Da li je astrologija naucno tacna?

arttim

Zainteresovan član
Poruka
477

DA li je astrologija naucno tacna ?

Astrologija tvrdi da sunce, mesec, zvezde i planete mogu da uticu na stvari na zemlji i da konfiguracija tih nebeskih tela u trenutku covekovog rodjenja igra ulogu u njegovom zivotu. Medjutim, naucna otkrica predstavljaju ogromne prepreke:
- Rad asronoma kao sto su Kopernik, Galileo i Kepler jasno je pokazao da zemlja nije centar svemira. Danas je takodje poznato da zvezde koje izgleda da pripadaju jednom sazvezdju cesto u stvari i nisu u istoj grupi. Neke od njih su mozda daleko u svemiru , dok su druge relativno blizu. Zato su zodijacke karakteristike raznih sazvezdja cesto imaginarne .
- Prvi astrolozi nisu znali za planete Uran, Neptun i Pluton zato sto one nisu bile otkrivene sve do izuma teleskopa. Kako su onda uticale na astroloske karte nacrtane vekovima ranije ? Nadalje zasto bi uticaj jedne planete bio dobar a druge los, kad nauka zna da su sve one u osnovi mase bezivotnih stena ili gasova ,koje se kovitlaju u svemiru?

- Nauka o genetici nam kaze da se temelj za nase crte licnosti ne formiraju prilikom rodjenja vec prilikom zaceca, kad se jedan od miliona spermatozoida oca spaja sa jednom jedinom jajnom celijom majke. Ipak, astrologija odredjuje horoskop osobe na osnovu dana njenog rodjenja. Ta razlika od oko devet meseci, prema astroloskim pojmovima, treba da osobi pruzi potpuno drugaciji profil licnosti.

- Vremenski proracun o kretanju Sunca medju sazvezdjima, sa stanovista posmatraca sa Zemlje, danas je u zaostatku od oko jednog meseca u odnosu na pre 2000 godina kad su bile nacrtane astroloske karte i tabele. Znaci, po astrologiji bi osoba koja se rodi krajem juna ili pocetkom jula bila rak ( veoma osetljiva, cudljiva, rezervisana). Medjutim, Sunce se u tom periodu u stvari nalazi u sazvezdju Gemini, sto bi trebalo da tu osobu ucini komunikativnom, duhovitom, pricljivom.
JASNO JE DA ASTROLOGIJA NEMA RACIONALNU NITI NAUCNU POTPORU.

Naucno je dokazano da se planete i zvezde nalaze dovoljno daleko da ne mogu imati uticaj na coveka.
,,Sam broj i sama velicina zvezda uliva strahopostovanje. Procenjeno je da u univerzumu postoji nekih 100 milijardi galaksija ili ogromnih grupacija zvezda.! Procenjuje se da galaksija Mlecni put, ciji je deo i nas Suncev sistem, ima najmanje toliko zvezda . Najbliza zvezda nasoj Zemlji (osim Sunca), jedna iz grupe Alfa Kentauri udaljena je oko 4,3 svetlosne godine. Jedna svetlosna godina je razdaljina koju svetlost predje za godinu dana . To znaci da kada mi gledamo u tu zvezdu , svetlost koja ulazi u nase oko napustila je zvezdu 4,3 godine ranije i tokom tog vremena putovala je kroz prostor brzinom od 299792 kilometara u sekundi. Zamisljanje razdaljine o kojoj se ovde radi prevazilazi nase umne sposobnosti. Ipak , to je tek najbliza zvezda. Neke zvezde su od nase galaksije udaljene milijarde svetlosnih godina. “

Astrologija nije egzaktna nauka , nastala je iz nauke – Astronomije. Iz astronomskih posmatranja moglo se zapaziti da izvesni doadjaji na zemlji izgleda padaju u isto vreme kad i izvesni dogadjaji na nebu .Na primer - promena godisnjih doba , tesno je pratila kretanje sunca, oseka i plima su pratile meseceve faze, godisnje plavljenje Nila uvek je bilo propraceno pojavljivanjem Sirijusa, najsvetlije zvezde. Logican zaklucak je bio da su nebeska tela igrala znacajnu ulogu u izazivanju tih i drugih dogadjaja na zemlji. Zamisao da zvezde uticu na dogadjaje na zemlji brzo je dovela do ideje da se ljudi mogu osloniti na nebeska tela u proricanju buducnosti. Tako je iz astronomije nastala astrlogija.

Poreklo astrologije je iz Vavilona. Do koje mere su se Vavilonci oslanjali na ovaj oblik proricanja moze se takodje videti iz podrugljivih reci koje im je uputio prorok Isaija kad je proricao unistenje Vavilona: “ Ostani ti, dakle kod vracanja svoga i kod mnogih cini svojih , kojima si od mladosti svoje trud svoj posvetila…Nek ustaju sad i nek te spasu ti koji nebo znaju I ZVEZDE GLEDAJU , KOJI PO NOVOM MESECU PRORICU, sve sto ima da te snadje!” ( Isaija 47:12,13).
Iz Vavilona je astrologija bila prenesena u Egipat,Asiriju , Grcku, Rim, iArabiju.Na Istoku, , Hindusi I Kinezi takodje su imali komplikovane sisteme astrologije. “ MAGI” za koje je jevandjelista Matej rekao da su dosli kad se Isus rodio , bili su “ASTROLOZI iz istocnih krajeva”(Matej 2:1,2) Medjutim Grci su ti koji su razvili oblik astrologije koji se danas praktikuje.

S obzirom da je strologija oblik proricanja, kao takva spda u spiritizam – koji je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija. Zbog toga je asterologija i opasna jer dovodi pod uticaj zlih duhovnih sila. Nije nam nepoznato da Bog preko svoje pisane reci biblije osudjuje svaki oblik spiritizma – 5. Mojsijeva 18:10,11,12 kaze : “ neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, NI KOJI GATA PO ZVEZDAMA ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe. “



Tanja
8)
 
neko ko...:
Da li vi ovo smišljeno delujete zajedno ili je sve ipak samo slučajno :?:
Kada kažem "vi" mislim na sve one koji, najblaže rečeno, ne odobravaju Astrologiju, a ipak danima vise na toj temi...
Šta vi ustvari hoćete?!
:roll:

Ovo nije ni slucajno ni namerno…
Zasto je cudno da se neko ne slaze sa astrologijom.
Pa dokazano je da Astrologija NIJE EGZAKTNA NAUKA – sto znaci ne moze joj se verovati…Da li nagadjanja i predvidjanja kojima se ona bavi treba uzimati za ozbiljno?
Astrologiju poznajem, nekada sam je izucavala i dosla sam sam do zakljucka do koga sam i dosla ne samo da je netacna – ionako se bavi predvidjanjima, potencijalima, VEC JE I OPASNA ako se slepo veruje u njena predvidjanja i ako se neko profesionalno bavi njom, a ljudi uopste ne proveravaju neke stvari vec ih uzimaju zdravo za gotovo…
Ako se slucajno nekome dogodi onako kao sto asrtologija predvidja onda je u pravu ??? Zar je to kriterijum???
A sta ako ne??? Onda nema veze….

A zbog cega Biblija upozorava, tacnije zabranjuje astrologiju???
Verovatno postoji JAK razlog.

Smatram da je ovaj tekst koristan za citanje, pa ko razume shvatice… :roll:

Tanja 8)
 
arttim:
Ovo nije ni slucajno ni namerno…
Zasto je cudno da se neko ne slaze sa astrologijom.
Pa dokazano je da Astrologija NIJE EGZAKTNA NAUKA – sto znaci ne moze joj se verovati…Da li nagadjanja i predvidjanja kojima se ona bavi treba uzimati za ozbiljno?
Astrologiju poznajem, nekada sam je izucavala i dosla sam sam do zakljucka do koga sam i dosla ne samo da je netacna – ionako se bavi predvidjanjima, potencijalima, VEC JE I OPASNA ako se slepo veruje u njena predvidjanja i ako se neko profesionalno bavi njom, a ljudi uopste ne proveravaju neke stvari vec ih uzimaju zdravo za gotovo…Ako se slucajno nekome dogodi onako kao sto asrtologija predvidja onda je u pravu ??? Zar je to kriterijum???
A sta ako ne??? Onda nema veze….

A zbog cega Biblija upozorava, tacnije zabranjuje astrologiju???
Verovatno postoji JAK razlog.

Smatram da je ovaj tekst koristan za citanje, pa ko razume shvatice… :roll:

Tanja 8) [/color]

Nema potrebe za potcenjivanjem i etiketiranjem onih koji na bilo koji način, iz bilo kojih razloga, "simpatišu" Astrologiju.

Da, i ja mislim da postoji dobar razlog za to...
Samo, KOJI?
 
Bitno je da je Astrologija jedna velika istina,a sad sto nije "naucno tacna" sigurno nije mana za nju.Ta ista nauka jos uvek zastupa lazni koncept evolucije i ljudima brutalno ispira mozak. A sad da prokomentarisem tvoje "teze":

1.Mi ljudi zivimo na Zemlji a ne recimo na Jupiteru sto znaci da je ipak Zemlja u centru paznje.

2.Drevni astrolozi su znali za postojanje tzv. spoljih planeta koje pominjes,ali one bi uticale i da ljudi ne znaju za njih(to je bar jasno).Tamo neki grad za koji nikad nisi cuo, postoji i bez tvog znanja, da budem slikovit. Dalje,nauka zna o planetama koliko i ti o glavnom gradu Fidzija.Inace svaka planeta u odredjenoj situaciji moze biti malefik (ili sto ti rece losa).

3.Evo da se slozim sa tobom da je "temelj za nase crte licnosti" odredjen zachecem,ali su same crte iliti karakter odredjeni momentom rodjenja.To se da lako proveriti.

4.Nepoklapanje znakova i sazvezdja tzv.precesija nema nikakvog uticaja na astrologiju(barem ne na ovu nasu "tropsku" ili zapadnjacku ako vise volis)koja se zasniva na smeni godisnjih doba i promeni odnosa izmedju Zemljine ose i ravni Ekliptike.Dakle sa prvim prolecnim danom Sunce prelazi u znak Ovna i tako ce biti sve dok Onaj ko je uspostavio taj mehanizam ne odluci drugacije.

5.Upravo obrnuto,astrologija je prethodila astronomiji.Kao sto si rekao bila je veoma razvijena vec u Vavilonu.E sad drugo je pitanje otkuda im to znanje."Dajem ti jedan dan za godinu" glasi otprilike jedan stih u Svetom pismu.Ocigledno da su i piscima Biblije bili poznati neki metodi astroloskih predvidjanja kao sto su sekundarne progresije.

Znaci nemoj ljudima pricati neistinu ionako je ima previse. :x
 
Astral-Blade:
Bitno je da je Astrologija jedna velika istina,a sad sto nije "naucno tacna" sigurno nije mana za nju.

Vrlo nelogicno, kako je to astronomija istinita a istovremeno nije naucno tacna???

Posto nije naucno tacna samim tim je NEISTINITA i velika LAZ i OBMANA za ljude...

5.Upravo obrnuto,astrologija je prethodila astronomiji.

Netacno, istorija svedoci o tome da
se iz astronomije razvila astrologija...

Biblija je takodje protiv astrologije jer dovodi pod uticaj zlih duhovnih sila !!!


Tanja 8)
 
neko ko...:
Da li vi ovo smišljeno delujete zajedno ili je sve ipak samo slučajno :?:
Kada kažem "vi" mislim na sve one koji, najblaže rečeno, ne odobravaju Astrologiju, a ipak danima vise na toj temi...
Šta vi ustvari hoćete?!
:roll:


STA HOCEMO?
UBRAJAM TU I SEBE IAKO NISAM BAS ZAGRIZEN, JER MI JE SVE TO SMESNO...
MI SMO MISIONARI I POKUSAVAMO DA SLEPCIMA OTVORIMO OCI I POKAZEMO DA GUBE VREME
 
vicente:
neko ko...:
Da li vi ovo smišljeno delujete zajedno ili je sve ipak samo slučajno :?:
Kada kažem "vi" mislim na sve one koji, najblaže rečeno, ne odobravaju Astrologiju, a ipak danima vise na toj temi...
Šta vi ustvari hoćete?!
:roll:


STA HOCEMO?
UBRAJAM TU I SEBE IAKO NISAM BAS ZAGRIZEN, JER MI JE SVE TO SMESNO...
MI SMO MISIONARI I POKUSAVAMO DA SLEPCIMA OTVORIMO OCI I POKAZEMO DA GUBE VREME
8)
Baš ste "plemeniti".
Samo, to je krupan zalogaj - za sve vas.
Savet: Počnite od sebe!
:wink:
 
neko ko...:
vicente:
neko ko...:
Da li vi ovo smišljeno delujete zajedno ili je sve ipak samo slučajno :?:
Kada kažem "vi" mislim na sve one koji, najblaže rečeno, ne odobravaju Astrologiju, a ipak danima vise na toj temi...
Šta vi ustvari hoćete?!
:roll:


STA HOCEMO?
UBRAJAM TU I SEBE IAKO NISAM BAS ZAGRIZEN, JER MI JE SVE TO SMESNO...
MI SMO MISIONARI I POKUSAVAMO DA SLEPCIMA OTVORIMO OCI I POKAZEMO DA GUBE VREME
8)
Baš ste "plemeniti".
Samo, to je krupan zalogaj - za sve vas.
Savet: Počnite od sebe!
:wink:

ne brinite vi za mene, moje oci su sirom otvorene

ne zelim da se raspravljam oko necega sto me ne zanima
izvinite sto sam svracao
samo nastavite
ciao
 
neko ko...:
arttim:
Ovo nije ni slucajno ni namerno…
Zasto je cudno da se neko ne slaze sa astrologijom.
Pa dokazano je da Astrologija NIJE EGZAKTNA NAUKA – sto znaci ne moze joj se verovati…Da li nagadjanja i predvidjanja kojima se ona bavi treba uzimati za ozbiljno?
Astrologiju poznajem, nekada sam je izucavala i dosla sam sam do zakljucka do koga sam i dosla ne samo da je netacna – ionako se bavi predvidjanjima, potencijalima, VEC JE I OPASNA ako se slepo veruje u njena predvidjanja i ako se neko profesionalno bavi njom, a ljudi uopste ne proveravaju neke stvari vec ih uzimaju zdravo za gotovo…Ako se slucajno nekome dogodi onako kao sto asrtologija predvidja onda je u pravu ??? Zar je to kriterijum???
A sta ako ne??? Onda nema veze….

A zbog cega Biblija upozorava, tacnije zabranjuje astrologiju???
Verovatno postoji JAK razlog.

Smatram da je ovaj tekst koristan za citanje, pa ko razume shvatice… :roll:

Tanja 8) [/color]

Nema potrebe za potcenjivanjem i etiketiranjem onih koji na bilo koji način, iz bilo kojih razloga, "simpatišu" Astrologiju.

Da, i ja mislim da postoji dobar razlog za to...
Samo, KOJI?

Da, postoji naravno Jak razlog zbog cega Bog preko Biblije zabranjuje astrologiju.

Pa zato sto kao i svi drugi oblici spiritizma dovodi pod UTICAJ zlih duhovnih sila – demona, tacnije.

U novom zavetu spominju se ASTROLOZI a izvorna grcka rec je MAGOS sto znaci magovi.

Tako da astrologija i magija su jedno te isto – saobracanje sa demonima.


8)
 
arttim:

DA li je astrologija naucno tacna ?

- Nadalje zasto bi uticaj jedne planete bio dobar a druge los, kad nauka zna da su sve one u osnovi mase bezivotnih stena ili gasova ,koje se kovitlaju u svemiru?

- Nauka o genetici nam kaze da se temelj za nase crte licnosti ne formiraju prilikom rodjenja vec prilikom zaceca, kad se jedan od miliona spermatozoida oca spaja sa jednom jedinom jajnom celijom majke. Ipak, astrologija odredjuje horoskop osobe na osnovu dana njenog rodjenja. Ta razlika od oko devet meseci, prema astroloskim pojmovima, treba da osobi pruzi potpuno drugaciji profil licnosti.

Naucno je dokazano da se planete i zvezde nalaze dovoljno daleko da ne mogu imati uticaj na coveka.
,,Sam broj i sama velicina zvezda uliva strahopostovanje. Procenjeno je da u univerzumu postoji nekih 100 milijardi galaksija ili ogromnih grupacija zvezda.! Procenjuje se da galaksija Mlecni put, ciji je deo i nas Suncev sistem, ima najmanje toliko zvezda . Najbliza zvezda nasoj Zemlji (osim Sunca), jedna iz grupe Alfa Kentauri udaljena je oko 4,3 svetlosne godine. Jedna svetlosna godina je razdaljina koju svetlost predje za godinu dana . To znaci da kada mi gledamo u tu zvezdu , svetlost koja ulazi u nase oko napustila je zvezdu 4,3 godine ranije i tokom tog vremena putovala je kroz prostor brzinom od 299792 kilometara u sekundi. Zamisljanje razdaljine o kojoj se ovde radi prevazilazi nase umne sposobnosti. Ipak , to je tek najbliza zvezda. Neke zvezde su od nase galaksije udaljene milijarde svetlosnih godina. “

Poreklo astrologije je iz Vavilona. Do koje mere su se Vavilonci oslanjali na ovaj oblik proricanja moze se takodje videti iz podrugljivih reci koje im je uputio prorok Isaija kad je proricao unistenje Vavilona: “ Ostani ti, dakle kod vracanja svoga i kod mnogih cini svojih , kojima si od mladosti svoje trud svoj posvetila…Nek ustaju sad i nek te spasu ti koji nebo znaju I ZVEZDE GLEDAJU , KOJI PO NOVOM MESECU PRORICU, sve sto ima da te snadje!” ( Isaija 47:12,13).
Iz Vavilona je astrologija bila prenesena u Egipat,Asiriju , Grcku, Rim, iArabiju.Na Istoku, , Hindusi I Kinezi takodje su imali komplikovane sisteme astrologije. “ MAGI” za koje je jevandjelista Matej rekao da su dosli kad se Isus rodio , bili su “ASTROLOZI iz istocnih krajeva”(Matej 2:1,2) Medjutim Grci su ti koji su razvili oblik astrologije koji se danas praktikuje.

S obzirom da je strologija oblik proricanja, kao takva spda u spiritizam – koji je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija. Zbog toga je asterologija i opasna jer dovodi pod uticaj zlih duhovnih sila. Nije nam nepoznato da Bog preko svoje pisane reci biblije osudjuje svaki oblik spiritizma – 5. Mojsijeva 18:10,11,12 kaze : “ neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, NI KOJI GATA PO ZVEZDAMA ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe. “



Tanja
8)
E,sad stvarno vishe nije u redu!
1.Shto se tiche,dobrih i loshih planeta,to uopshte nije tachno.Planete i Mesec i Sunce uopshte nisu dobri ili loshi,one prosto JESU.Ako neshto hocesh da pljujesh,potrudi se,pa stekni osnovna znanja,a ne prichaj neosnovano.
2.U egipatskoj Trutini hermetis se izradjivao koncept-horoskop ili horoskop zacheca.
3.Pa shta ako su planete daleko od nas,dovoljno je pogledati novine od pre par meseci gde se nashiroko pisalo o uticaju Sunchevih pega na ljude.'Ajde objasni kako se to deshava iako je Sunce daleko?
4.Ono o istochnim astrolozima necu ni da objashnjavam.Postoji tekst o Hristovom rodjenju na www.astrologus.co.yu,pa prochitaj i obrazuj se.
A vishe sa citiranjem 5.Mojsijeve 18:10,11,12 treba prestati.Sumnjam da Bog odobrava pljuvanje preko njega.
Predlazem moderatoru da ovakve teme ubuduce zakljuchava,neka ostavi onu jednu,mislim da se zove Gatanje,spiritizam,demonske moci,pa ko hoce da se prepucava sam sa sobom,neka mu.Ovaj forum postoji da bi se razmenjivala znanja iz astrologije,a ne da bi se ona osporavala ili ne.
 
dankam:
E,sad stvarno vishe nije u redu!
1.Shto se tiche,dobrih i loshih planeta,to uopshte nije tachno.Planete i Mesec i Sunce uopshte nisu dobri ili loshi,one prosto JESU.Ako neshto hocesh da pljujesh,potrudi se,pa stekni osnovna znanja,a ne prichaj neosnovano.
2.U egipatskoj Trutini hermetis se izradjivao koncept-horoskop ili horoskop zacheca.
3.Pa shta ako su planete daleko od nas,dovoljno je pogledati novine od pre par meseci gde se nashiroko pisalo o uticaju Sunchevih pega na ljude.'Ajde objasni kako se to deshava iako je Sunce daleko?
4.Ono o istochnim astrolozima necu ni da objashnjavam.Postoji tekst o Hristovom rodjenju na www.astrologus.co.yu,pa prochitaj i obrazuj se.
A vishe sa citiranjem 5.Mojsijeve 18:10,11,12 treba prestati.Sumnjam da Bog odobrava pljuvanje preko njega.
Predlazem moderatoru da ovakve teme ubuduce zakljuchava,neka ostavi onu jednu,mislim da se zove Gatanje,spiritizam,demonske moci,pa ko hoce da se prepucava sam sa sobom,neka mu.Ovaj forum postoji da bi se razmenjivala znanja iz astrologije,a ne da bi se ona osporavala ili ne.

Izvini a sta nije u redu……

Iznela sam proverene cinjenice, naucne…a ti ne moras da ih prihvatis..
Ne bi ni iznosila nesto neprovereno..
Ono o Astrolozima sa istoka sam istrazila i proverila i tacno je…
A citiranje 5. Mojsijeve je poucno i ne znam zasto te uznemirava….tako pise .
Ti ne moras ni to da primenjujes …….ako neces.
Takodje postoji jedna jedina ovakva tema……

Tanja 8)
 
...dobro neki ne veruju, neki veruju i sta cete sada......mislim na sve.....pa i u medicini ne kazu badava nije uvek 2+2.......4, naprotiv......zasto pricati o necemu sto nije opipljivo.......inace verujem samo u sudbinu, da se ne lazemo........ma zaboravite...ne znam ni sto sam se javila...... :shock:
 
meni to zvuci kao fizika elementarnih cestica.....
12 ciklusa meseca u ciklusu onoga oko koga se sve vrti, merenja hiljadama godina, i klasifikacija.........

ne kazem da je naucno zasnovana, kao sto to ne kazem i za fiziku elementarnih cestica........

ovo poslednje shvatite ironicno, ali zaista nalazim neke dodirne tacke, samo sto fizika barata "definisanim" pojmovima, dok je astrologija malo vise metafizicka.........
 

DA li je astrologija naucno tacna ?

Astrologija tvrdi da sunce, mesec, zvezde i planete mogu da uticu na stvari na zemlji i da konfiguracija tih nebeskih tela u trenutku covekovog rodjenja igra ulogu u njegovom zivotu.

- Астролози знају да небеска тела играју важну улогу када је реч о живим бићима планете Земље. Иако постоји преко четири хиљаде година, нико никад није успео да докаже због чега је астрологија нетачна! Првенствено, немогуће је доказивати да је нешто нетачно, а пре тога немати одређено искуство када је реч о овом фактору људских живота.

Medjutim, naucna otkrica predstavljaju ogromne prepreke:
- Rad asronoma kao sto su Kopernik, Galileo i Kepler jasno je pokazao da zemlja nije centar svemira. Zato su zodijacke karakteristike raznih sazvezdja cesto imaginarne .
Астрологија, баш као и свака друга област у дојму знања се изучава временом. Ирационално је сматрати да астрологија, која је више пута кроз историју бивала дискредитована како због црквене догме тако и због људи који нису имали адекватан суд о тематици астрологије, може бити стационирана. Свако сазнање о горенапоменутој области је нешто што се изучава по најосновнијој научној методи која се базира на проналажењу и дефинисању тога шта се узима као коректно, односно две или више ''случајности''. Примера ради, одређен аспект било ког типа се у 98 % случајева показао коректним када је реч о више људи различитих националности или карактера, зодијачких знакова итд. По том принципу одстрањује се БИЛО КАКВА нетачност и све оно чиме астролози ''баратају'' је заправо коректно, а ви као неко ко је изучавао астрологију (у шта лично сумњам) то мора знати.

- Prvi astrolozi nisu znali za planete Uran, Neptun i Pluton zato sto one nisu bile otkrivene sve do izuma teleskopa. Kako su onda uticale na astroloske karte nacrtane vekovima ranije ? Nadalje zasto bi uticaj jedne planete bio dobar a druge los, kad nauka zna da su sve one u osnovi mase bezivotnih stena ili gasova ,koje se kovitlaju u svemiru?
Када и након што су планете откривене, аутоматски су узеле маха у астролошким тумачењима и захваљујући тим открићима, астролози су били далеко успешнији у својим анализама обзиром да су имали ''карику која је недостајала'' и због које су. често, у прошлости грешили. Сасвим је просто. Иначе, ја сам сада сасвим сигуран да ви никада нисте озбиљно изучавали астрологију већ се једино представљате на тај начин. Првенствено, ограничили сте своја питања једино на соларни систем, а запостављате и утицаје сазвеђа. Сваком астрологу је јасно да планете немају исти утицај када је реч како о егзилу тако и домицилу поводом одређених хороскопских знакова. Да не дужим даље, 99 % нисте изучавали најосновније астролошке принципе и самим тим нисте компентентни да пружате било какав суд, који ће маса људи прихватити као коректан, о нечему шта и не познајете.

Nauka o genetici nam kaze da se temelj za nase crte licnosti ne formiraju prilikom rodjenja vec prilikom zaceca,
У астрологији се за више од 90 % тачности показало коректним не време зачећа већ тренутак када новорођенче удахне ваздух, постане животна форма која није зависна од мајчине утробе. Док је у мајчином стомаку, гледа се кроз, логично, мајчин хороскоп односно наталну карту, а такође ДНК је могуће сагледати кроз хороскоп :) тако да даље о томе не морам причати...

Vremenski proracun o kretanju Sunca medju sazvezdjima, sa stanovista posmatraca sa Zemlje, danas je u zaostatku od oko jednog meseca u odnosu na pre 2000 godina
Астролози не баратају с прорачунима који су стари две хиљаде година иако су прве ефемериде настале у том периоду. У сваком случају, прогнозе астролога су изузетно тачне и прецизне.
Иначе, поново наилазим на евиденцију тога да нисте изучавали астрологију. Знак и подзнак никада нису играли пресудну улогу када је реч о нечијој личности - потребно је посматрати натални хороскоп, одређене аспекте, позиције планета, однос измећу ''кућа'' и сазвеђа. По тој основи се добијају карактеристике, а не по томе ко је шта у знаку, а ко је шта у подзнаку, односно асцеденту...:)

Naucno je dokazano da se planete i zvezde nalaze dovoljno daleko da ne mogu imati uticaj na coveka.
Колико дуго постоји планета земља, а колико дуго постоји Млечни пут? Да ли је наука дефинитивна или је изучила сва питања? Између осталог, због чега смо ми ''жива материја'' која се креће, размишља и тако даље? Наука може да докаже само оно што јој импонује. Шта ћемо с научницима широм света који ни по којој основи не могу да докажу да је астрологија нетачна? Изузмимо сваког научника који носи титулу ''Др.'' и даје суд о нечему што никад изучавао није. Смешно је писати о нечему шта не познајеш довољно, а притом доносити суд који није заснован на чињеницама.

Astrologija nije egzaktna nauka , nastala je iz nauke – Astronomije.
Не. Видите, нисте упознати ни с историјом астрологије... астрологија илити астрономија су биле једна те иста област све док астрологија није протерана за време Колбера који је основао академију наука у Француској током 1655. године у складу с црквеном догмом која је владала током XV века нове ере у ком су астролои бивали присиљени да јавно спаљују своје књиге и истраживања како не би доживели прогон.
Не знам одакле вам информација о томе да је астрологија настала из астрономије? Још једна дезинформација која нема чињеничну потпору у складу с археолошким илити историјским чињеницама.
Најстарији подаци о астрологији потичу из Вавилона, дакле говоримо о раздобљу од 668. до 626. године пр.н.е. Пронађено је око 4000. плочица с астролошким подацима на вавилонском и асириском језику, које су биле власниђтво краља Асурбанипала, а пронађене су на обали реке Ниниве.
Иначе, по недавним студијама и анализама, старост плочица је поприлично огромна обзиром да потичу из периода народа Сумерана који је живео у области Месопотамије 3000. година пр.н.е. Већ тада су се знале неке од најосновнијих симболистика планета.
Астрологија је постала прецизна захваљујући Калдејцима који су у астрологију унели све могуће астролошке и геометријске податке, а то је било у периоду од 2000. година пр.н.е.
Свакако је сигурно да је астрологија далеко више напредовала у односу на тадашња схватања исте, односно напредовала у домену људских схватања.
Iz astronomskih posmatranja moglo se zapaziti da izvesni doadjaji na zemlji izgleda padaju u isto vreme kad i izvesni dogadjaji na nebu.Zamisao da zvezde uticu na dogadjaje na zemlji brzo je dovela do ideje da se ljudi mogu osloniti na nebeska tela u proricanju buducnosti. Tako je iz astronomije nastala astrlogija.
Не, тако је настало ваше нагађање које није потпорено историјским чињеницама. И ви немате шта ту да се сложите или не, то су, ипак, чињенице.
Poreklo astrologije je iz Vavilona.
Порекло астрологије није из Вавилона већ се не зна прецизно. Астрологија је настала тада када је човек увидео да вегетација зависи од положаја Месеца и не зна се тачно који народ је први почео најадекватније да је и користи.
Iz Vavilona je astrologija bila prenesena u Egipat,Asiriju , Grcku, Rim, iArabiju.Na Istoku, , Hindusi I Kinezi takodje su imali komplikovane sisteme astrologije. “ MAGI” za koje je jevandjelista Matej rekao da su dosli kad se Isus rodio , bili su “ASTROLOZI iz istocnih krajeva”(Matej 2:1,2) Medjutim Grci su ti koji su razvili oblik astrologije koji se danas praktikuje.
Не видим потребу за довођењем религијских констатација где им није место, осим уколико то није потреба за привлачењем пажње оних људи који су ''верници'' и у сукобу с астрологијом те да им се ''мало подмаже вера''.
У II веку пр.н.е Клаудије Птоломеј је допринео астрологији написавши књигу Тетрабиблос. За време пунских ратова, захваљујући победама Рима, астрологија је са истока прешла на Запад где је постајала све популарнија, а самим тим недовољно прецизна. Ту су се појављивали и разноразни шарлатани као и они који су је користили да би ''дошли'' до лаке зараде. Пласидус је систем који се користи највише.
S obzirom da je strologija oblik proricanja, kao takva spda u spiritizam – koji je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija.
Да, да, свакако и витез Која у кожним гаћама ће да јури демоне и осталу неман, а свакако је да ће помоћи и Бетмен у цивилу... Астрологија ни у шта не спада нити о њој може неко писати, а при том бити управу, ко није изучавао дотичну област.
Zbog toga je asterologija i opasna jer dovodi pod uticaj zlih duhovnih sila.[/b] “ neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, NI KOJI GATA PO ZVEZDAMA ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve.
Свакако ха ха ха , са ''научно доказаних чињеница'' до ''Бога'' како би се астрологија оцрнила што више. Крајње смешан покушај, могу рећи. Иначе, када је реч о организованој религији - у овој теми јој нема места обзиром да и сама тема наводи на ''Да ли је астрологија научно тачна''. Иначе, цитирам ''Ако је Бог створио планете и живот, онда су астролози једино људи који читају његов рукопис''.
Мој закључак је следећи:
- Уколико сте икад, Тања, изучавали астрологију - то нисте радили по њезиним принципима. То је исто као и да психологију покушавате да докажете математичким формулама које се односе на график функције.
 

Back
Top