Vaša omiljena latinska izreka ili citat

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.916
Znate ono:
Cogito, ergo sum.
Degustibus non disputandum
Alea iacta est!
Omne principium difficile est
Nemo sapiens,nisi patiens
Clara pacta boni amici
Si vis pacem,para bellum
Tempora mutantur et nos mutamur in illis
Omne nimium nocet
Faber est suse quisque fortunae

Slobodno pišite i na srpskom ako ne možete da se setite izreke u originali.
Zašto vam je BAŠ ta izreka omiljena?
 
Ignoramus et ignorabimus. Ne znamo i necemo znati.

Omiljena mi je zato sto je istinita, i zato sto, u sustini, sadrzi u sebi citavu filozofiju, i sa te dve reci objasnjava sve... Jednostavno je - ne znamo i necemo znati. I nismo tu da bismo znali. Tu smo da bismo ziveli, ne misleci o pocetku i kraju i slicnim pitanjima.
 
E, hajde da stavljamo i prevode tih latinskih izreka. Znate vi od kad se završila gimnazija, ihaaaaaj. Ne mogu da se setim, a mrzi me svaki čas da pogleduckavam u rečnik. Za početak, ja sam zaboravila da napišem prevod pored moje omiljene latinske izreke (i UOPŠTE izreke!): Carpe diem - ISKORISTI DAN,
("Društvo mrtvih pesnika" - kakav film. Odgledajte ga ko nije. A ko jeste, ne smeta još jednom. E pa... Carpe diem ; )
 
E, hajde da stavljamo i prevode tih latinskih izreka. Znate vi od kad se završila gimnazija, ihaaaaaj. Ne mogu da se setim, a mrzi me svaki čas da pogleduckavam u rečnik. Za početak, ja sam zaboravila da napišem prevod pored moje omiljene latinske izreke (i UOPŠTE izreke!): Carpe diem - ISKORISTI DAN,
("Društvo mrtvih pesnika" - kakav film. Odgledajte ga ko nije. A ko jeste, ne smeta još jednom. E pa... Carpe diem ; )
U koju gimnaziju si išla?
 

Back
Top