaso" - nov oko 30.000
9. „pasat" - nov oko 30.000
10. „pasat" - 2007. oko 20.000
11. „škoda oktavija" - nova oko 20.000
12. „oktavija" - 2008. oko 17.000
13. „pežo 407" - nov oko 25.000
14. „sitroen C5" - nov oko 20.000
15. „saab" - 2007. oko 18.000
16. „ševrolet kruz" - nov oko 16.000
17. „krajsler" - 2008. oko 18.000
 
Dvojica poslanika voze basnoslovno skupe džipove „BMW X5", a voze se i luksuzni „audiji", „folksvageni", „škode", „ševroleti", „krajsleri", „pežoi"...


KAO ČEDA... Poslanik Bečić pozajmio od prijatelja džip od 50.000 evra

Svetska ekonomska kriza pogodila je sve u Srbiji, sve osim narodnih poslanika. Sudeći po voznom parku, u Srbiji se danas ponajviše isplati biti poslanik. Na parkingu ispred Doma Narodne skupštine juče smo, naime, uslikali 17 luksuznih limuzina vrednih najmanje 500.000 evra!!!

Samo tri poslanička džipa, dva „BMW X5" i jedan „BMW X3", parkirana ispred parlamenta, vrede skoro 130.000 evra! Jedan od luksuznih džipova ima kruševačke registarske tablice, zbog čega smo posumnjali da pripada poslaniku DS-a Srđanu Milivojeviću. On to, međutim, demantuje, ali na sasvim originalan način...


- Ne, nije tačno! Kakav džip?! Ja iz Kruševca na sednice Skupštine dolazim trotinetom i rolerima... - bilo je sve što nam je rekao poslanik Milivojević.

Pozajmio BMW!

Preko puta glavnog ulaza u Skupštinu juče je bio parkiran još jedan „BMW X5", ali sa novosadskim tablicama. Zatekli smo poslanika SNS-a Igora Bečića kako ulazi u njega. Na pitanje reportera Pressa odakle mu pare za tako skup automobil, on, posle kraće pauze, vidno iznenađen odgovara:

- Nije moj! Pozajmio mi ga je prijatelj!

Na insistiranje da kaže ko je taj prijatelj koji može da pozajmi auto vredan skoro 50.000 evra, izbegava odgovor:

Poslaničke limuzine

1. „BMW X5" - nov oko 50.000
2. „BMW X5" - 2008. oko 45.000
3. „BMW X3" - nov oko 35.000
4. „BMW serija 3" - nov oko 28.000
5. „BMW serija 3" - 2008. oko 25.000
6. „škoda superb" - nova oko 25.000
7. „škoda superb" - 2008. oko 22.000
8. „sitroen pikaso" - nov oko 30.000
9. „pasat" - nov oko 30.000
10. „pasat" - 2007. oko 20.000
11. „škoda oktavija" - nova oko 20.000
12. „oktavija" - 2008. oko 17.000
13. „pežo 407" - nov oko 25.000
14. „sitroen C5" - nov oko 20.000
15. „saab" - 2007. oko 18.000
16. „ševrolet kruz" - nov oko 16.000
17. „krajsler" - 2008. oko 18.000

- Ma, nije toliko, vredi mnogo manje! Nije nov... Imam ja „pasata" starog šest godina. Trenutno je u servisu na popravci, a vlasnik tog servisa je moj prijatelj. I on mi je pozajmio džip dok se moj auto ne popravi...

On, ipak, nije hteo da nam kaže ništa konkretnije o prijatelju serviseru koji pozajmljuje basnoslovno skupi „BMW".

Desetak minuta kasnije na skupštinski parking ulazi i nova „škoda oktavija" rumskih registracija. Iz kola izlazi poslanik SRS-a Vitomir Plužarević.

- Novinari?! Šta? Kola?! Nemam šta da lažem, sve ću da vam kažem... Evo, ovu „oktaviju" sam kupio za 20.000 evra! I dobro me služi... - komentariše on. Na pitanje odakle mu toliki novac, da li ga je pazario u kešu ili na rate, Plužarević kaže:

- Naravno, kupio sam ga za pare! A kako bih drugačije. Ali je neumesno da me pitate odakle mi pare...


Luksuz s juga

Ako ne računamo automobile čija se vrednost kreće oko pet do deset hiljada evra, a bilo ih je najmanje tridesetak, ostala vozila na skupštinskom parkingu u proseku koštaju od 20.000 do 30.000 evra. Najviše je „škoda", „folksvagena", „sitroena", a tu su i dva „ševroleta" (pogledajte tabelu). Zanimljivo je da je luksuznih automobila najviše sa juga Srbije, gde je ekonomska situacija najteža.

http://pressonline.rs/sr/vesti/vest...+Poslanici+voze+kola+vredna+čak+500.000€.html

Još malo o Tadiću i njegovom ortaku Tomi...
 

Back
Top