savet za uredjenje dnevne sone
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: savet za uredjenje dnevne sone

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano savet za uredjenje dnevne sone

Zamolila bih vas da mi date ideje i savete, kako da uredim dnevnu sobu. (Ja sam jedna matematicka dusa, koja uglavnom gleda prakticnu stranu stvari i nema bas mnogo kreativnosti i maste .)
    Naime, to je prostorija dimenzija 3.3 m x 6.2m. Na samom ulazu sa leve strane bila bi americka kuhinja sa barom za rucavanje (dimenzije kuhinje bi bile otprilike 2.3m x 2.8m), a u produzetku dnevna soba.
    Prostorija nema bas puno prirodne svetlosti. Postoji sam jedan veliki prozor na zapadnoj strani (nasuprot kuhinji i ulazu, tj. u delu za dnevni boravak), a sunce citavo poslepodne zaklanja susedna zgrada.

Moja ideja je de kupim svetlo-krem kuhinju,sa glatkim, lakiranim vratima, da se odbija svetlost, i da bude prakticna za odrzavanje .
    Ali ne znam kako da ofarbamo zidove (plafoni ce biti beli), koje boje da kupimo garnituru za sedenje (bela ne dolazi u obzir :-)), kakav tepih ...
    Stolice za sankom u kuhinji sam mislila da kupim u istoj boji kao i garnituru za sedenje ili tamno-braon, ne znam da li je to dobra ideja ?
    Zatim, stocic i "biblioteku" u delu za dnevni boravak sam zamislila u boji svetlog drveta (najmanje se vidi prasina :-)), a plasim se da to ne bude totalni promasaj :-(
    Palo mi je na pamet da zid iznad troseda stavim neko dugacko ogledalo, da bih dobila vise svetlosti.

Nadam se da sam bila jasna i da cete naci vremena da mi pomognete da uredim ovaj, za mene, najbitniji deo stana.
    Zelela bih da to bude lepo i prijatno mesto za zivot, ali prakticno za odrzavanje (bez belih troseda i staklenih stocica ;-)), jer imamo malu bebu.

Unapred se zahvaljijem na svim predlozima i idejama.

Srdacan pozdrav

Zainteresovan član aws (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Re: savet za uredjenje dnevne sone

Probaj da nacrtas sobu pa da postavis na post kako bi imali bolji uvid. Gde su vrata, poziciju prozora, gde su grejna tela, jel delimicno uslovljavaju polozaj ostalog namestaja. Da li postoji nesto od namestaja sto ostavljate u sobi ili sve kupujete novo? Da li postoji i kakva je trenutna rasveta?

Slične teme

1. Dnevne novine
    Autor Cru u forumu Arhiva
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.12.2009., 15:49
  2. Dnevne, važne informacije
    Autor blabla u forumu Beograd
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.07.2009., 10:10
  3. Sone srecan rodjendan !!!
    Autor SpliffFromHell u forumu Fudbal
    Odgovora: 17