Izvoz iz Srbije
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Izvoz iz Srbije

Obećava Xopyc (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Izvoz iz Srbije

Prosle godine smo poceli da pravimo odecu sa motivima Srpskih vazduhoplovnih snaga ( www.xopyc.net ). Poceli smo polako da dobijamo narudzbine i iz inostranstva. Medjutim ispostavilo se da se spedicija i carinski list placa isto za stvar od 250.- i 10.- EUR - oko 45.-EUR.
    Znaci ako nam neko naruci majicu koja kosta 10.-EUR ja moram da platim 45.-EUR za carinski list i spediciju da bi je legalno izvezao?!
    Na carini su mi rekli da otvorim firmu u inostranstvu i da onda tamo izvezem 100-200 majica i da ce mi se tako isplatiti.
    To malo destimulise izvoz iz ove zemlje kojoj je to neophodno.
    Da li neko zna resenje a da je u okviru legalnog poslovanja?

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Izvoz iz Srbije

Koliko se secam carina se placa po artiklu. Ako izvezes 100 artikala od 10€, platices isto kao i da izvezes 1 artikal od 10€.

Ovo je pre vazilo za uvoz, a predpostavljam da vazi i za izvoz. Napominjem da nisam siguran da ovi propisi jos uvek vaze, jer nekoliko godina nisam u tim vodama, a zakoni se menjaju svakodnevno.
    Hy everybody

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Xopyc Pogledaj poruku
    Prosle godine smo poceli da pravimo odecu sa motivima Srpskih vazduhoplovnih snaga ( www.xopyc.net ). Poceli smo polako da dobijamo narudzbine i iz inostranstva. Medjutim ispostavilo se da se spedicija i carinski list placa isto za stvar od 250.- i 10.- EUR - oko 45.-EUR.
    Znaci ako nam neko naruci majicu koja kosta 10.-EUR ja moram da platim 45.-EUR za carinski list i spediciju da bi je legalno izvezao?!
    Na carini su mi rekli da otvorim firmu u inostranstvu i da onda tamo izvezem 100-200 majica i da ce mi se tako isplatiti.
    To malo destimulise izvoz iz ove zemlje kojoj je to neophodno.
    Da li neko zna resenje a da je u okviru legalnog poslovanja?
    Kako vidim ti ovde pominješ carinski list, tj. carinsku deklaraciju, iliti JCI (jedinstvenu carinsku ispravu), kojom carina potvrđuje da je izvršen izvoz. To nema veze sa carinskom stopom o kojoj govoriš, u smislu destimulacije izvoza. Izvozne carinske stope su veoma niske, za razliku od uvoznih.

Cena koju pominješ odnosi se na špeditersku uslugu koju ti je neko naplatio za podnošenje dokumenata carini. Količina robe nema nikakvog uticaja na cenu špedicije, ali različite robe imaju razne tarife , tako da se više plaća ukoliko ima više vrsta robe.

Ovo o čemu govoriš, za bilo koju količinu istih majica treba da te košta oko EUR 25 za špediciju, carina vrlo mala i neke takse oko hiljadu i nešto dinara.
    Таиса

Obećava Xopyc (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Taisa tacno tako. Spedicija je oko 20.-EUR, neke takse i taj carinski list (dekleracija) izadju jos skoro 2000.-DIN. Sve ukupno je oko 40-45.-EUR. Po meni nema logike da to sve placam za proizvod koji u prodaji kosta 10tak eura. Kako da objasnim nekom coveku koji kupuje majicu od 10.-EUR da mora jos dodatno da plati 45.-EUR+PTT troskove.
    To sve isto moram da platim i za amblem koji kosta recimo 3.-EUR kada ga saljem van Srbije.

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Ti to saljes i na komad? Postom?
    Naravno da ti je onda skupo.
    danas nam je divan dan

Obećava Xopyc (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Pa hteo bih da saljem ali me sprecava zakon. Naruci bilo sta iz Evrope preko neta i dobices samo uz doplatu PTTa. Kada neko iz Evrope kupuje u Srbiji onda moram da mu naplatim PTT i jos 40tak evrica.

Zvao sam Privrednu komoru Srbije i rekli su mi kada je donosen zakon da je regulisan samo izvoz na veliko a ne i e-komerc i izvoz na malo, pa su to zakonski izjednacili.

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Xopyc Pogledaj poruku
    Pa hteo bih da saljem ali me sprecava zakon. Naruci bilo sta iz Evrope preko neta i dobices samo uz doplatu PTTa. Kada neko iz Evrope kupuje u Srbiji onda moram da mu naplatim PTT i jos 40tak evrica.

Zvao sam Privrednu komoru Srbije i rekli su mi kada je donosen zakon da je regulisan samo izvoz na veliko a ne i e-komerc i izvoz na malo, pa su to zakonski izjednacili.
    Neće biti
    http://www.carinskatarifa.com/trazili_ste/povlastptt.htm

Ukupna vrednost od 20 evra odnosi se samo na vrednost predmeta dok se troškovi poštarine u ovom slučaju ne uračunavaju u ovu vrednost. Troškovi poštarine se dodaju na vrednost predmeta ukoliko njena vrednost prelazi 20 evra. Pošiljka čija je ukupna vrednost veća od 20 evra, kao i roba koja nije deljiva, nije obuhvaćena ovom povlasticom. Važno je naglasti da se povlastica odnosi samo na pošiljke koje domaća lica dobijaju od fizičkih lica iz inostranstva. U slučaju da se dobije pošiljka iz inostranstva od pravnog lica (npr., predmeti kupljeni u inostranstvu), ova povlastica ne važi i plaća se puna carina i PDV bez obzira na vrednost pošiljke.
    danas nam je divan dan

Obećava
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

BTW, kako ti se cita ime firme? Ksopik?

Obećava Xopyc (avatar)
    Učlanjen