Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Pogledaj rezultate ankete: Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Glasova
4. Ne možete glasati na ovu anketu
  • "Ovo vazi samo uz overenu zdravstvenu knjizicu"

3 75,00%
  • Ne naravno - to je potvrda koja vazi bez ikakve overene knjizice niti ima ikakave veze sa knjizicom

1 25,00%
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Obećava
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Dakle overavao sam neki zahtev za klinca studenta - kao na slici:

Na dnu pise:
    4) Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu

Mene interesuje sta sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci?
    Da li znaci isto sto i recenica:
    b) "Ovo vazi samo uz overenu zdravstvenu knjizicu"

Ako mislite da znaci b) zasto?

Aktivan član Sanja08 (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Naravno da se misli na overenu zdravstvenu knjižicu jer se time dokazuje da će troškovi lečenja ili bilo koje druge usluge zdravstvene zaštite, biti pokriveni.
    "Nijedan put nije neprohodan za vrlinu."

Obećava
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Anketa - Sta Recenica:"Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu" znaci

Citat Original postavio Sanja08 Pogledaj poruku
    Naravno da se misli na overenu zdravstvenu knjižicu jer se time dokazuje da će troškovi lečenja ili bilo koje druge usluge zdravstvene zaštite, biti pokriveni.
    Sa neoverenom knjizicom i sa ovim papirom se moze ici u klinicni center tj svugde gde treba bez ikakvih problema.Taj dokument shvataju kao dokaz da placa onaj ko koji ga je izdao tj taj siz jer su lupili svoj pecat i to bi trebalo da bude vazeci legalni dokument..

Dobro ali gore kaze(velikim slovima) da je to:

Potvrda za koriscenje zastite u punom iznosu na teret zdravstvenog osiguranja zdravstvenog osiguranja
    Drugim recima ta potvrda je dokaz da zdravstveno osiguranje placa.

I drugo kako moze recenica: Izdaje se uz zdravstvenu knjizicu moze da znaci "vazi uz overenu zdravstvenu knjizicu"

Kakve veze ima izdavanje bilo cega sa vazenjem istog. Izdavanje uz zdravstvenu knjizicu je nacin kako se izdaje. Kako vi to onda objasnjavate?

zato sto u 3) pise: potvrda se izdaje sa rokom vaznosti do 31 decembra

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    43

Da bi ste koristili prava po osnovu te potvrde, na taj način izdate, vi trebate i dalje biti zdravstveno osigurani, bilo kao zaposleno ili kao nezaposleno lice.. Ne razumem kako mislite da ostvarite prava bez overene knjižice i zašto vam je problem da ona bude overena. Zdravstveno osiguranje plaća kao što kažete ali plaća licu koje se vodi na listi osiguranika, ukoliko nemate overenu knjižicu vi niste na toj listi. Njoj ne prestaje važnost ali vama je nemogćue da ostvarite pravo po tom osnovu bez prisustva na listi osiguranika zdravstvene zaštite. Redovnom uplatom zdravstveno osiguranja možete biti korisnik tih usluga i korisnik prava iz oblasti zdravstvene zaštite.

Obećava
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da bi ste koristili prava po osnovu te potvrde, na taj način izdate, vi trebate i dalje biti zdravstveno osigurani, bilo kao zaposleno ili kao nezaposleno lice.. Ne razumem kako mislite da ostvarite prava bez overene knjižice i zašto vam je problem da ona bude overena. Zdravstveno osiguranje plaća kao što kažete ali plaća licu koje se vodi na listi osiguranika, ukoliko nemate overenu knjižicu vi niste na toj listi. Njoj ne prestaje važnost ali vama je nemogćue da ostvarite pravo po tom osnovu bez prisustva na listi osiguranika zdravstvene zaštite. Redovnom uplatom zdravstveno osiguranja možete biti korisnik tih usluga i korisnik prava iz oblasti zdravstvene zaštite.
    On ostvaruje to pravo bez overene zdravstvene knjizice uz tu potvrdu u svim ZU sirom Beograda tako da to nije nemoguce.To je 100% provereno.

Siguran sam da ste u pravu za tu listu osiguranika, ali sa druge strane on poseduje legalni dokument u kome se garantuje pravo osnovne zdravstvene zastite.Sa obzirom da je taj dokument overen i sa pecatom i svim stvarima koje treba da ima ja ne razumem kako neko moze da proglasi taj dokument nevazecim.Zato sto to spada u krsenje zakona.

Sad kako ce oni da sprovedu to sa tim listama- osobe koje su mi izdale dokument je njihova stvar.

Slicno kao kada bi npr imali kupili stan od nekog - potpisali ugovor dobili posedovni list i platili i npr nakon nedelju dana taj covek uzeo nazad svoj stan vas izbacio napolje i proglasio legalni vas posedovni list nevazacim.

To je nezakonito ko i ovo prvo.

Medjutim sasvim je moguce da je neko pogresio kada je izdavao tu legalno overenu potvrdu ... u svakom slucaju ta organizacija je odgovorna za to.

Zato cu ipak da mu overim knjizicu da ne bih nekom izazvao komplikacije bez potrebe ako ste sigurni u gornji post. U svakom slucaju vadjenje knjizice i zdravstveno osiguranje je dzaba tako da mi nije problem da to sredim.

Obećava
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jos jedna stvar ta potvrda nema nikakvog smisla. Jer ako neko ima overenu zdravstvenu knjizicu ta potvrda je potpuno beskorisna i nicemu ne sluzi.

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    43

U pravu ste ali administracija u zdravstvu se promenila od ove godine i potrebna je hrpa dokaza da bi se ostvarilo pravo na zdravstvenu zaštitu. Najjednostavnije je to pravo ostvariti iz radnog odnosa, već za studente i nezaposlene je procedura puno veća zbog oslobadjanja od participacije jednim delom ili u potpunosti zavisno od socijalne ugroženosti. Dobro da još ima načina da se lečimo svi jer sve manje je i lekova koji se mogu dobiti na recept. Evo, dve nedelje sam na bolovanju zbog nazeba, sem jednog leka sve ostalo sam morala da kupujem. Pa i ranije sam imala anginu pa to nije bilo potrebno ali ni angine nisu kao što su bile, nagadja se koji je virus napao grlo ali da nije bilo limuna i pregorelog šećera još bih kupovala septolete i fervex pored jednog antibiotika koji sam dobila na recept i naravno plaćala participaciju. Kad sve saberem mogla sam i sama to da kupim u apoteci, isto bi me koštalo sem što sam morala zbog otvaranja bolovanja. Nazeb je banalna stvar ali za nedaj Bože bolje nam je svima da imamo zdravstvene knjižice i da izdržimo svu neophodnu šetnju radi administracije. Umesto da se upotrebom komjutera lakše dolazi do potrebnih dokumenata, sada je to sve uveliko teže jer kako bi se inače naplaćivale takse.

Obećava
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U pravu ste ali administracija u zdravstvu se promenila od ove godine i potrebna je hrpa dokaza da bi se ostvarilo pravo na zdravstvenu zaštitu. Najjednostavnije je to pravo ostvariti iz radnog odnosa, već za studente i nezaposlene je procedura puno veća zbog oslobadjanja od participacije jednim delom ili u potpunosti zavisno od socijalne ugroženosti. Dobro da još ima načina da se lečimo svi jer sve manje je i lekova koji se mogu dobiti na recept. Evo, dve nedelje sam na bolovanju zbog nazeba, sem jednog leka sve ostalo sam morala da kupujem. Pa i ranije sam imala anginu pa to nije bilo potrebno ali ni angine nisu kao što su bile, nagadja se koji je virus napao grlo ali da nije bilo limuna i pregorelog šećera još bih kupovala septolete i fervex pored jednog antibiotika koji sam dobila na recept i naravno plaćala participaciju. Kad sve saberem mogla sam i sama to da kupim u apoteci, isto bi me koštalo sem što sam morala zbog otvaranja bolovanja. Nazeb je banalna stvar ali za nedaj Bože bolje nam je svima da imamo zdravstvene knjižice i da izdržimo svu neophodnu šetnju radi administracije. Umesto da se upotrebom komjutera lakše dolazi do potrebnih dokumenata, sada je to sve uveliko teže jer kako bi se inače naplaćivale takse.
    Mislio sam za ovu godinu da je lako dobiti dzaba ako je prihod po clanu porodice ispod 15400 dinara.

Cini mi se da je administracija ne samo u zdravstvu nego u svim oblastima ne promenjena vec izuzetno konfuzna i smesna kao npr sa ovom potvrdom.

Na kraju krajeva npr cak je isplativo placati zdravstveno ... mada za te pare ce nadam se za par desetina godina biti kucni robot koji leci sve zdravstvene probleme.
    Lekari vise nece biti potrebni - dakle ni ministarstvo zdravlja.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7101

Имате тему "Здравствено осигурање и здравствена заштита", па тамо постављајте питања о свему што вас интересује.
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Slične teme

1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 13.03.2009., 13:33
  2. TRAZI SE... upitnik, anketa "odnos gradjana prema vlasti"
    Autor banei u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.11.2005., 21:33
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.11.2005., 21:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu