Da li je astrologija naucno tacna?

Ne verujem da bi PRAVI vernik mogao da se bavi astrologijom .
To je moje misljenje.
Ne mozes da se drzis 2 teorije koje iskljucuju jedna drugu,bukvalno.
Ok je da neko veruju u neku visu silu,Boga...ali pravi Hriscanin,koji cita Bibliju, da gleda u zvezde tesko...

Da ali to nisu vernici, vec religiozni fanatici koji klimaju glavom kad papa izadje ( onaj bisvi pokojni) i kaze kako mu je skuplja besne automobile vredne po par stotina erva komadno.
A oni: "pa bas lepo covek ima hobi." A s... tamo o skromnosti, prekrstili celu Afriku u katolike, zabranili im koriscenje zastite ( jer je sex uz sprecavanje trudnoce greh ) a oni padaju masovno od gladi i side ko pokoseni. U al vernici! U sta ti veruju u djavola :evil:
Nen taj nijhov Bog ne treba, al mi treba nekakv drugi tj.neka univerzalna kosmicka pravda.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uz duzno postovanje gospodinu Carlsu Darvinu...ali nije on bas bio genije.
Ili se plasio Crkvene zajednice,druga su to vremena bila. pa je zato to odvalio.

Molim? Vi ste pretpostavljam toliko ozbiljno proucavali njegovu literaturu? Da nije bio genije ne bi otkrio ono stoje vekovima drugima bilo pred nosom! Inace i dan danas postoje veliki pobozni naucnici i ne boje se crkve i vole Boga!
 
Naravno da nisam ozbiljno proucavala njegovu literaturu.
A ako je verovao da se religija i nauka "upotpunjuju",a te dve teorije,o nastanku coveka, nemaju veze jedna sa drugom,onda mi to nema logike. Osim da nije bio "dobar katolik".
Mozda je verovao u Boga,sto sumnjam,verovatno se plasio Crkve jer je to bilo revolucionarno otkrice,ali pravi vernik ...ma ne moze!!
 
nina_bg:
Ne mozes da se drzis 2 teorije koje iskljucuju jedna drugu,bukvalno.
Ok je da neko veruju u neku visu silu,Boga...ali pravi Hriscanin,koji cita Bibliju, da gleda u zvezde tesko...

Stvar je u tome da ne iskljucuju, nego to samo tako izgleda, zbog povrsine i maske.. :)
Bog je ta visa sila, ili obrnuto, ili ovako ili onako.

Moze i jedno i drugo, znam jer ja to stalno tako radim, prihvatam i jedno i drugo, iako ima kontradikcije.
Zaobidjes kontradikcije, nadjes tacke tamo gde se spajaju a ne razdvajaju.
Bolje je graditi i sjedinjavati, nego rusiti i rastavljati.. :)

Jer nauke, religije, i sistemi se negde razilaze a negde se spajaju. Ti biras kojim tackama ces dati
veci ili manji prioritet. Ja uvek biram tamo gde se spajaju, i do duse, nemam skoro nikakvih problema...

Tako da moze sve! Ako neko prihvati. Ako je nesto na korist, onda je bolje prihvatiti.
 
Moze i jedno i drugo, znam jer ja to stalno tako radim, prihvatam i jedno i drugo, iako ima kontradikcije.
E ovo je dobro...moze tako jer ti to tako radis :D
Aman,znam da mozes da verujes u neku visu silu ,da nadjes nesto u sta ces da verujes...u Boga,i jos se bavis i astrologijom...znam.
Ali nisi PRAVI Hriscanin! Nije Bog promenio misljenje zbog vas jer ste vi odlucili da vam se svidja astrologija.
Mozda se plasite kazne,pa trazite rupu u Bibliji.
 
E ovo je dobro...moze tako jer ti to tako radis :D
Aman,znam da mozes da verujes u neku visu silu ,da nadjes nesto u sta ces da verujes...u Boga,i jos se bavis i astrologijom...znam.
Ali nisi PRAVI Hriscanin! Nije Bog promenio misljenje zbog vas jer ste vi odlucili da vam se svidja astrologija.
Mozda se plasite kazne,pa trazite rupu u Bibliji.

omg, pa zar ti nisam rekao da je Darvin verovao da nauka objasnjava postanak cinjenicama, a da vera na poetski nacin, in da se ujedinjuju jer objasnjavaju isto, ali na drugaciji nacin
 
znaci necemo svi 100% umreti?Odlicno!:otkacio:

religija je neshto najprljavije sto postoji, mucili su sirotog galileja i kopernika!:evil:

Pa sad.. astrološki gledano, religija je predstavljena Neptunom. Neptun simbolizuje greške, zablude iluzije. Možda je religija zabluda?

A gde si to procitao molim te? Astrologija ne tvrdi da je sve sudbinski predodredjeno nego vec nam ukazuje na lekcije kroz koje moramo da prodjemo u zivotu kako bi nesto naucili ( zato smo ovde ) i to je drida karma ( nepromenljive stvari kojih je stvarno malo ) a sve ostalo u natalnoj karti pokazuje na nase potencijale koje mozemo ali i ne moramo da iskoristimo.

Naš poznati i "renomirani" astrolog N. Stojanović tvrdi da je sve sudbinski predodredjeno i da je sudbina nepromenljiva.. Naravno, nije jedini koji iznosi ovakav nebulozan stav..

Ali nisi PRAVI Hriscanin! Nije Bog promenio misljenje zbog vas jer ste vi odlucili da vam se svidja astrologija.
Mozda se plasite kazne,pa trazite rupu u Bibliji.

Staršno! Gorećemo u paklu jer se bavimo astrologijom. Da ti u natalnoj karti nemaš kvadrat neptun (bog, religija) sa uranom (astrologija)?
 
Poslednja izmena:
Staršno! Gorećemo u paklu jer se bavimo astrologijom. Da ti u natalnoj karti nemaš kvadrat neptun (bog, religija) sa uranom (astrologija)?

:hahaha: E bas mi je drago da se razumemo
Moj Neptun je odlicno,hvala na pitanju.
U sextilu je sa Plutonom,Mesecom, i trigonu sa Ascedentom(koji je u Devici) i Merkurom.
A Venera u 8-oj u trigonu sa Uranom
A imam Sunce i Merkur u 9-oj pa tako da ako je istina tamo negde ja cu je pronaci.
Mislim...ako je verovati astrologiji :)
 
flpflp:
napokon da me neko skapira. Pa sta mogu kad ne mogu svoje misli da zapakujem u dve recenice

Bar se mi razumemo... ;) na ovoj temi...

Pufer:
Prilazem ti citat Ajnstajna:
"Stovishe proucavam vasionu sve vishe vrujem u svevisnjeg Boga".

Darvin je bio svestenik. I verovao je u boga, ali i teoriju evolucije.

Da ovo je lepo. Oni kojima je stvarno stalo da znaju, nece ovde nalaziti problem u imaginarnoj kontradikciji,
Bog i evolucija idu zajedno.. nema nikakvog sukoba.

A i astrologija se slaze sa religijom i tachka ♦ :)
 
Pošto sam na ovoj temi zbog neprimerenog izražavanja morala da prepravim nekoliko vaših postova, molim vas da se ubuduće pridržavate pravila i prilagodite rečnik, znači bez uvreda, psovki i slično, na ovoj kao i na drugim temama jer će to u protivnom biti sankcionisano.
 
E ovo je dobro...moze tako jer ti to tako radis :D
Aman,znam da mozes da verujes u neku visu silu ,da nadjes nesto u sta ces da verujes...u Boga,i jos se bavis i astrologijom...znam.
Ali nisi PRAVI Hriscanin! Nije Bog promenio misljenje zbog vas jer ste vi odlucili da vam se svidja astrologija.
Mozda se plasite kazne,pa trazite rupu u Bibliji.

Evo i tebi da pogledas ovaj film, zapravo prvi deo filma. Da vidis povezanost astrologije i hriscanstva. Javi se da prokomentarises!

http://zeitgeistmovie.com/
 

Back
Top