SAD protiv unilateralnog proglasenja nezavisnosti...

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.570
Ali za Palestince :D

Evo sta nasi evroatlantski prijatelji i strateski partneri imaju da kazu na temu unilateralnog proglasenja palestinske drzave... opazite tu principijelnost:

"Izlazak pred UN je gubljenje vremena i nece postici nista. Takve inicijative su osudjene na propast. To je gubljenje vremena," rekao je demokratski senator Ted Kaufman.

Senator Dzo Liberman je porucio da su "unilateralna proglasenja nezavisnosti politika koja nece pokrenuti mirovni proces napred i pomoci resavanju problema. Nadam se da ce SAD uloziti veto na bilo kakve pokusaje ove vrste ako dodju do saveta bezbednosti," porucio je Liberman, i dodao da je "jedino resenje kroz bilateralne pregovore". "Palestinci moraju da daju sansu Izraelu za pregovarackim stolom," poucio ih je Liberman.

Senator Lindsi Gram je zakljucila da su "unilateralna proglasenja nezavisnosti korak koji teske situacije samo mogu da ucine jos haoticnijim" i zamolila arapske lidere da izvrse pritisak na Palestince kako bi odustali od ovakvih kontraproduktivnih ideja.

Inace, Palestinci su rekli da zele da traze podrsku za svoju drzavu od UN jer ne vide nacin da bilo sta postignu u pregovorima sa Izraelom.

http://www.reuters.com/article/politicsNews/idUSTRE5AF3JK20091116

ugly_am.jpg
 
neka samo palestinci objave nezavisost, na kraju krajeva niciju teritoriju palestinci ne oduzimaju posto okupirane teritorije nisu u vlasnistvu nijedne drzave, pogotovo ne izraela.

e onda neka ceo svet glasa za u UN a izrael sa svojim saveznicima mikronezijom, palau, masrhalskim ostrvima u skupstini glasa protiv kao i uvek kad je u p-itanju izrael i onda u savetnu bezbednosti utne veto.
yenkije ce da mrze jos vise, sto ce amerima doakati mnogo brze nego sto se misli
 
Samo me zanima dali bi ti voleo da Palestinci dobiju državu ?

Наравно. Треба Палестинци да добију државу, ТРЕБА ДА ПРОГЛАСЕ ДРЖАВУ,
насупрот највећим лажовима, бандитима, лицемерима и циницима, и убицама Срба, који су за једнострано проглашавање независних држава када се дроби, цепа и уништава српска држава и српско биће.
 
Joj, i mene :mrgreen:


Amerikanci guraju svoju politiku zasnovanu na političkom realizmu. Ništa novi i ništa čudno.
Mada, mogli bi malo da se tuknu po glavi i da se zapitaju "šta nam ono analitičari rekoše da će se desiti ako priznamo Kosovo?".

Kako da ne, politicki realizam.

Zbog tog realizma valjda podrzavaju Izrael i time rade direktno protiv sopstvenih interesa vec decenijama.
 
Kako da ne, politicki realizam.

Zbog tog realizma valjda podrzavaju Izrael i time rade direktno protiv sopstvenih interesa vec decenijama.

Realizam je doktrina po kojoj se uglavnom ponaša američka administracija već decenijama. Taj pojam nije moj, već je opšteprihvaćen u političkim naukama.

Nisam se založio ni za ni protiv toga, a smatram isto kao i ti da sami sebi skaču u stomak i da to mogu dok su još uvek jaki. Kada više ne mognu mišićima da argumentuju možda promene pristup.
 
Наравно. Треба Палестинци да добију државу, ТРЕБА ДА ПРОГЛАСЕ ДРЖАВУ,
насупрот највећим лажовима, бандитима, лицемерима и циницима, и убицама Срба, који су за једнострано проглашавање независних држава када се дроби, цепа и уништава српска држава и српско биће.

Znao sam da si razuman čovek :mrgreen:
To bi bila velika pobeda za Srbiju, trebali bi Palestinu odmah priznati i omogućiti stvaranje joč jedne Mudzahedinske drzave uuuuraaaaa.....
Mudzahedini su nam pomogli u Bosni zašto sada mi njim ane bismo pomogli u Izraeli ( sasvim logično razmišljanje )
 
Realizam je doktrina po kojoj se uglavnom ponaša američka administracija već decenijama. Taj pojam nije moj, već je opšteprihvaćen u političkim naukama.

Nisam se založio ni za ni protiv toga, a smatram isto kao i ti da sami sebi skaču u stomak i da to mogu dok su još uvek jaki. Kada više ne mognu mišićima da argumentuju možda promene pristup.

Opsteprihvacen u politickim naukama? Da li si bio prisutan u zadnjoj deceniji?

Opisi mi proces okupacije Avganistana i Iraka uz zacrtane direktive demokratizacije drustva kao realizam, pa da se nasmejem. Sto je najsmesnije, cak se i sami Ameri danas otvoreno vajkaju da su bili totalno nerealni, od Hilari pa dalje.

Valjda nisu citali iste knjige o internacionalnim odnosima kao tvoji ucitelji.
 
Opsteprihvacen u politickim naukama? Da li si bio prisutan u zadnjoj deceniji?

Opisi mi proces okupacije Avganistana i Iraka uz zacrtane direktive demokratizacije drustva kao realizam, pa da se nasmejem. Sto je najsmesnije, cak se i sami Ameri danas otvoreno vajkaju da su bili totalno nerealni, od Hilari pa dalje.

Valjda nisu citali iste knjige o internacionalnim odnosima kao tvoji ucitelji.

Sve ratove koji se do sada vodile islamske drzave su zasnovane na religiji.... i tako ce uvek biti... kada to shvatite onda ce vam neke stvari biti jasnije...
 
Sve ratove koji se do sada vodile islamske drzave su zasnovane na religiji.... i tako ce uvek biti... kada to shvatite onda ce vam neke stvari biti jasnije...

Verovatno je Izrael tako posvecen unistenju levih nacionalistickih rezima u Iraku i Siriji zato sto brinu zbog pomahnitalog islamizma

Osim sto je Irak sada pedeset puta vise okrenut islamizmu nego ikad pod Sadamom, a Sirija bi posle pada BAAS rezima bila jos i mnogo gora

Osecam da je i Izrael vodjen principima realizma

Hahahah
 
Znao sam da si razuman čovek :mrgreen:
To bi bila velika pobeda za Srbiju, trebali bi Palestinu odmah priznati i omogućiti stvaranje joč jedne Mudzahedinske drzave uuuuraaaaa.....
Mudzahedini su nam pomogli u Bosni zašto sada mi njim ane bismo pomogli u Izraeli ( sasvim logično razmišljanje )

Мој одговор се изгубио, не знам зашто.
 
Znao sam da si razuman čovek :mrgreen:
To bi bila velika pobeda za Srbiju, trebali bi Palestinu odmah priznati i omogućiti stvaranje joč jedne Mudzahedinske drzave uuuuraaaaa.....
Mudzahedini su nam pomogli u Bosni zašto sada mi njim ane bismo pomogli u Izraeli ( sasvim logično razmišljanje )

Ево да пробам поновити одговор:
За кога ти "навијаш"??? Па ДВЕ МУСЛИМАНСКЕ ДРЖАВЕ, И ТО НАЈВЕЋИМ ДЕЛОМ НА СРПСКОЈ ЗЕМЉИ, СТВОРИЛИ СУ БАШ АМЕРИКАНЦИ,
и то "БиХ" и "Косово".

Ако се они боре за исламске државе на српској земљи, зашто бих ја био против исламске државе тамо далеко, у некој Палестини!!?????

Да не наводим да су Бил Клинтон, Хилари Клинтон, Ричард Холбрук, Весли Кларк, Медлин Олбрајт,... СВЕ САМИ ИСЛАМСКИ ПРИЈАТЕЉИ. ВАЉДА ЗНАШ ДА СУ ОНИ БОМБАРДОВАЛИ СРБЕ И СРБИЈУ, ПРЕТХОДНО СУ:
ОДУЗЕЛИ СРБИМА ПРАВО НА ДРЖАВУ,
СРБИМА ОДУЗЕЛИ ПРАВО НА ОДБРАНУ,
ИЗВРШИЛИ САТАНИЗАЦИЈУ СРБА,
БОМАРДОВАЛИ СРБЕ НА СВИМ ПРОСТОРИМА БИВШЕ СФРЈ,
БОМБАРДОВАЛИ СРБИЈУ.

Како ти није јасно да они своје рачуне са исламом плаћају српским животима, српском земљом, српском државом, српском имовином, да они, једноставно-ТРГУЈУ СРБИМА, И ПОДМИРУЈУ РАЧУНЕ СА ИСЛАМОМ.[/B]
И да ти додам "куриозитет", можда ниси знао:
Марта 1999. године, пошто је добила огрлицу од 250000 долара, коју јој је о врат ставио један албански бизнис-криминалац, ХИЛАРИ је назвала свог мужа Била, са којим није била у контакту од афере "Левински" и казала му:
"Даћу ти још једну шансу ако бомбардујеш Србију",
и Бил је бомбардовао Србију.

Дакле, они су приватно искористили сав економско-војни потенцијал Америке и НАТО вазалних држава и водили рат против мале Србије и малог српског народа.
Срби су најнападнутији народ на планети, захваљујући баш пријатељству ислама и америчке булументе која влада Америком, а ваљда знаш ко влада Америком.
Овде треба прво знати, да би се причало о "разуму".
Ето, толико, а могло би стотине страна о овоме.
 
Ево да пробам поновити одговор:
За кога ти "навијаш"??? Па ДВЕ МУСЛИМАНСКЕ ДРЖАВЕ, И ТО НАЈВЕЋИМ ДЕЛОМ НА СРПСКОЈ ЗЕМЉИ, СТВОРИЛИ СУ БАШ АМЕРИКАНЦИ,
и то "БиХ" и "Косово".

Ако се они боре за исламске државе на српској земљи, зашто бих ја био против исламске државе тамо далеко, у некој Палестини!!?????

Да не наводим да су Бил Клинтон, Хилари Клинтон, Ричард Холбрук, Весли Кларк, Медлин Олбрајт,... СВЕ САМИ ИСЛАМСКИ ПРИЈАТЕЉИ. ВАЉДА ЗНАШ ДА СУ ОНИ БОМБАРДОВАЛИ СРБЕ И СРБИЈУ, ПРЕТХОДНО СУ:
ОДУЗЕЛИ СРБИМА ПРАВО НА ДРЖАВУ,
СРБИМА ОДУЗЕЛИ ПРАВО НА ОДБРАНУ,
ИЗВРШИЛИ САТАНИЗАЦИЈУ СРБА,
БОМАРДОВАЛИ СРБЕ НА СВИМ ПРОСТОРИМА БИВШЕ СФРЈ,
БОМБАРДОВАЛИ СРБИЈУ.

Како ти није јасно да они своје рачуне са исламом плаћају српским животима, српском земљом, српском државом, српском имовином, да они, једноставно-ТРГУЈУ СРБИМА, И ПОДМИРУЈУ РАЧУНЕ СА ИСЛАМОМ.[/B]
И да ти додам "куриозитет", можда ниси знао:
Марта 1999. године, пошто је добила огрлицу од 250000 долара, коју јој је о врат ставио један албански бизнис-криминалац, ХИЛАРИ је назвала свог мужа Била, са којим није била у контакту од афере "Левински" и казала му:
"Даћу ти још једну шансу ако бомбардујеш Србију",
и Бил је бомбардовао Србију.

Дакле, они су приватно искористили сав економско-војни потенцијал Америке и НАТО вазалних држава и водили рат против мале Србије и малог српског народа.
Срби су најнападнутији народ на планети, захваљујући баш пријатељству ислама и америчке булументе која влада Америком, а ваљда знаш ко влада Америком.
Овде треба прво знати, да би се причало о "разуму".
Ето, толико, а могло би стотине страна о овоме.


U pravu si ...
Ali pošto ovo nema veze sa Srbijom , već sa poluhrišćanskim narodom i zenljom Izrael , meni je baš drago da se deca Mudzahedina koji su klali Srbe po Bosni satru ...
Kažeš boli te to što su stvorene 2 Dzamahije, a ovamo podržavaš i treću ...
Izvinjavam se ali ja to ne mogu da razumem :bye:
 
Suprotstavljenost muslimana i jevreja je VEOMA upitna! Intifada je maska njihove saradnje. Tako da je na račun toga najlakše neki sukob/nametanje interesa nazvati 'religijskim sukobom'.
Primer: U BiH se nisu udružili hrišćani protiv muslimana, već američki (Vatikanovi) puleni protiv pravoslavaca-Srba. Ništa tu u suštini nije 'verski inspirisano' osim što je ta JEDINA razlika poslužila da zavadi ISTI narod.
 
U pravu si ...
Ali pošto ovo nema veze sa Srbijom , već sa poluhrišćanskim narodom i zenljom Izrael , meni je baš drago da se deca Mudzahedina koji su klali Srbe po Bosni satru ...
Kažeš boli te to što su stvorene 2 Dzamahije, a ovamo podržavaš i treću ...
Izvinjavam se ali ja to ne mogu da razumem :bye:

Па кад ти Американци (амерички Јевреји-Јевреји Ашкенази, односно Хазари) ПРАВЕ ИСЛАМСКЕ ДРЖАВЕ НА МОЈОЈ ЗЕМЉИ И ОТИМАЈУ МИ ИМОВИНУ, СА КОЈЕ САМ БЕЖАО ДА СПАСЕМ ГЛАВУ СВОЈУ И ГЛАВЕ ЧЛАНОВА МОЈЕ ПОРОДИЦЕ,
ЗАШТО БИХ ЈА БИО ПРОТИВ ОНЕ ИСЛАМСКЕ ДРЖАВЕ КОЈА НЕ ОДГОВАРА ТИМ АМЕРИКАНЦИМА, а још се та држава налази далеко од моје распаднуте државе????

Јебати их, нека се бију. Били су удружени против Срба, и данас су:

И данас они заједно уништавају Републику Српску а јачају исламску централну државу БиХ, са циљем да остатак Срба утерају у исламску државу;
и данас они цепају Србију, и увек имају ултиматуме Србима, такве које нормалан човек не може да прима;
и данас они остатак Срба на КиМ утерују у шиптарску државу;
и данас су они удружени у злочину против Срба.
 
Verovatno je Izrael tako posvecen unistenju levih nacionalistickih rezima u Iraku i Siriji zato sto brinu zbog pomahnitalog islamizma

Osim sto je Irak sada pedeset puta vise okrenut islamizmu nego ikad pod Sadamom, a Sirija bi posle pada BAAS rezima bila jos i mnogo gora

Osecam da je i Izrael vodjen principima realizma

Hahahah

Е то, браво царе! :klap: Будале не схватају да тамошња руља више мрзи Американце и Јевреје од владара и из безбедне удаљености тандарају о "демократији и људским правима" и мисле да ће мед и млеко да потече када буду "слободни избори". Кад оно на изборима победе исламисти и о'ма' уведу шеријат са све фереџама и сечењем руке, а о томе да са речи о "џихаду против неверника" веома брзо пређу на дела да и не говоримо.
 

Back
Top