TinyMCE - WYSIWYG tekst editor

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Da li je neko koristio ovo programche? Interesuju me neke njegove karakteristike, konkretno kako da mu ubacim svoje kontrole za promenu jezika.

Editor je odlichan, sve lepo odradjeno, korisnik se prosto oseca kao da pishe text u Word-u ili nekoj slichnoj aplikaciji i vrlo lako se implementira na sajtu i josh ima prevode na dosta jezika, medju kojima je i nash jezik.

E sad, neki korisnici su navikli da rade u okruzenju na Engleskom jeziku (medju kojima sam i ja lichno :) ), pa bih voleo da dodam pored editora opciju za izbor jezika editora.

Pokushavao sam da sam napravim neke funkcije za to, ali se ne prevode sve komponente. Znate li vi da mi pomognete nekako?
 
Vrlo dobra stvar. Samo sto mi zbog njega kasperski gricka zivce svakih par sekundi vec dvadesetak minuta. Imao sam nekoliko joomla sajtova na lokalu koje sam zapakovao i arhivirao. Sada radim full scan i stigao je do tog foldera.
Imam nekih krekova koje necu brisati pa zato nisam stavio da automatski radi ono sto je najpametnije... i sad mi ispira mozak. Pojma nemam sta je u pitanju, jedan nisam obrisao pa cu posle da ga pregledam.

Nego, nisam razmisljao o editovanju, ako nadjem vremena bas cu pogledati. Ako je joomla u pitanju cini mi se da kada promenis jezik sajta da se i kod njega menja.

Dodavanje fuckcija je ok, ali opcija za izbor jezika samo ako nemas sta pametnije da radis, pod uslovom da se menja sa promenom jezika sajta...
 
Ne, nije u pitanju Joomla niti bilo koji drugi CMS. Nije ni u pitanju promena jezika celog sajta, sajt je na Srpskom i to se ne menja, međutim, kao što sam rekao već, korisnici su raznoliki - nekima je možda lepše da rade u okruženju na Engleskom jeziku, što se editora tiče naravno. Zamisli recimo Word na Engleskom i na Srpskom. U kom ti je draže da radiš? E sad, zamisli da možeš da biraš jezik programa, čas da je ovaj, čas da je onaj, kako ti kad odgovara. E to ja hoću da napravim, ako si me razumeo.
 
Razumem te. ;) Nisam siguran kako se to moze izvesti. Nisam nikada razmisljao o tome.
Predlog. Pogledaj kako je uradjeno tako nesto u nekom slicnom editoru. Mozda na neku foru kao sto je promena stila strane, velicine fonta preko jave...

Mene sad vise brine onaj fajl.
tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/fullpage/jscripts/fullpage.js
Trojan-Downloader.JS.Gumblar.x

Nema nista neobicno u kodu. Kada ga prekopiram i sacuvam pod istim imenom sa .js ekstenziom nema trojanca. Velicina u bit ista kao i kod pocetnog fajla.
Ili je neka greska ili se neko od tvoraca skripte poigravao. Ima tema po netu.. sacekacu da se razjasni.

Sorry za off, kada pocnes da radis, ako nadjem vremena videcu da pomognem ako bude potrebe. Ideja nije losa. ;)
 

Back
Top