Tetke

нажалост, јако мало,
волела бих да буде чешће, да будемо приснији...
Добро, нису ми рођене тетке, њих и немам, али ипак
 
pa, imam 3 tetke....jedna je u nemačkoj, a dve su u beogradu (to su tetke po ćaletovoj strani)...uopšte se ne čujemo, sem kad su neke sahrane i parastosi u pitanju....a tetka (mamina sestra) je pokojna već 9 godina i uvek sam imala super komunikaciju s njom, sa njenom ćerkom (mojom sestrom)...
pošto sam i ja tetka nekome, onda se trudim da vodim računa o sestrićima, bratancima...volim što sam tetka.
 
Nemam tetku :roll: mislim imala sam i nikako nismo odrzavale kontakte posto su se moji razveli kad je meni bilo 6 god. pa je mama uspevala svim silama da me "zastiti" od rodbine sa tatine strane.Pa i baku i deku sam videla posle 25 god. ali to nije tema :(
 
Moje tetke su bile i ostale vazne u mom zivotu.
Sve su zive, Bogu hvala! Nikada im necu moci vratiti ono sto su ucinile za mene...one su me ocuvale, brinule o meni dok sam bila devojka, dve su krojacice pa se brinule da uvek imam nesto lepo za oblacenje....i vencanicu su mi sasile...znam da ovo nece procitati...ali hvala tetkama Ljubici, Barbari, Katarini, Ani....
 
Ја немам блиске тетке, само стричеве и ујаке.

Имам једну тетку која ми је 5. колено и блиске смо...али будимо реални, по закону, њено дете и моје дете би могло сутра у брак да уђу, тако да се не ради о блиској фамилији.

Али зато ја јесам тетка.:)
И надам се да ћу бити добра.
 
Imam ih dve sa mamine strane, dok mi je majka bila ziva bile su prave tetke...kontakti, vidjanja, posle mamine smrti nisu se pokazle ni da su ljudi a kamoli da ih nazovem tetkama.
Zato sam ja tetka i ti klinci ne izbijaju iz moje kuce, sto mislim da je prava stvar, vise stvari poveravaju meni nego svojim roditeljima posto su svi tinejdzeri. Mnogo ih volim i to im svakodnevno pokazujem.
 
ja imam tetku, ona je moja kraljica... zivimo hiljadu kilometara daleko, ali cujemo se svakog dana, bas svakog! ona zna sve o meni, moja mama ne zna ni pila od toga... veliki mi je oslonac i podrska u zivotu.... volim je do neba... i ja cu biti tetka, kakva je ona.... obecavam... :)
 
tetka (majčina sestra) je najveće zlo koje postoji, naročito ako u vreme rođenja sstrića i sestričine je neudata, a radi (znači solventne) i obožava ih
ona ih nauči da:
-idu non-stop u mek
-idu u pozoriše
-kinder jaje je bitnije od običnog
-bavi se njima do iznemoglosti
-seca ih na plivanje, klizanje
-priča bajke
-ustaje u pola pet ujutru da im promeni pelenu
-šta požele od nje to i dobiju

ma treba ih zatrti ko zmije
nama majkama- nemajkama postavljaju užasno visoke kriterijume
:manikir::manikir::manikir::manikir:

ma moja deca obožavaju tetke:cmok::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2::cmok2:

i ja moje tetke mnogo volim ali ovde sam pisala o mojoj sestri:heart:glavnom kvaritelju dece


žao mi jje samo što ja nisam takva tetka njenoj deci jer kada su se rodili ja sam već imala ove moje klince i nisam bila toliko joj dostupna. Ipak i ja sam njima omiljeni lik:hvala:
 
imam dosta tetki,ali imam samo jednu ovde,majkinu sestru.
sve bi dala za mene,i ako se uvek svadjamo oko gluposti :lol: sve to prodjemo,jer je jedina u gradu i najblizi mi je rod,jer sva ostala rodbina je po drugim gradovima i vidjamo se jednom godisnje .tetka me razume sve kao da je i ona tinejdzerka,da odem da joj se pozalim na pr. da nemam to i to odmah ce mi dati.svaku tajnu joj mogu reci...a ona najvise voli kad joj ja sredim bratov orman :mrgreen:.
ja jedva cekam da postanem tetka,necu se odvajati od tog deteta
 
Haha, tetke su baš zaslužile temu :)
Imam tri, i sve ih volim, iako samo jednu obožavam. Baš sam nedavno razmišljala o tome kako je dobro imati tetku, pogotovo ako si bliska sa njom... ja racimo mnogo volim moju mamu, i divim joj se... i kada ne bih imala tetke, to bi bio skoro kult ličnosti :lol: A tetka... je alternativa :) Znači, još jedna bliska žena, krvni rod, u mom slučaju istih ili sličnih godina kao majka, ali nema tog majka - ćerka odnosa... A ja imam tri, i sve su drugačije - dve lujke (drugačijeg tipa) i jedna ozbiljna i odgovorna... jedino što imaju zajedničko (i sa mojom majkom) je što ih sve zanima moda i doterivanje :lol:
I onda je super kada ne znam šta da radim u nekoj situaciji, pa prvo pitam majku... pa jednu tetku, koja mi kaže skroz suprotno, pa drugu, koja me :eek: zabezekne, i onda treću, od čijeg se saveta najčešće uplašim :lol: ... a ako sam baš u nedoumici, tu je i strina hahahha, tek je ona marsovac...

Žao mi je što su sve rasejane po svetu, pa ne mogu svakodnevno da mudrujem sa njima... iako je to možda i dobro, postala bih veštica :lol:
 
Imam jednu tetku, tatinu sestru...
Ona je umetnica, pa je nekako cudna ali divna osoba... :heart: Volim je, cesto idem kod nje (ne zivi ovde)... Ona nema svoju decu, ima jednu usvojenu cerku.
Sa tetkom sam u sjajnim odnosima, cesto od nje potrazim neki savet, uvek mi daje neke originalne i korisne ideje... :)
Skroz je otkacena, ima kratku crvenu kosu, oblaci se po poslednjoj modi, pozitivno je luda, uvek nasmejana, spremna za akciju... :cool:
Za razliku od mog tate koji je ambiciozan, mnogo radi, mnogo pridaje znacaja knjigama i svom poslu, tetka je slobodnog duha... Veliki je sanjar, zivi u nekom svom svetu...
Ma obozavam je tako otkacenu i sasavu... :heart:
 
:)
moje su na sve načine pokušavale da žive život umesto mene.. :) da me oblikuju onako kako one misle da treba...vrlo dominantne dame :) , teško onima koji su slabi da im se odupru :) .
 
Imala sam tetku, maminu sestru, umrla je pre 8 godina:( Bila je divna žena, sećam se da me vodila dan pred rođendan da mi kupi cipelice da mogu da ih obujem za rođus. I da mi je napravila veliku pusla tortu kad sam maturirala:( Sad sam ja tetka deci njene ćerke, trudim se da potrefim dečacima poklone za rođus koji će im se svideti, lopta za basket i slično:lol: Slabo mi ide, fali nam neka šmizla u porodici:p
 
imam tetku sa mamine strane sa kojom sam bliza nego sa mamom,
doduse, to ne govori puno
iskrena i dobra osoba, pomalo luckasta, kakvu bi bilo ko pozelio za drustvo ili tetku :D

sa tatinom stranom nisam u kontaktu
 
Sa tatine strane imam strica ,a posto on i moj otac nikada nisu bili u preterano bliskim odnosima(nikad u svadji,samo se nisu druzili i ako su rodjena braca)ni ja sa njim nisam u nekom specijalnom odnosu.
Mama je jedinica,tako da rodjenu tetku nemam.
Zato moja deca imaju dve tetke koje su skroz razlicite i nikako,nikako se ne slazu:mrgreen:
Prva je moja sestra koja je blago receno skroz otkacena.
Ona je lepa ,izuzetno lepa,jos vise samouverena,opustena i skolna raznim pustolovinama koje prolazi ziva i zdrava bez ikakvog straha...obisla je veci deo sveta kao novinar i vise kao avanturista...Uvek je volela biti u centru paznje u drustvu 'faca''.Bilo da je u Beogradu ili nekom drugom gradu....Zatim je resila da se smiri(ako u njenom recniku postoji ta rec)veoma dobro se udala,i trenutno zivi u Nemackoj.Moju decu mnogo voli.Uci ih cesto svojim pravilima zivota da se sve ''da srediti''osim licne srece.Obozavaju je.Svaki dan kontaktiraju preko neta,salje im razne stvarcice,a kada dodje ovde jedva se razdvoje.
Njena cerka nenormalno lici na mene i po fizckim i karakternim osobinama.Mnogo je volim i jedva cekam da dodje kod nas:D
Druga tetka,,,,je sestra mog muza.
Izuzetno obrazovana zena ,takodje voli nasu decu ,uvek od nje imaju sta pametno cuti i nauciti.Samo,previse je stroga:lol:
Ali je jedna mnogo dobra osoba sa velikim srcem.
Njena deca svog ujaka i ujnu obozavaju.Kod nas nema mnogo pravila kada se leze,kada se spava ustaje i prestaje da sanja...Pa kada su kod nas osecaju se kao na malom raspustu.Ucim ih da sviraju moj muz ih uci crtanju.Lepo se slazu sa nasom decom i to je najbitnije:D
Sve u svemu deca imaju tetke.
ja sam za to bila uskracena.
Uopste za familiju sam jednim delom bila uskracena posto su nas odredjeni sukobi nasih predaka :whistling:
 

Back
Top