18.новембар 1991. Данас нам је диван дан

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Тог 18. новембра, преморени од даноноћних борби од свакодневних напада усташких снага,
од бесмислених потписивања примирја, од акција....освоји....врати се....
снаге ЈНА, су ушле у Вуковар.
Грађани видно исцрпљени и срећни што долазе ослободиоци, дочекивали су нас, љубили, грлили....плакали од среће....
Усташке снаге су масовно скидале униформе, облачичи цивилке и стапали се са становништвом.. Неки су крваве завоје обмотавали око свога тела
и легали поред осталих рањеника, како би се сакрили....
А слика која ће остати за цео живот....деца.....
Мусава дечја лица, неочешљане главице.....
очи што сијају од драгости и среће се пропињу на малим ногама, како би били што вишљи, да их видимо из наших волила,
како машу са обе руке, на којима се истичу испружена по три прста....
86 дана даноноћних борби...мучких убистава снајпером, шетајућим Чарлијем,
остало је иза нас.....У Вуковар је дошао мир.....Ми смо кренули даље, у ослобађање осталих градова и села у којима је попут овога,
нека кудрава главица чекала да наиђе војска која ће донети мир.
 
Evo opet je juče ponovljeno upozorenje Patrijarha Pavla,kad su ga pitali o stvaranju Velike Srbije po cenu totalnog rata i istrebljenja i srba i nesrba:''Ako je to cena za stvaranje,da bude stvorena na krvi i zločinu,bolje da ne postoji'':roll:

Mislim da je to na NAJSRBINA presudno uticalo da zaustavi vojsku :think: Ipak je on poznat po drugarskom odnosu sa sveštenicima...onako, kad ih vidi u prolazu, uvek im klimne glavom i kaže "Zdravo".
 
Тог 18. новембра, преморени од даноноћних борби од свакодневних напада усташких снага,
од бесмислених потписивања примирја, од акција....освоји....врати се....
снаге ЈНА, су ушле у Вуковар.
Грађани видно исцрпљени и срећни што долазе ослободиоци, дочекивали су нас, љубили, грлили....плакали од среће....
Усташке снаге су масовно скидале униформе, облачичи цивилке и стапали се са становништвом.. Неки су крваве завоје обмотавали око свога тела
и легали поред осталих рањеника, како би се сакрили....
А слика која ће остати за цео живот....деца.....
Мусава дечја лица, неочешљане главице.....
очи што сијају од драгости и среће се пропињу на малим ногама, како би били што вишљи, да их видимо из наших волила,
како машу са обе руке, на којима се истичу испружена по три прста....
86 дана даноноћних борби...мучких убистава снајпером, шетајућим Чарлијем,
остало је иза нас.....У Вуковар је дошао мир.....Ми смо кренули даље, у ослобађање осталих градова и села у којима је попут овога,
нека кудрава главица чекала да наиђе војска која ће донети мир.

Камо среће да су наставили :rtfm:
 
Тог 18. новембра, преморени од даноноћних борби од свакодневних напада усташких снага,
од бесмислених потписивања примирја, од акција....освоји....врати се....
снаге ЈНА, су ушле у Вуковар.
Грађани видно исцрпљени и срећни што долазе ослободиоци, дочекивали су нас, љубили, грлили....плакали од среће....
Усташке снаге су масовно скидале униформе, облачичи цивилке и стапали се са становништвом.. Неки су крваве завоје обмотавали око свога тела
и легали поред осталих рањеника, како би се сакрили....
А слика која ће остати за цео живот....деца.....
Мусава дечја лица, неочешљане главице.....
очи што сијају од драгости и среће се пропињу на малим ногама, како би били што вишљи, да их видимо из наших волила,

како машу са обе руке, на којима се истичу испружена по три прста....
86 дана даноноћних борби...мучких убистава снајпером, шетајућим Чарлијем,
остало је иза нас.....У Вуковар је дошао мир.....Ми смо кренули даље, у ослобађање осталих градова и села у којима је попут овога,
нека кудрава главица чекала да наиђе војска која ће донети мир.

:D :D :D У таквом времену вратити осмех на дечја лица... То је за поштовање. :worth:
П.С. Из свег срца хвала ти за све, брате Србине. :worth:
 
Poslednja izmena:
Ma pazi postoji nešto što se zove politička realnost...Kad nije hitler mogo da napravi Grosse Deutschland,kad su kinezi sagnuli glavu posle šamara u vidu rušenja ambasade 99.-te,ni nama jednostavno nije bilo suđeno da napravimo takvu državu.:cool:

Sudeći po onome sa terena, moglo je i te kako. Posle Vukovara je pucao otvoren prostor, al' nekakve čudne naredbe su stizale, nema dalje i tačka. Ako si se zeznuo pa otišao 3 km više nego što je trebalo, vraćaj nazad...zanimljiv je to bio način ratovanja
 
Није то било у Хр него у СФРЈ. :)

Slažem se ali Hrvatska je bila deo SFRJ a Vukovar ipak prvenstveno na njenoj teritoriji. Da je samo ona htela da izađe iz federacije to bi bilo opravdano ali pošto su i BIH i Slovenija i Makedonija htele da odu onda je bilo u najmanju ruku glupo što se JNA nešto gurala da ih spreči. Nisu ništa uradili osim što su napravili rat bez potrebe ... i šta su branili baš u Vukovaru? Hrvatsku od Hrvata? :eek: :roll:
 
Slažem se ali Hrvatska je bila deo SFRJ a Vukovar ipak prvenstveno na njenoj teritoriji. Da je samo ona htela da izađe iz federacije to bi bilo opravdano ali pošto su i BIH i Slovenija i Makedonija htele da odu onda je bilo u najmanju ruku glupo što se JNA nešto gurala da ih spreči. Nisu ništa uradili osim što su napravili rat bez potrebe ... i šta su branili baš u Vukovaru? Hrvatsku od Hrvata? :eek: :roll:

Srbe od ustasha.
 
Ne znam za vas ali meni je divan dan tek za 9 dana :lol:
A gde je Vukovar ako ste ga oslobodili i što ste uopšte išli tamo kad je to u Hr? Od koga ste ga oslobađali? :)

Дјевојчице шта је то Хрватска ? То тих дана није постојало постојала је СФРЈ и ЈНА
 
Sudeći po onome sa terena, moglo je i te kako. Posle Vukovara je pucao otvoren prostor, al' nekakve čudne naredbe su stizale, nema dalje i tačka. Ako si se zeznuo pa otišao 3 km više nego što je trebalo, vraćaj nazad...zanimljiv je to bio način ratovanja

Па мислим да сам написао то у уводном тексту....Прочитај поново...:per:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top