AUTOMOBILI U RAZMERI

Evo malo iz moje kolekcije
 

Prilozi

  • BMWmali.jpg
    BMWmali.jpg
    33 KB · Pregleda: 46
kapiram i srece.......jednom sam samo pokusao da sklopim auto i ispao je katastrofalno iako sam prilicno spretan, mirne ruke i strpljenja...kao da delovi nisu bili bas kako treba....


to je taj!
it7025sm.jpg



sa druge strane, uvek sam avione sklapao vrhunski iako me nisu toliko interesovali i manje sam se oko njih trudio....
 
Srdjan_NS:
Evo jos jedan Jaguar MKII ali ovaj je nije pravljen nego kupljen gotov.Inace gotovi modeli imaju posle mnogo vecu vrednost nego oni napravljeni iz kita.
E, tu grešiš. Mnogo zavisi od firme, razmere i kvaliteta rada. Recimo, stariji modeli Pocher (od kojih sam neke predstavio) vrede sklopljeni i po 10- 15 000 dolara, modeli Tamiya F1 u 1: 12 iz sedamdesetih sada dostižu cene od 2 - 3 000 funti, neke retke firme koje su nestale, kao na pr. američka Aurora čak i u razmeri 1: 24 vrede oko 1000 $, i da ne nabrajam...Ovo što se kupuje kod nas je uglavnom "konfekcija" koja se pravi u Kini, Maleziji, na Tajvanu u milionskim serijama i nikad neće (Sorry) vredeti ništa, osim onom ko ga je stavio u kolekciju i uživa u modelu. A i to ima vrednost! :wink:
 
HEMI 426:
:shock:

e to je nesto! ja sam poceo skoro da ih skupljam i 20 tak koliko sam skupio je brzo doslo ( malo moljakanja,malo raspitivanja i malo kriminala i skupi se ... :D ) ali 4 soma je kapital!!!
Daaaaaaaaaa, samo skupljaj što više pre nego što se oženiš. I pazi sa kim i kako se ženiš! da ti ne presedne kao meni! :lol: :lol: :lol:
 
intra:
@Espanol
Koja je cijena onih f1 modela i nije valjda da nemaš McLaren?
Naravno da imam i Mc Laren. Ja sam ozbiljan kolekcionar a ne rasista!:lol: Imam čak Mc Laren svojim rukama rađen u razmeri 1: 12 sa svim mogućim detaljima, creva, kablovi, instrumenti, sve do poslednjeg detalja. A cene zavise najviše od razmere i rejtinga firme. Koja razmera te interesuje?
 

Back
Top