VRATITI ISTOM MEROM???

dugmence

Zainteresovan član
Poruka
122
Drage moje,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je i ruzno i neprijatno. Cak i pred samom sobom, a jos vise pred drugima jer je nemoguce bas sva osecanja sakriti.

Mozes pokusati da se postavljas isto, ali ne znam kakav efekat ce to proizvesti. Da li ce shvatiti poruku ili ce mu takav tvoj stav dobro doci ?

Ako mu je stalo do tebe, vase veze, mislim da ce povesti racuna o ponasanju. Ako nije - dobro ce mu doci tvoja reakcija.

Slicno postavljanje moze da ti posluzi kao bolje sagledavanje odnosa, a mozes pokusati i sa razgovorom, ako je uopste moguc.
 
Drage moji,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.

Ili si ga nesto ranije gadno povredila, a on pamti... ili... :neutral: ybg.
Ako ti pocnes isto tako, bojim se to nije pravo resenje.
Sto ga ne bi pitala? :)
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi, to ne mora da bude kriza u braku... Moj tata poslednjih godina ne kupuje ništa mami za 8. mart, niti joj čestita. Doduše, za rođendan da, i za novu godinu... Mislim čestitao je, ali nisam siguran da li je nešto kupio. E sad, nisam te skontao, da li je on tebe skroz iskulirao ( nije ni čestitao itd. ), ili ti samo nije ništa poklonio ?
 
Ponasanje koje navodi, po meni, govori da nesto nije u redu. Razgovor jeste jedna opcija za proveru stanja (da li je sve ok ili nije, sta ne valja - ako ne valja, pokazivanje zainteresovanosti da sve bude sto bolje...), ali ni on ne garantuje pozitivan ishod.

U svakom slucaju, preporucila bih razgovor za pocetak. I ako ga ne bude moguce obaviti - ta nemogucnost ce govoriti sama za sebe.

Ne mislim da je u redu da partneri ne vode racuna o nekim vaznim datumima, kao sto ne mislim da ostalih dana trebamo biti nepazljiviji, a fini i darazljivi samo odredjenih dana. Kurslusa uvek ima i bice ga, ali ipak vecinu vremena treba provesti u nekakvom skladu sa drugom osobom, inace se odnos pretvara u balast.

Puno srece u resavanju situacije :).
 
Drage moji,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.
mozda si trebala prvo njega da pitas
pa tek onda da izvodis zakljucke i kuckas po forumu
 
Drage moji,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.

:think: verovatno u tom grmu lezi zec...potrebno je dosta vremena, truda i ljubavi da bi se zaboravila zadata bol...nije lako steci necije poverenje a unististi se moze u sekundi...
Kao sto su i mnogi predlozili iskren razgovor bi pomogao...ali tesko verujem da ces ga dobiti ako si ga negde debelo "zeznula"....

P.s. Nista se ne zaboravlja tek tako i preko noci...
 
Drage moji,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.

А да покушаш најискреније (без пребацивања) кажеш шта осећаш?
Да си тужна због тога, да си очекивала поклон или честитку као знак да му је стало до тебе...да си се осетила повређено због тога....
Значи, реци му шта осећаш, отворено, у неком пријатном разговору....не у свађи.
 
Razgovor je najbolje rešenje. Ako on u razgovoru da neko bar malo prihvatljivo opravdanje (zaboravio sam, bio sam preopterećen), ja bih nastavila da budem pažljiva prema njemu. Ako on ne želi da razgovara, u stilu "ne dosađuj mi još i oko toga...", pa vratiti mu istom merom je jedino rešenje.
 
Znala sam da cete predlagati razgovor,ali dosta smo reci vec potrosili,a nista konkretno rekli-uradili. Kao bude super perioda,a onda opet neko njegovo durenje ili mozda drzanje reci koju je sam sebi dao. Kazem vam tesko je razgovarati sa nezrelom osobom,a mene ponos prilicno koci u daljim pokusajima da ^popravim stvari^. Niko ne bi podneo da ga drugi u nedogled kinji i nipodastava. Bojim se da brak ne moze odrzati samo jedna strana.
 
Uskoro je njemu rodjendan i htela bih da se ponasam u skladu sa svojim moralnim kodeksima i naravno mu cestitam i nesto poklonim,to naprosto zelim,ali sta ako on to protumaci kao ^ vidi budalu,kad ce da skapira vec jednom?^ , a ne kao moje dostojanstveno izdizanje iznad njegovih niskih udaraca????
Onda cu tek biti u bedaku...
 
Ili u tom braku nesto ozbilno ne stima pa je poklon i b-day samo djelic problema ili ti je muz slican mom:mrgreen:
Ako ste imali lomove, a niste ih rijesili moracete kad tad, a nezreo nije od jucer... valjda znas kako treba pricati sa vlastitim muzem.
Sad to sto nije cestitao rodjendan,definitivno osudjujem, nije lipo ...a zastto je tako..vjerovatno ima razlog , koji..to mi na forumu ne znamo:confused:
Moj muz je osoba koja ce se sjetiti mog rodjendana..jedne godine ce mi uzet dar od nekoliko tisuca, druge godine nista, iza toga cokoladu, pa opet skup dar i tako...nema pravila a i nije me briga, rodjendan je jedan dan, zivim s njim 365 ...
za mene su budalestine darovi muzu/zeni za Bozic, Uskrs, rodjendan..pa jos npr dzemper...a kupim mu ih 20 u toku zime...
Nego lipo ti sjedi razmisli di steka u braku, a ne oces li mu cestitat b-day ili ne...
Sretno u svakom slucaju!
 
Nego lipo ti sjedi razmisli di steka u braku, a ne oces li mu cestitat b-day ili ne...
Sretno u svakom slucaju!

Upravo tako,ako vi ne razgovarate otvoreno o problemima tu bliskosti odavno nema.
Budes li pokusavala da mu vratis istom merom-povredices sebe,budes li nastavila da cutis o tome sta te boli.ugrozices svoje zdravlje,jedino resenje je da se suocite sa pravom istinom i sa pravim problemom-gde lezi koren problema.
I ne znam zasto gajis takvo uverenje da zasluzujes kaznjavanje s njegove strane zbog "necega" sto si ti "uradila",to je onda znak da ti ne volis i ne postujes sebe.
 
Pa de ces vece otudjenje nego da se svi pravite blesavi i terate inat..nebitno i ako ti vraca za nesto sto si uradila nije za osudu ako se i ti pravis luda kao ne znas gde si gresila..i ne poznajes posle toliko vremena coveka s kojim zivis i na koji nacin da mu pridjes i izgladite stvari..mada mozda si ga prevarila i mozda vas deca drze zajedno
 
Drage moje,a i dragi moji u dilemi sam... Muz me je ladno iskulirao za rodjendan,ni cestitao ni poklonio,a isto je ucinio i za prosli rodjendan, proslu novu godinu i osmi mart.
Imali smo nekih lomova,ali mislila sam da je to proslost i kad god bi on prema meni bio takav ja sam to shvatala kao kaznu za svoju gresku i dostojanstveno prelazila preko toga pokazujuci mu da sam iznad takvog ponasanja i razmisljanja i suprotno se ponasajuci prema njemu. Svaki sam mu put cestitala i poklanjala po nesto. E sad,on u svakodnevnom zivotu nije takav kao u tim prilikama,ali ovo mi bas deluje kao kaznjavanje,jer zamislite kad pripremamo moje rodjendansko slavlje i docekujemo goste i sl.i svi mi cestitaju,a on se previ lud. Mislite li da je to previse nezrelo sa njegove strane iako je covek u zrelim godinama? Ja mislim.
Jos nesto,kako biste se vi postavili u ovoj situaciji? Da li da ubuduce i ja kuliram njega ili ...sta? Ako se tako nastavi bojim se da doci to bespovratnog otudjenja i kraja i to vrlo ruznog.:-( I to sto mi radi me mnogo boli,ali ne zelim da mu pokazem jer mislim da bas to i zeli.

ako i inace nema paznje,ljubavi....meni ne bi znacili ni ti datumi...:confused:

nama se desilo....naravno sticaj okolnosti...
zaboravili smo godisnjicu braka....
sjetili se poslije dva dana....ismijali se ko djeca ...
zezali se na racun kao padamo u kolotecinu....:mrgreen::lol:

i slazem se s vecinom....
treba zrelo razgovarati o svemu....o srzi problema....
 
Vrati mu istom merom, tj. ignoriši njegov rođendan - bar ćeš videti da li ga to uopšte pogađa... ako ga ne pogađa, možda čoveka prosto boli uvo za te formalne prilike, nebitno da li je rođendan tvoj ili njegov... (mm recimo uvek zaboravi moj rođendan ... i ne samo moj, ignoriše i svoj, mamin, očev ... a o praznicima, slavama, rođenjima dece nama dragih ljudi itd. da i ne govorim)
 

Back
Top