Pomoc oko php-a...
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pomoc oko php-a...

Mladen P
    Guest

Podrazumevano Pomoc oko php-a...

Moze li neko da mi objasni kako da napisem PHP skript za prikazivanje slike iz BLOB polja MySQL baze.
    Uspevam da upisem u bazu, ali kad hoci da procitam dobijam neke "kuke i motike." Svasta sam probao ali mi ne ide. Unapred hvala.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

pa ima f-ja koja cita u binarnom obliku i tako je salje, pogledaj u manualu posto ne znam kako se zove ali znam da postoji....

btw> ne znam zasto stavljash sliku u bazu, jer koliko ja znam to treba izbegavati (mada se vode polemike oko toga), u bazu stavljash obicno link ka slici

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

A joj...znao sam kako se ovo radi, ali sam zaboravio....probaj da postavis pitanje na devshed.com Dobices odgovor, siguran sam.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio milos12345
    btw> ne znam zasto stavljash sliku u bazu, jer koliko ja znam to treba izbegavati (mada se vode polemike oko toga), u bazu stavljash obicno link ka slici
    Pa, ne bih se bas slozio, jer na taj nacin ne postoji mogucnost da se slika izbrise, a link da ostane....mada je to verovatno zahtevnije za php procesor.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio SluX
    Pa, ne bih se bas slozio, jer na taj nacin ne postoji mogucnost da se slika izbrise, a link da ostane....mada je to verovatno zahtevnije za php procesor.....
    kako mislis ne postoji? a i kakva je svrha da link ostane a slika da se izbrishe?

a logicno razmisljanje kaze da kad stavljas slike u bazu baza pocinje da raste, pa sto vishe slika..... onda se pomalo gubi smisao baze za brzim pretrazivanjem i cime vec

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Pa...mislim da bas i ne gubi na brzini, jer uvek pretrazuj po nekim index poljima....

A slika i link mogu da se izgube..naime kada brises sliku, moze da se desi nesto sa sql serverom, pa da se link ne izbrise i obrnuto:link se izbrise, a slika ostane....takodje, potrebne su 2 komande da bi se izvrsilo potpuno brisanje iz sistema(jedna za red u bazi, druga za sliku), sto smanjuje efikasnost celog algoritma....ima tu jos stvari...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

pa ne bih bash da polemishemo, jer su jedni za a jedni protiv za stavljanje slike u bazu, a mozes i u mnogim knjigama za php da vidish da se ljudi odlucuju za moj stav, i to tako sto se napravi jedan dir van web foldera i tu se vrshi upis slike........

btw>> mnogi hostovi ogranicavaju velicinu baze, tako da ako ces da stavljas slike u bazu imash ogranicene mogucnosti

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Pre ovog posta si imao duplo vise postova od mene

Pa, upravu si. Ima argumenata i za i protiv. Kako god.....

Početnik
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Postoje situacije kada slika mora u bazu ( npr. kada se pravi desktop aplikacija a slike ce biti slike zaposlenih neke firme , ili slike stambenih objekata koje ta firma prodaje ili ...) .

Ako kroz odredjeni vremenski period dodje do potrebe da sadrzaj iz baze prikazes na netu ( ne da pravis dupli informacioni sistem) , onda ces odci u situaciju o kojoj SluX prica .

Uostalom , stalno ponavljas :
    ovaj misli ovo , onaj misli ono ... sta TI mislis , koja su tvoja iskustva???

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40
  2. !! POMOC !! Dodatna antena za mobilni telefon !! POMOC !!
    Autor ludak1985 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 00:10
  3. pomoc pomoc yahoo mail i krstarica pricaonica
    Autor copex u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2004., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku