Kozmeticarka

E sad ovo pedikir/manikir jedanput nedeljno.... mislim da dosta devojaka ovo sebi ne moze da priusti. Bitno je voditi racuna o higijeni, sam o sebi, i potraziti strucnu pomoc tamo gde je potrebna. Generalno, za kozmeticara nemaju potrebe devojke do 18 god (mislim na one sa neproblematicnom kozom) a i kad pocnu sa tim svaki kozmeticar ce preporuciti odlazak 3-4 puta godisnje. Depilacija je individualna stvar, super je i onaj mali epilator.
E sad da pitam ja vas kako izlazite na kraj sa uraslim dlakama i upalama, mene to uvek zadesi i bas tamo gde ne treba!
Pozdrav
 
mislim da treba da s vodi racuna o svom izgledu ali vecina zena nema para!imam resenje za vas!
manikir:potrebna vam je turija kojom ce te UVEK U ISTU STRANU turpijati svoje nokte,zatim neko ulje recimo AD kapi koji ce te utrljavati u nokat i oko nokta pre nogo sto gurnete kozicu,i neki lak koji ce te odrzavati urednim ako vas mrzi da brinete o laku stavite bezbojni!
pedikir:u lavor sipajte toplu vodu i malo sampona,morske soli ili gela za tusiranje,posle 10-tak min.ih obrisite i istrljajte kamenom za pete,namazite lakom prethodno sredjene nokte i namazite masnom kremom deblji sloj pa navucite debele carape!
depilacija:ne bih vam preporucila brijac pre biste mogli da pogledate u oglasima kozmetiku za salone,recimo u palmoticevoj 25 i kupite
vosak,hladni po ceni od 85din najskuplji i trake 95 din 50 kom. ili topli vosak kantica 340 i neka vas prijateljica izdepilira.potrebno vam je i beby ulje da skinete ostatke voska.
tretman lica:skuvaj te u serpici jaci caj od kamilice i dobro naparite lice.zatim uzmite dve paprirnate maramice i nezno iscedite crne tacke i ostalo zatimuzmite anti-alergijski NEGA puder koji ste kupili u apoteci po ceni od 80 din i stavite u srednje debelom sloju.
ZA OVO VAM NE TREBA PUNO PARA A BICETE LEPE!!!!!!!!!!
 
Mara30:
Da li idete kod kozmeticarke? I koliko cesto bi trebalo ici?

Ja sam po tom pitanju ko da sam izasla iz pecine... nikad ne idem kod kozmeticara...;)..
solatijum me ne privlaci, nokti su mi uvek sredjeni by myself (dobro, ponekad imam asistenciju drugarice;), shto se depilacije tice, vishe volim sama da ce bakcem epilatorom nego da me smara kozmeticarka, a lice nikom ne prepustam, pocevsi od ciscenja, pa do sminkanja...
evntualno bih mozda mogla na masazu;)
 
kety:
E sad ovo pedikir/manikir jedanput nedeljno.... mislim da dosta devojaka ovo sebi ne moze da priusti. Bitno je voditi racuna o higijeni, sam o sebi, i potraziti strucnu pomoc tamo gde je potrebna. Generalno, za kozmeticara nemaju potrebe devojke do 18 god (mislim na one sa neproblematicnom kozom) a i kad pocnu sa tim svaki kozmeticar ce preporuciti odlazak 3-4 puta godisnje. Depilacija je individualna stvar, super je i onaj mali epilator.
E sad da pitam ja vas kako izlazite na kraj sa uraslim dlakama i upalama, mene to uvek zadesi i bas tamo gde ne treba!
Pozdrav

Ja kombinujem epilator i brijac - kad se samo epiliram, dodje do urastanja....pa brijac malo ojaca dlake, pa u sledecoj 'turi' ne urastaju.
 
PAMETNICA:
color]skuvaj te u serpici jaci caj od kamilice i dobro naparite lice.zatim uzmite dve paprirnate maramice i nezno iscedite crne tacke i ostalo zatimuzmite anti-alergijski NEGA puder koji ste kupili u apoteci po ceni od 80 din i stavite u srednje debelom sloju.

slazem se, s tim shto ja koristim iskljucivo kosilijev baby puder.. bash mi prija ;)
 
pa to je individualno i zavisi od potreba.idem na tretman2-3 puta godisnje(da kucnem u drvo lice mi je super, depilacija 2 puta mesecno, epilacija po potrebi,solarijum takodje
 
Mara30:
Da li idete kod kozmeticarke? I koliko cesto bi trebalo ici?
TRETMANE TREBA RADITI SVAKI MESEC, ALI POSTO SU SKUPI JA TO RADIM JEDNOM U POLA GODINE, A VANREDNO SAMA CEDIM LICE. ZA MLADU KOZU JE NAJBOLjA VITASKIN KOZMETIKA ZA PROBLEMATICNU KOZU.
MANIKIR RADIM SAMA, I TO SAM SE TOLIKO IZVESTILA DA MI SVE POZNANICE PLACAJU DA IM RADIM FRANCUSKI MANIKIR.
KOD PEDIKIRA IDEM SVAKA DVA MESECA
A STO SE TICE DEPILACIJA RUKE SVAKI MESEC JER MI SPORO RASTU DLAKE , I SAD SU SE SKORO PROREDILE, A NOGE SAMA SREDjUJEM.
U SOLARIJUM SAM ISLA RANIJE CESTO DOK NISAM CULA DA JE TO JAKO OPASNO I DA SE MOZE U NAJMANjU RUKU DOBITI RAK DOJKE ILI CAK I CELE KOZE. TAKO DA SE NIJE SA TIM SALITI.
 

Back
Top