Prvi Iluminati

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Citao sam o bavarskim iluminatima, ali znam da je njima predhodila stara organizacija iluminata.

Da ne bih kopao po netu, sta se zna o njima? Sta se pouzdano zna, a sta su nagadjanja?

Hvaka unapred. ;)
 
iluminati ili "prosvetljeni" su po nekim teorijama nastali u srednjem veku u doba inkvizicije. posto je katolicka crkva negirala sve teorije koje nisu po crkvenim propisima ili zakonima, stvoreno je drustvo "prosvetljenih" koje su cinili neki od najvecih umova tog vremena. cilj im je bio da medjusobno razvijaju ideje i teorije koje javno nisu smeli, te su tako postali tajno drustvo. mnogi clanovi koji su bili otkriveni su odvodjeni na lomacu ili giljotinu pod optuzbom za jeres.
danas mnoge organizacije u svom imenu imaju naziv "iluminati", sto ne mora da znaci da su u direktnoj vezi sa srednjovekovnom organizacijom.
 
iluminati ili "prosvetljeni" su po nekim teorijama nastali u srednjem veku u doba inkvizicije. posto je katolicka crkva negirala sve teorije koje nisu po crkvenim propisima ili zakonima, stvoreno je drustvo "prosvetljenih" koje su cinili neki od najvecih umova tog vremena. cilj im je bio da medjusobno razvijaju ideje i teorije koje javno nisu smeli, te su tako postali tajno drustvo. mnogi clanovi koji su bili otkriveni su odvodjeni na lomacu ili giljotinu pod optuzbom za jeres.
danas mnoge organizacije u svom imenu imaju naziv "iluminati", sto ne mora da znaci da su u direktnoj vezi sa srednjovekovnom organizacijom.

Vezu sa srednjevekovnim Iluminatima je jako tesko pokazati...

Osim ako ne verujemo da je i Lav Tolstoj bio kralj zivotinja...
 
Milice i Fanatik, ja se izvinjavam ali ovde ste pokazali veliko neznanje. Jel vi znate uopste kad je bio srednji vek?

Ako mislite na ove iz Spanije, nisam videla da ih je iko ikad i povezivao sa ovima uopste. Mada neki od th Spanskih Alumbradosa su poticali iz starih aristokratskih porodica, ali su većinu činili konversos.

Ne treba mesati pojam iluminizam i prosvetljenost sa laznom Luciferovom svetloscu kojom su obasjani lideri masona i iluminata.
 
Poslednja izmena:
http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminatus_trilogy

jeste da je ovo knjiga/roman, ali dosta informacija i znacajan uticaj ima na celu pricu.

150px-Illuminatusn.jpg


180px-Illum_EitP-1975.jpeg
180px-Illum_GA-1975.jpeg
180px-Illum_L-1975.jpeg
 
Milice i Fanatik, ja se izvinjavam ali ovde ste pokazali veliko neznanje. Jel vi znate uopste kad je bio srednji vek?

Ako mislite na ove iz Spanije, nisam videla da ih je iko ikad i povezivao sa ovima uopste. Mada neki od th Spanskih Alumbradosa su poticali iz starih aristokratskih porodica, ali su većinu činili konversos.

Ne treba mesati pojam iluminizam i prosvetljenost sa laznom Luciferovom svetloscu kojom su obasjani lideri masona i iluminata.

Sve sto nije pravoslavno, satanisticko je.... Preterujes.... Hajde ti meni nekako dokazi da Iluminati obozavaju Lucifera.
 
Milice i Fanatik, ja se izvinjavam ali ovde ste pokazali veliko neznanje. Jel vi znate uopste kad je bio srednji vek?

Ako mislite na ove iz Spanije, nisam videla da ih je iko ikad i povezivao sa ovima uopste. Mada neki od th Spanskih Alumbradosa su poticali iz starih aristokratskih porodica, ali su većinu činili konversos.

Ne treba mesati pojam iluminizam i prosvetljenost sa laznom Luciferovom svetloscu kojom su obasjani lideri masona i iluminata.

Aj malo pojasni zadnju recenicu...Ima dve struje iluminata?
 
Molio bih da se prestane sa postovanjem o reptilima, jer cu u protivnom traziti od moderatora da se postovi obrisu, a inicijatori cele price sankcionisu.

Hvala!

P.S. Niko osim Milice mi nije nista konkretno rekao. Hajde, ko postuje nesto ozbiljno dobija bonu. ;)
 
P.S. Niko osim Milice mi nije nista konkretno rekao.
Dragi decace ja razumem da je Milica tvoja prijateljica i saborac, to je sve ok, ali nije u redu da izvrces stvari. Milica je u ovoj temi napravila veliku veliku gresku kada je rekla "srednjevekovni iluminati", sto govori o totalnom nepoznavanju materije, jer srednji vek tada nije ni postojao.

Vidim da moj post nisi ni procitao jer sam ja jedina ovde spomenula "spanske iluminate" kada se ta rec prvi put pojavljuje. Takodje sam dala svoje misljenje da oni nemaju veze sa bavarskim iluminatima.
 
Poslednja izmena:
Неке приче су повезане Илуминати и масони и уношење светла-
Промете украде вару од вогова даде је људима,
Луцифери или Лучоноша је био Анђео просветљења
Сад ко ће га знати ,не волим тајне ни друштва тајна
 
Dragi decace ja razumem da je Milica tvoja prijateljica i saborac, to je sve ok, ali nije u redu da izvrces stvari. Milica je u ovoj temi napravila veliku veliku gresku kada je rekla "srednjevekovni iluminati", sto govori o totalnom nepoznavanju materije, jer srednji vek tada nije ni postojao.

Vidim da moj post nisi ni procitao jer sam ja jedina ovde spomenula "spanske iluminate" kada se ta rec prvi put pojavljuje. Takodje sam dala svoje misljenje da oni nemaju veze sa bavarskim iluminatima.

srednji vek nije postojao kada su se iluminati okupljani po skrivenim mestima sirom italije? :confused: aha, sigurno je to bio 25-26 vek, pa smo se nekako u medjuvremenu njihovom zaslugom vratili u proslost. ili u buducnost? :roll:
ako vec zelis da pises o "spanskim iluminatima" izvoli pisi, rado cu pobiti svaku tvoju teoriju :cool:
 
Decak je lepo trazio informacije o onim prvim sumerskim i vavilonskim iluminatima a milica po svom obichaju skretje temu na ono o chemu je sinotj guglala .

Daklem, vratimo se na temu...

Prvi iluminati.

Anunaki i sve shto za tim ide je neshto o chemu nashi rendzeroni ne zele da prochitaju, nadajutji se da tje zabadanjem glave u pesak ostati sigurni u svojoj "ignorance is bliss" iluziji realnosti.
 
A zasto moraju da imaju veze sa Anunakijem?! OK, i da su verovali u Anunaki zasto bi oni morali da postoje?! Jesu li onda Zevs, Oziris i ostali postojali?!

Samo na ovo odgovori, pa se vracamo na sumerske Iluminate u istorijskom pogledu. Dakle samo cinjenice o sumerskim iluminatima i njihovo prozimanje kroz kasniju istoriju.
 
Cinjenica da je i ovo malo shto se moze saznati o njima dosta nepouzdano a ti Demi chitaj trazi informacije.

Internet je chudo .

Ne trazi od drugih da donose zakljuchke umesto tebe.

Ne trazim ja nicije zakljucke, i sam znas koliko znam da budem kriticki nastrojen. :per:

Hteo sam da cujem nesto sto je donekle provereno, od nekoga ko je zaista to proucavao dugo.

Izgleda je google jedino resenje. ;)

@Ostali

Sta ko sazna neka napise slobodno! ;)
 
Pa si dosho na krstaricu gde je sabran krem de la krem izuchavalaca?

I to na pdf zabava ?

Idi postavi ovakvu temu na" Kultnim" ili Pdf "Istorija".

Ovako se stiche utisak da zelish samo da se zabavljash gledajutji kako se neki prostodushni ljudi trude da ti prikazu saznanja do kojih su doshli.

Kao da u mesari trazish "Beomal":mrgreen:

Ovo je pdf zabava
 

Back
Top