Šta mislite o "Java™ 2 Platform, Micro Edition"

MickeyMouse

Obećava
Poruka
84
Drugari,

vidim da ovde na forumu ima dosta Java programera, pa me interesuje da li se slažete sa mnom da će programiranje za mobilne telefone za koju godinu biti veoma unosan posao. Šta mislite o tome?

Takođe, interesuje me da li nekome palo na pamet da poseti Nokia download sajt za Java™ 2 Platform, Micro Edition, download-uje SDK i proba nešto da napravi. Kako vam ide? Kakve su vaše preporuke i sl.?

Veoma bih voleo da čujem mišljenje nekoga ko ima bilo kakvog iskustva sa tim!!!
 
Ogranichicu se na primenu u "zabavnom" softveru, poshto su mi igre i inache posao. Prvo sam bacio pogled na J2ME. Pa onda i na alternative za pravljenje entertainment softvera (npr. Mophun-engine za Sony Ericsson telefone).
Zakljuchak : Porediti J2ME i Mophun na mobil-platformama je kao i porediti C++ i Javu na PC-u. Java je nepopravljivo spora!
 
ja sam skinuo ima vec 2-3 nedelje ali nikako da stignem da ishta isprobam, nekako nemam vremena, gledao sam vishe o xml-u u poslednje vreme

ali opet pitanje koliko je ovde to primenjivo, dodsuhe to moze da bude velik otrziste posto telefone ipak svi imaju... a video sam npr da je i na mtv-u dosta emisija sponzorisano od firmi koje prave igrice i slicno za mobilne u javi

ali opet tu ima nesto sto je vezano i za jedan od drugih topica ovde na forumu, a to je da motorola npr sad ugradjuje ms-ov softver za mobilne uredjaje tj udruzili su se ameri :o) motorola i m$
 
Lord British:
Ogranichicu se na primenu u "zabavnom" softveru, poshto su mi igre i inache posao. Prvo sam bacio pogled na J2ME. Pa onda i na alternative za pravljenje entertainment softvera (npr. Mophun-engine za Sony Ericsson telefone).
Zakljuchak : Porediti J2ME i Mophun na mobil-platformama je kao i porediti C++ i Javu na PC-u. Java je nepopravljivo spora!

Pa, naravno da je java sporija. Ti koristisis native sdk za tu vrstu mob telefona i igrice koje napravis njime mogu se samo igrati na toj vrsti mob telefona, a sa javom imas mogucnost da te igre igras na bilo kom mob telefonu zahvaljujuci WORA fazonu.

Zakljucak:ako zelis da pravis cpu intensive igrice, fokusiraj se na neki native sdk(koji ubrzo zastareva), a ako zelis da pravis manje zahtevne igrice, skoncentrisi se na javu(koja je u punom usponu).

Zakljucak2: bakci se sa javom: mob.tel ce postajati sve brzi, tako da ce i java igrice postajati sve bolje.
 

Back
Top