Samo svoja!!!

Aha, a zasto ides?
siguran sam da si jos kao mala prosto obozavala skolu, i da te uopste nisu roditelji terali z:D
a i sada sam prosto siguran da obozavas da ides u skolu, i da to uopste nije da bi jednog dana mogla da radis nesto. Ne uopste nije tako z:D z:D z:D.

kao mala sam voljela skolu
a i sad je volim, zbog drustva
i to je jedino mjesto gdje mogu da zaboravim na sva s*anja koja mi se u zivotu desavaju i leglo im je u mojoj kuci
a sto se ucenja tice, to nije dovoljan razlog da ne volim skolu
 
Da
svako to radi. Od roditelja, preko ustupaka itd
Glupo pitanje, to je umetnuto svim ljudima.

Slazem se. Neke stvari se s vremenom namecu sa raznih strana, ali da bi smo to shvatili moramo odmaci od tinejdzerskih godina. I moj odgovor je bio - ne - dok nisam prosla odredjene zivotne skole.

Pitanje nije glupo s obzirom na pdf na kojem je postavljeno :).
 
Evo ja cu da napisem DA. Moji roditelji upravljaju mojim zivotom, ja tu zaista ne mogu nista.. Zasad sve sto su odlucili umesto mene ispalo je pametnije nego da su me pustili da sama odlucujem, pa sam im u neku ruku i zahvalna.
 
Zavisi u kom smislu... dal` pravimo neke kompromise, to svi rade, prema tome DA. Al dal` dopustamo manipulacije svi ce reci NE al ima i osoba kojima se manipulise i koje su manipulatori a da toga nisu ni svjesni...

Kompromisi s vremenom postaju deo zivota koji tako funkcionise. Uklapas se do odredjene granice ili .... cao djaci. Ali opet ne previse, inace sebi mozemo reci - dovidjence... Trazi se neka mera koju nije lako naci, ali to je zivot. Stalna borba za necim, vise ruznog, manje lepog ali to lepo zasluzuje trud.

Manipulacija je nesto drugo. Negde smo mi predmet iste, nekad i sami to uradimo svesno/nesvesno.
 
Sad se osecam glupo sto sam napisao da :confused:
Jedini strcim z:D
Mada bih bas zeleo da mi objasne ovi stos u napisali ne, jel ce oni ici na posao jednog dana? Ili ce svi biti neki redneci u sumama, msm :dontunderstand:. z:D

Kao sto vidis, vise ne strcis jer je to sto si rekao - tacno, ali nekad nije jednostavno videti i prihvatiti :).

Vecina nas je prosla kroz tu fazu - ne. Ja nikad necu ovo, pa nikad necu ono, to kod mene ne prolazi, ne pada mi na pamet da se prilagodjavam, to ja necu... Deo ovog stava preostaje i treba da ostane inace necemo biti ono sto jesmo i necemo biti zadovoljni, ali delu jednostavno nije sudjeno da prezivi. Sve je to zivot i moze se... :D

Ko i nakon godina odrastanja i iskustava ostane u istoj fazi razmisljanja kao kad je bio jako mlad - sta reci... Njegov izbor, kao i onih sa kojima je u kontaktu.
 

Back
Top