web kamera..problem u kameri ili kompu.

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
imam dektop ,malo starije proizvodnje
kupila sam kamericu. i sve mi je instarirao i prepoznao hardver...
dao mi je poruku da je sve u redu,,ali kamera nikako da da sliku*(..pa cak ni da na kamerici zasvetli ona lampica..znak da je kamerica/ziva///
...onda sam tu istu kamericu na laptop stavila.i odmah je proradila
a kamericu sa laptopa /koja je bez problema radila na laptopu /prebacila i bez problema instalirala na desktopu,,i opet ista stvar
ni lampica da se ukljuci,,,
sta da radim?
 
imam dektop ,malo starije proizvodnje
kupila sam kamericu. i sve mi je instarirao i prepoznao hardver...
dao mi je poruku da je sve u redu,,ali kamera nikako da da sliku*(..pa cak ni da na kamerici zasvetli ona lampica..znak da je kamerica/ziva///
...onda sam tu istu kamericu na laptop stavila.i odmah je proradila
a kamericu sa laptopa /koja je bez problema radila na laptopu /prebacila i bez problema instalirala na desktopu,,i opet ista stvar
ni lampica da se ukljuci,,,
sta da radim?


Pa kontaktiraj osobu koja ti je prodala tu kameru..Predpostavljam da si je kupila u nekoj prodavnici kompjuterske opreme...Oni ce ti reci sve...Moguce je da ne radi na svim kompovima (ne razumem se zaista u te stvari)..:)
 
ok
a znas li mozda kako da vidim tacan naziv graficke karte koju imam u kompu
da bi znala koji drajver da pronadjem za graficku?

Downloaduj ovaj program: http://www.cpuid.com/cpuz.php
Preko njega mozes videti sve sto ti je ugradjeno u racunar...
Ako ne mozes da se snadjes oko downloada evo slike:
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 8
Zasto bi neko otvarao racunar i vadio graficku kada moze za par sekunki da to uradi preko vise programcica...

Moja preporuka je Aida32... Mali programcic i besplatan koji sve ispise...

A ZASTO BI NEKO POSLE GODINU I VISE DANA NA OVOM FORUMU POSTAVLJAO TAKVO PITANJE BAR JE ONA INFORMISANA O TIM PROGRAMIMA U VISE NAVRATA
i nemoj da se ljutis zbog mog povisenog tona ali u svakom pf ima preporuka o takvoj vrsti softvera.:dash:
 
Aida, everest, cpuz, gpuz itd.



Kakve veze ima graficka? Imas problem sa grafickom ili sa kamerom??

OVko SE izdesavalo
govorim o kamerici koja u sebi ima i mikrofon ......
Sa tom kamerom sam se dr****..i dr**ala ..i sve se instalira i dobila obavestenje da je softver i hardver da je u redu ali kamerica i dalje nije davaala znake zivota na desktop racunaru
..prebacena je na laptop..iz preve je proradila...dok kamerica koja je bila na laptopu ,kada je prebacena na desktop ,,isto se ponasala kao i prva kamerica,,,uopste ,,nikakav znak zivota
.....Onda sam izgubila zivce..,,i vratila svakom racunaru svoju kamericu
i instalirala skype...
onda mi se na skipe javio jedan moj frend koji je rekao da me cuje ali da me ne vidi
,,,ja sam sa njim razgovarala bez problema preko kamerice ,i ja sam njega gledala on mene nije
Dakle,..zar se ne radi o tome da graficke kartica-koja nema drajver bas pravi-
da ona pravi problem?
 
Poslednja izmena:
OVko SE izdesavalo
govorim o kamerici koja u sebi ima i mikrofon ......
Sa tom kamerom sam se dr****..i dr**ala ..i sve se instalira i dobila obavestenje da je softver i hardver da je u redu ali kamerica i dalje nije davaala znake zivota na desktop racunaru
..prebacena je na laptop..iz preve je proradila...dok kamerica koja je bila na laptopu ,kada je prebacena na desktop ,,isto se ponasala kao i prva kamerica,,,uopste ,,nikakav znak zivota
.....Onda sam izgubila zivce..,,i vratila svakom racunaru svoju kamericu
i instalirala skype...
onda mi se na skipe javio jedan moj frend koji je rekao da me cuje ali da me ne vidi
,,,ja sam sa njim razgovarala bez problema preko kamerice ,i ja sam njega gledala on mene nije
Dakle,..zar se ne radi o tome da graficke kartica-koja nema drajver bas pravi-
da ona pravi problem?

dakle to se desavalo
 

Back
Top