Brzi internet preko Linuxa!

Mozda ti je samo pogresno obracunata brzina download-a. Desava se to.. zavisi od programa. A postoji razlika i da li pokazuje u bitima ili bajtima.

Nemoj se nadati puno.. tesko da ce provajder da odvrne vise nego sto si platio, praksa pokazuje da moze biti samo manje. :)
 
Gledaj ti. :) To sto si napisao je kilobita po sekundi. Verovatno mislis na kilobajta po sekundi... i u tom slucaju imas 1600kbps. Verovatno nekada malo opadne, na 180-190. Sve u svemu oko 1.5mbps.

1bajt = 8 bita
1kilobit = 1024 bita
1kilobajt = 1024 bajta ... isto i za megabajte i megabite itd, nije 1000 nego 1024

Racunaj...
 
Poslednja izmena:
Gledaj ti. :) To sto si napisao je kilobita po sekundi. Verovatno mislis na kilobajta po sekundi... i u tom slucaju imas 1600kbps. Verovatno nekada malo opadne, na 180-190. Sve u svemu oko 1.5mbps.

1bajt = 8 bita
1kilobit = 1024 bita
1kilobajt = 1024 bajta ... isto i za megabajte i megabite itd, nije 1000 nego 1024

Racunaj...

Ako to nezna onda je stvarno genije :) bolje da sadi pasulj
 
Dobro ajde kako ti kazes... ok :)

Ako linux tako ubrzava instaliracu ga na 3 kompa. Umreziti ih, na jednom imati net, drugi ce uzimati od njega a treci od drugog. Treci ce onda imati skoro duplo veci protok? :)

Moze da bude samo da nisi dobro racunao ili da na windowsu imas neku stetocinu, a tu si ti kriv ne win. :)
 
Nije druze, izuzetno mi je drago jer u tvom pronalasku vidim veliku korist kada povezem tri kompa. Duplo veci protok za istu kintu. :)

Ajd sad... salu na stranu. Koliko je 200kilobajta (koje ti pises kao bite sto bi znacilo da imas za 7-8 puta manji protok) u megabitima ? Tvoj paket je 1.5 megabita po sekundi.
 
Poslednja izmena:
LOL

Ako si ozbiljan bolje da odustanem... ali nadam se da se ipak salis...

U slucaju da si ozbiljan i da ipak jednom resis da dokucis o cemu se radi evo probaj ovako:
1bajt = 8 bita
1kilobit = 1024 bita
1kilobajt = 1024 bajta ... isto i za megabajte i megabite itd, nije 1000 nego 1024
Koliko je 200kilobajta u megabitima ?
Tvoj paket je 1.5 megabita po sekundi.
 
Poslednja izmena:
Posto su Unix-ovci i izmislili pre dosta godina sve protokole oko interneta... TCP/IP i ostalo... Linux moze to da preuzme bez brige... Ali posto su 'na izvoru', mogu da primene i izvesnu kompresiju. Da naloze serveru koji salje 'da malo stisne podatke', pa da efekat bude jaci od ocekivanog.
 
Posto su Unix-ovci i izmislili pre dosta godina sve protokole oko interneta... TCP/IP i ostalo... Linux moze to da preuzme bez brige... Ali posto su 'na izvoru', mogu da primene i izvesnu kompresiju. Da naloze serveru koji salje 'da malo stisne podatke', pa da efekat bude jaci od ocekivanog.

Zahvaljujem! Konacno neko ko je razumeo na sta mislim i dao adekvatan i argumentovan odgovor! ;) :ok:
 
Setih se, primer moze biti veoma koristan: pre nekoliko godina, mozda 2001ve... (dok sam jos bio na etf-u, sad sam na vets / viser) sam od kuce skidao neke podatke od servera... galeba, ako se dobro secam...
Na mojoj masini je bio win98, ali je Galeb bio na linuxu.
Net - telefonski naravno, kao i za svu obicnu publiku.
Brzina dl-a? 8 do 10 kbajta :)

Ne znam toliko o linuxu, zeleo bih da neko ko tacno zna da kaze precizno sta se to zbiva (i pravi :) narodu)
 

Back
Top