Умро историчар Сима Ћирковић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

calamus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
148
Умро историчар Сима Ћирковић


БЕОГРАД - Српска академија наука и уметности саопштила је данас да је умро њен члан, историчар Сима Ћирковић (80).
Како се наводи у саопштењу, Ћирковић је преминуо 14. новембра.
Ћирковић је докторирао историјске науке у Београду 1957. године, где је и предавао на Филозофском факултету, као редовни професор од 1968. године.
Изучавао је средњовековну историју народа Југославије. Активну улогу имао је и као уредник Енциклопедије српске историографије и Лексикона српског средњег века.
Међу његова најзначајнија дела спадају
"Средњовековна Босна", "Срби у средњем веку" и "Средњовекован српска држава", а био је и коаутор "Историје Југославије", "Историје Црне Горе" и "Историје српског народа". Бавио се и историјом Дубровачке републике.
Добитник је Седмојулске награде СР Србије (1982), Просветине награде 1972, Октобарске награде града Београда (1987), Ордена рада са црвеном звездом (1988), Награде града Београда (2006) и Медаље "Константин Јиречек" Немачког друштва за југоисточну Европу (2006).
Био је и редовни или дописни члан ЈАЗУ, ЦАНУ, АНУБиХ и ВАНУ.

http://www.novosti.rs/code/navigate...r Sima Ćirković&kword_add=SANU, sima cirkovic


:( R.I.P.
 
Slazem se da je Sima Cirkovic veliki istoricar. Samo je imao nesrecu da umre bas sada.
I,to je proslo,relativno,nedostojno za njega. Samo se cudim (obzirom na njegovu nesrecu kada je umro) da to i ovde na istoriji prolazi tako.

Pobogu,istoricari,znate li ko je umro?!!!
Calamus malo rece,ali istina. Ovde,bar na istoriji,mislim da treba coveku da odamo priznanje,makar sada.
On je stvarno zasluzio mnogo vise.Bar ovde,na pdf.istorija.
 
Umro je Brozov istoričar znameniti resavac,zaboravljen kao i njegovo delo.Koji Sima Ćirković pa zaista nema smisla ovako pisati o njemu,pa on je ispod svakog proseka,neinventivan i dosadan Brozlija

Sta lupas,bre ti ! Otkud Sima Cirkovic je "znameniti resavac" ?!
I da znas,kao sto ne znas,znao bi da je on bio jedan od najboljih poznavalaca srpske srednjovekovne istorije. Jedan od onih,posle R.Samardzica,koji je doveo u upitnost ishoda Kosovske bitke !
Ideologija je cudo! Jos zivi ! Narocito predrasude.
 
Sta lupas,bre ti ! Otkud Sima Cirkovic je "znameniti resavac" ?!
I da znas,kao sto ne znas,znao bi da je on bio jedan od najboljih poznavalaca srpske srednjovekovne istorije. Jedan od onih,posle R.Samardzica,koji je doveo u upitnost ishoda Kosovske bitke !
Ideologija je cudo! Jos zivi ! Narocito predrasude.

Ti to ozbiljno?! Ma ajde, kakav Čirković, kakav sad Samardžić pa to su trice i bakrači:zcepanje::hahaha:
 
Ti to ozbiljno?! Ma ajde, kakav Čirković, kakav sad Samardžić pa to su trice i bakrači:zcepanje::hahaha:

Dete,vrati se u osnovnu skolu.Vidim,srednja-to su vec visoke nauke za tebe.I,ne bulazni o necemu,sto ne razumes.Ne umes cak ni da odgovoris.Verovatno ne umes ni pitanje da razumes.Odgovor je,vec,za tebe,visa nauka.
Samo si predrasude,vidim,dobro savladao.
A ja kazem - Sima Cirkovic resavac-ha-ha-ha. Eto,da se i ja spustim na tvoj nivo,valjda ces ovo razumeti ?!!!
 
Otići, npr., na
http://search.theeuropeanlibrary.org/portal/en/index.html

U tražilicu ukucati cirkovic, sima.

Kliknuti na "search".

Pogledati rezultate i kliknuti na pojedine nacionalne knjižnice koje imaju Ćirkovićeva djela.

Zatim- ukucati deretic, jovan. I pogledati o kom se to uopće radi.

Voljno.

1.Kakve veze imaju Ćirković i Deretić čemu služi to krajnje zlonamerno poređenje? Deretić je SF pisac tzv. pravca history SF a Čirke nije.
2. Kakve to veze ima sa Ćirkovićevim vulgarnim pozitivizmom koji je neosporan?
3, Kucaj bolje u drvo(tj.glavu) nego na taj sajt - ekser:dash:
 
1.Kakve veze imaju Ćirković i Deretić čemu služi to krajnje zlonamerno poređenje? Deretić je SF pisac tzv. pravca history SF a Čirke nije.
2. Kakve to veze ima sa Ćirkovićevim vulgarnim pozitivizmom koji je neosporan?
3, Kucaj bolje u drvo(tj.glavu) nego na taj sajt - ekser:dash:

Deretić sam finansira svoje knjige, a Ćirkovićeve smo finansirali svi mi. Hteo ti da čitaš ili ne hteo, Sima je redovno primao platu i dodatak, a biblioteke su morale da otkupljuju njegove knjige. I onda se pojavi cifra u tiražu odštampanih knjiga, pa se kaže, joj kolko je ovaj čovek izdao literature, ko pokojni Broz.
 
Potpuno očekivano. Deretićeve knjige i knjige "istoričara" sličnih njemu, niko normalan ne bi ni finansirao, osim njih samih i nafuranih patriJota iz dijaspore, koji glumataju velike Srbe, dok istovremeno Švabama i ostalim "anti-srpskim" nacijama čiste klozete, peru ulice i ribaju stakla na busevima, a ovde dođu s merdžom i srpskom zastavom na dve nedelje jednom godišnje da pokažu kako su neko i nešto.

Elem, nije bitan kvantitet, odnosno broj Ćirkovićevih knjiga nego kvalitet. A on se kao kvalitetan i ozbiljan istoričar koji pažljivo i temeljno proučava svaku temu, bez obzira na njenu važnost za istorijsku nauku. Čovek koji je rešio mnoge istorijske nedoumice na temeljan i argumentovan način. Normalno je da jedan takav istoričar bude određen za pisanje udžbenika, enciklopedija i leksikona vezanih za istorijsku nauku koj se štampaju o državnom trošku.
 
Deretić sam finansira svoje knjige, a Ćirkovićeve smo finansirali svi mi. Hteo ti da čitaš ili ne hteo, Sima je redovno primao platu i dodatak, a biblioteke su morale da otkupljuju njegove knjige. I onda se pojavi cifra u tiražu odštampanih knjiga, pa se kaže, joj kolko je ovaj čovek izdao literature, ko pokojni Broz.

Da li bi tako nešto rekao za dr Vojislava Šešelja? :think:
 
Vojislav Šešelj ima intelektualni kapacitet na kome mu zavidi većina akademika. One of the kind. Dragoš Kalajić, Nikola Milošević, Matija Bećković, Mihajlo Marković, Kosta Čavoški.... to su ljudi koji ostavljaju beleg u vremenu.

Aha...štancanjem po nekoliko knjiga godišnje... :D ...i ukupno 107 knjiga

A poimenice:

* Podmukli galski picopevac Žak Širak

* Politički ortakluk k urve Del Ponte i k urve Del Koštunice

* Haško bajramsko prase

* Afera Hrtkovci i ustaška k urva Nataša Kandić

* Lažljiva haška pederčina Džefri Najs

* U čeljustima k urve Del Ponte

* Engleski pederski isprdak Toni Bler

* Đavolov šegrt zločinački rimski papa Jovan Pavle Drugi

* Antihristov namesnik zločinački rimski papa Benedikt Šesnaesti

Jeste, ostavili su pečat vremenu, neizbrisiv. Nikada u istoriji srpskog naroda nije postojala veća budala, veća stoka, od doktora Vojislava Šešelja - od Nepoznatog kneza do danas (22. novembra 2009. godine).
 
Aha...štancanjem po nekoliko knjiga godišnje... :D ...i ukupno 107 knjiga

A poimenice:

* Podmukli galski picopevac Žak Širak

* Politički ortakluk k urve Del Ponte i k urve Del Koštunice

* Haško bajramsko prase

* Afera Hrtkovci i ustaška k urva Nataša Kandić

* Lažljiva haška pederčina Džefri Najs

* U čeljustima k urve Del Ponte

* Engleski pederski isprdak Toni Bler

* Đavolov šegrt zločinački rimski papa Jovan Pavle Drugi

* Antihristov namesnik zločinački rimski papa Benedikt Šesnaesti

Jeste, ostavili su pečat vremenu, neizbrisiv. Nikada u istoriji srpskog naroda nije postojala veća budala, veća stoka, od doktora Vojislava Šešelja - od Nepoznatog kneza do danas (22. novembra 2009. godine).

Ako ne umeš da razlučiš intelektualni kapacitet, od moralnog ili drugog, ne mogu ti pomoći. Volim tako da vidim "samozvane branioce" Srpskog naroda od budala, zla, laži i obmana. Pusti ti Srbe, znaju oni bolje nego ti i ja ko vredi a ko ne vredi, video si pre neki dan koliko ljudi izađe na ulice Beograda, niko nije trebao da im naređuje i isteruje u špalire.
 
Ako ne umeš da razlučiš intelektualni kapacitet, od moralnog ili drugog, ne mogu ti pomoći. Volim tako da vidim "samozvane branioce" Srpskog naroda od budala, zla, laži i obmana. Pusti ti Srbe, znaju oni bolje nego ti i ja ko vredi a ko ne vredi, video si pre neki dan koliko ljudi izađe na ulice Beograda, niko nije trebao da im naređuje i isteruje u špalire.

A, vidim, skretanje teme. :mrgreen: Pošto sam udario u bolnu tačku, ti skrećeš priču sa Šeška na mene i neke ljude tamo po ulicama... ;)
 
Ako ne umeš da razlučiš intelektualni kapacitet, od moralnog ili drugog, ne mogu ti pomoći. Volim tako da vidim "samozvane branioce" Srpskog naroda od budala, zla, laži i obmana. Pusti ti Srbe, znaju oni bolje nego ti i ja ko vredi a ko ne vredi, video si pre neki dan koliko ljudi izađe na ulice Beograda, niko nije trebao da im naređuje i isteruje u špalire.

Hm, da toliko dobro vide, da od granja ne vide šumu...Kad je taj isti zbog koga su izašli na ulice govorio: "..Budimo ljudi, iako smo Srbi...", "...Zločinima da se održimo - to ne", .. "Ne jedite sarme po sahranama, nije hrišćanski"...i tako dalje i tako bliže, ti isti ga nisu fermali 2%, pa onda zaista nema razloga da ga zarezuju ni sad kad je umro. Dok je on to govorio, Šešelj (koji jeste vrlo inteligentan, ali inteligencija sama po sebi ne znači ništa) i njemu slični ratni huškači koji su ovom narodu doneli samo jad, bedu i čemer, za većinu tih što sad ridaju za patrijarhom, bili i Bog i batina. Tako da su od ove sahrane samo napravili cirkus, kakav patrijarh sam ne bi ni želeo. Toliko o sistemu vrednosti kod Srba.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top