Kratki prozni citati...
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Kratki prozni citati...

Aktivan član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Kratki prozni citati...

...„Pišem kad god ne umem da prihvatim da nema međusobnosti.
    Nekada je Ona čežnjivo gledala kroz prozor očekujući konjanika s pisamcetom, a ovih dana joj je dovoljno samo da pritisne send. Ushićenje, strast, požuda. Bol! Poistovećuju nas, jer su bezvremeni. Samo nas rastanci razlikuju, po vrsti obuće u kojoj odlazimo.
    Pišem jer smo delo više autora. Kao i knjiga. Koju potpisuje samo prepisivač. Ne i akteri.
    Pišem da pospešim iluziju kako se čitajući ogledamo, kako nesmetano zavirujemo u tuđe živote. O da! Pišem i grešim. Greške u kucanju ne činim namerno, zato se trudim da ih otklonim. Greške u karakterima takođe nisu namerno učinjene, ali su namerno ostavljene.
    Svim akterima mojih priča data je šansa da budu i dobri i loši. I svako je iskoristio ponuđenu mogućnost. Otuda, čovek još uvek nije dorastao privilegiji konačnog izbora. Zato ga treba krotiti i voleti. I zato su mu neophodni knjiga i Bog...”

Zaslužan član
    Učlanjen
    26.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    3978

Podrazumevano Re: Kratki prozni citati...

Kada se suzdržavate da nekome sudite, dajete mu beskrajnu nadu. I dalje se pomalo plašim da će mi nešto promaći ako zaboravim, kako je to moj otac snobovski rekao, a ja snobovski ponavljam, da je osećaj za elementarnu pristojnost pri rođenju nejednako raspoređen.

F. S. Ficdžerald, "Veliki Getsbi"

Slične teme

1. Kratki filmovi
    Autor Ginger u forumu Film i video
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 25.02.2011., 02:43
  2. Kratki Pasovi
    Autor Marin55 u forumu Fudbal
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 22:28
  3. kratki ali ludi
    Autor **case-problem**rada u forumu Humor