optiarc ad-7560s i windows 7

tatanka_iyotaka

Zainteresovan član
Poruka
129
Problem sa pomenutim modelom posle instalacije Windows 7. Instalacija je prosla ok, bez ikakvih problema ali kad htedoh narezati cd(DVD) tesko je citao prazne diskove. Nekako stignem do dela da uspe narezati i izbaci cd.Kada ponovo ubacim nece da ocita.Dakle, nije da se muci da procita nego uopste ne daje znake zivota. I posle nekog vremena se samo pojavi autorun.I kad ocita radi sve normalo:read, copy... al dok ne procita treba mecku roditi. Probao sam sa vise razlicitih diskova i isti je problem. Kada palim racunar(laptop) normalno ocita disk. Dakle problem nastaje kad udje u sam sistem.
Da li je potrebno odraditi update firmware ili je uredjaj pred crkavanjem? Ako je firmware da li gubim garanciju ako to odradim sam?
 
Mozda je do same sedmice (losa verzija),skini neku drugu sedmicu i instaliraj!
Sistem je originalan tako da ne verujem da je fals,al sve je moguce. ;)
E sad, uspeh nekako narezati Ubuntu instalacioni CD i resetujem komp i pustim instalaciju.I sve prodje kako treba.Znaci bez ikakvog zastoja! Ali kad udje u sistem i nece da cita CD. A ako je CD unutra prilikom paljenja racunara kad udje u sistem bez problema mogu da radim sa njim-i Ubuntu i Windows. Dakle, problem je u samim sistemima i verovatno losem firmware-u
 

Back
Top