Ko'ko često ga plaknite...?

gost 101840

Legenda
Poruka
55.667
...misim vašeg limenog ljubimca...
a055.gif


...a bilo bi uputno i da napišete čime, te sam postupak istog...
 
Mercedes sam prao svaka 3-4 dana, a to pranje se u principu svodilo na to da sperem prasinu sa njega, jer jednostavno nije ni imao vremena da se isprlja ljudski, i osusim ga (a ne mozete da zamislite koliki je seks brisanje crnog auta dugackog 5 metara na 30+ stepeni :lol:). Bas sam voleo taj auto.

Golf je sto se pranja tice zakon, posto je beo pa nema potrebe za brisanjem, samo ga pretandrljam na brzinu s vremena na vreme i to je to.

Audi nisam oprao jos nijednom :lol:
 
Odprilike svake 2 nedelje,u zimskim periodima malo cesce zbog soli i naslaga asfalta.
Koristim turtle shampon i jos neke preparate za ciscenje masnoce sa felni,pa onda nesto za prozore tako da se voda ne zaustavlja itd,svako pranje je naravno sa sundjerom,tamo gde ga perem ima i vruca voda.
 
ja ovu moju kantu operem jednom u 10 dana, samopregorno i bez da plaćam drugima, jer sam vido da oni tamo po perijonicama operu grđe nego što ga ja od srca i s merak operem...
...a ne koristim nikakve hemikalije...

...i da...kad ga tako čistog odma umažem, uzmem kofu i sunđerče i oma očistim blato sa zakrilaka...:ok:

...a što se tiče zaserrivanja od strane ptica, primetijo sam da ima više vrsta govvana...ona koja su manje štetna po farbu i ona koja su više štetna po farbu...doduše zavisi kakav je bijo jelovnik ptica...šta su ručale i to...al brate...kad se neke kake zalepe...:sad2:...trljam ko budala i jedva se skine...i to još nakvasim da otkisne...
...
 
Пунта сам досад опрао само двапут (пред полазак на море и једном на мору) пошто су до скоро на ЕКО пумпама давали купон за бесплатно прање ако наспеш преко 25л горива. Мада Пунто и није ауто, тако да и немам неку вољу да га лицкам.
 
...svake nedelje bar jednom... crevo,sampon,sundjer i na kraju jelenska koza...sve u svemu,zadovoljstvo...to spolja a unutra usisavanje bar svaki drugi dan jer se nenormalno prlja... :(

ti si moj čoek...:super:

...isto to, samo meni žao da mećem šanpon na lim...

...gledo sam na teve šop ameri izmislili neki kao marker za ogrebotine...i kao pređeš ogrebotinu i ona nestane...:eek:
...koko moj um konta, to srestvo iz markera valjda razlaže okolnu farbu i naliva preko ogrebotine...:think:
...jebbem li ga...u svakom slučaju, to bi baš voleo da iam...
 
ti si moj čoek...:super:

...isto to, samo meni žao da mećem šanpon na lim...

...gledo sam na teve šop ameri izmislili neki kao marker za ogrebotine...i kao pređeš ogrebotinu i ona nestane...:eek:
...koko moj um konta, to srestvo iz markera valjda razlaže okolnu farbu i naliva preko ogrebotine...:think:
...jebbem li ga...u svakom slučaju, to bi baš voleo da iam...

Pa pazi,ja taj sampon koristim mozda svako trece pranje i kontam da je OK jer je bas za te namene,za kola,pa ne verujem da nagriza mnogo farbu...

Najvise mrzim kad operem kola,izadjem u grad,a oni kreteni prali ulice,pa svu prljavstvinu u duzini od 2 km naneli na moj auto(a on beo)... dodje mi da ih popalim :evil::evil::evil:
 
Kad trebam negde da idem ( iz države ) samo unutra, pa onda kad stignem tamo detaljno i onda kad stignem ovamo detaljno

Inače ovako dok sam ovde, retko kad. Jedino kad se baš baš isprlja pa se ne vidi od prljavštine :lol:

A inače, auto od nove godine nijednom do sad nisam oprao sam. Sve u perionicama. Mada ću sad da počnem sam da ga perem, jer je bio jedan extra momak negde iz Leskovca čini mi se, i prao je auto skroz detaljno .... sad je on dobio "unapređenje" neko, radi sa nekim majstorom u servisu a auto pere neki drugi .... i skroz grdno ga opere ....

Znači, garaža, grijanje, vruća voda, sunđeri, šamponi za pranje auta, malo nekog gela ili voska preko, onda onaj spec. gel samo za hromirane delove, pa onda sjaj za gume, pa za felne, pa čišćenje stakala, pa spec gel za delove od crne plastike na autu... i to je to otprilike spolja. A unutra usisivač, skupljanje prašine, spec. tečnost za bež kožu itd itd :lol:

Većinu ovih stvari imam još dok sam sam prao auta, a nešto sam u međuvremenu uzimao za mercedesa .... ali nikad nisam nosio u servis, oće da ukradu :lol:
 
ti si moj čoek...:super:

...isto to, samo meni žao da mećem šanpon na lim...

...gledo sam na teve šop ameri izmislili neki kao marker za ogrebotine...i kao pređeš ogrebotinu i ona nestane...:eek:
...koko moj um konta, to srestvo iz markera valjda razlaže okolnu farbu i naliva preko ogrebotine...:think:
...jebbem li ga...u svakom slučaju, to bi baš voleo da iam...

al ima to se kupi u kantama ? :lol:
inace tema, meni kewa pere auto :D
al kad ga restuiram onda cem ga ja mackam..:)
 
Unutra obavezno sprejevi sa silikonom, WunderBaum jelkice takodje, mada sam iz svog iskustva i prica drugih dosao do zakljucka da nijedna marka jelkica nema vise kvalitet, pa cu preci na "kornjacin" miris u konzervi, nekih 300 kosta.
Sto se usisavanja tice, stvarno mi je problematicno da vucem gajtan kroz pola dvorista, pa planiram da u garazi instaliram neki zvrndavi usisivac.
 

Back
Top