Problem sa RAM memorijom

nemanja-jagodina

Početnik
Poruka
6
poz ljudi,
imam laptop Toshiba Satellite L100-194, star je jedno 3,4 godine.dobio sam ga ram memorijom od samo 256mb rama.pre neki dan dodjem na ideju da ga jos malo nadogradim.na netu sam pogledao da moze da se stavi ram koji radi na 533mhz.odem do grada,ali niko nije uspeo da resi problem.u jednoj radnji sam cekao nekoliko dana da im stignu dva slota na 533mhz od po 1gb,ali kada smo probali oba nikako nisu htela da rade,ali jedan da,ali samo kada je u slotu i memorija od 256mb.nista mi nije bilo jasno.odem zatim do studentskog trga i tamo se raspitam kod nekih prodavaca za neku radnju u blizini i oni me upute u neki stan,odnosno u neki ant computers.odem tamo i lik mi resi stvar za 5min.stavio je dve od po 1gb koje rade na 667mhz.nisam mogao da verujem da ce da proradi posle tolko cimanja po gradu.odem kuci pa ubacim cd da mi se iznova instalira windows,ali desava mi se sledece.pustim neki klip na netu,nebitno youtube ovamo onamo i pocne da mi se pojavljuje neki bag na ekranu,kao kada pocnu onako linije da se pojavljuju na tvu pa ga udaris a ono nestane.to mi se desava samo kada gledam neki klip,ovako nece.i desilo mi se jedno tri puta da mi se preko celog ekrana pojavi onaj plavi prozor sa ispisanim nekim stvarima i zatim se restartuje.moje pitanje je da li to mozda moze da ima veze sa ovom ram memorijom ili ne?? to mi se pre nikad nije desavalo.ne znam da li moze da bude problem vezan za pustanje klipova oko ADOBE FLASH PLAYERA,jer kada sam pustao klipove preko google chrome-a on se restartovao a zatim mi izajde poruka da je prso adobe flash,sad neam pojma kako to moze...da li on ima neki bug ili tako nesto.....
evo kako mi izgleda ekran kada pustim neki klip npr. na youtube-u:
 
Te linije,to je problem do graficke memorije,ako ti je graficka koja pozamljuje memoriju od sistemske memorije onda je do tih memorija.Pokusaj da izvadis prvo jednu pa drugu,mozda je samo jedna neispravna.
Plavi ekran 100% do tih memorija!
 
Poslednja izmena:
Te linije,to je problem do graficke memorije,ako ti je graficka koja pozamljuje memoriju od sistemske memorije onda je do tih memorija.Pokusaj da izvadis prvo jednu pa drugu,mozda je samo jedna neispravna.
Plavi ekran 100% do tih memorija!

Da, ako mu je integrisana grafika, onda ima sanse da je i problem sa tim linijama do ove memorije...

A za plavi ekran, s obzirom da se nije do sada pojavljivao, i da mu je to jedina izmena na sistemu, najverovatnije je do memorije... Imao sam pre par godina slican problem... Na starom racunaru sam imao tri modula ram memorije... I prepoznao sva tri bez problema, ali povremeno obara sistem... Naravno, jedan modul ram memorije je bio neispravan...
 

Back
Top