Da li se krije istina o stvarnim prirodnim lekovima?

Pre ili kasnije dolaze stvari i do nas ako su ekonomski interesantne i koristne, naravno da sta se tice vojske i kakih drzavnih tajni USA nije u interesu da dolazi u javnost al opet zbog ekonomije i zbog gospodarstva ne zbog naucnika koji su samo alat za postizanje toga.
Nekad ni radio valova, ni interneta, ni mobilnih telefona nije bio imali su ga samo oni jer su radili na tome al kasnije dan danas svi imamo - sad treba nam neko-firma-proizvodjac kome ce se isplatiti uvesti novitet na trziste - sta zna puno puta da bude mac sa dve ostrice.
Uglavnom sve se vrti oko para i uvek ce se vrteti oko energetskih virova, ili kakih drgih bogatstva..............

Pa sve to i ja govorim, kako nisi razumeo? Znači i ti se slažeš da pšostoje naučna saznanja koja nisu dostupna narodnim naučnicima, i u to je valjda siguran svako ko ima malo mozga. Naravno da ako ima vecih ekonomskih interesa da ce se pronalazak iz pentagona preneti u civilstvu. Medjutim nemoj da zaboravis da medicini i faramciji nikad nece biti cilj da stvarno leče ljude! Možda se pitaš zašto? Pa zamisli situaciju da postoje lekovi za široke narodne mase koji leče par tabletama trajno i skroz 90% svih bolesti pa i hroničnih? Šta mislis da li bi se to medicini isplatilo? Ovako im je puno bolje, malo zaleče i vezuju pacijente tako doživotno za lekove i za bolnice.
 
Pa sve to i ja govorim, kako nisi razumeo? Znači i ti se slažeš da pšostoje naučna saznanja koja nisu dostupna narodnim naučnicima, i u to je valjda siguran svako ko ima malo mozga. Naravno da ako ima vecih ekonomskih interesa da ce se pronalazak iz pentagona preneti u civilstvu. Medjutim nemoj da zaboravis da medicini i faramciji nikad nece biti cilj da stvarno leče ljude! Možda se pitaš zašto? Pa zamisli situaciju da postoje lekovi za široke narodne mase koji leče par tabletama trajno i skroz 90% svih bolesti pa i hroničnih? Šta mislis da li bi se to medicini isplatilo? Ovako im je puno bolje, malo zaleče i vezuju pacijente tako doživotno za lekove i za bolnice.

Pa ja mislim da pentagon koristi ideje nacionalnih naucnika za svoje interese i ne vidim smisao zasto bi bilo sve dostupno o oruzju svima. Ni velike firme nece deliti svoje tajne i patentirat ce proizvode.
To je kao da kazes da ako provalis kod Windowsa da mozes da ga sam pravis i izradujes - e pa ne ide tako to je vlastnistvo kompanije Microsofta koji sluzi pare na tome - mada mozes uzeti ideju windowsa i preneti je na OS linux-a nap.
Tako je i u biotehnologiji nece svoje tajne da deli neka firma za proizvodnju al imas mogucnost da platis da se lecis po najnovjim metodama. A imas i nezavisne naucnike koji rade na nauci da je usavrse - a ne na proizvodnjim procesima.

Kako da ne zele da izlece hronicne bolesti - rekla sam ti vec za manipulisanje maticnih celija koje bi bas to ponudile i rekonstruiranje monoklonskih protitela na specificne bolesti - te stvari su u zakljucnim fazama testiranja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Monoclonal_antibody_therapy
Telo vec ima obranu protiv bolesti treba je znati manipulisati sa njom i to ce sad da iskoristiti.

Naravno o necega moramo na kraju, da umemo mada se neki i bave da zastite telomerne regije kromosoma, da bi zveli vecno i se ne starali.
 
Ja znam jedno. Kad sam bio u vojsci vojska me je obukla u njihovu odecu i obucu. E sad neces verovati ali dok sam sluyio vojsku nisam uspeo da pocepam nista od odece i od cipela i cizama, a verovali ili ne sva ta odeca i obuca se prenosi generacijama. Znaci odeca se menja nedeljno kad se kupas i ko zna koliko njih su je nosili a nije iscepana. Ja ne kazem da se nikad ne cepa ali se cepa posle nekoliko godina. Medjutim čizme sam nosio celi vojni rok a pre mene su te čizme nosili mozda još 5 ili 10 generacije.

O čemu pišem? Pišem o tome da kad se hoće može se itekako napraviti jaka obuća i odeća koju možeš nositi i po desetak godina. U civilstvu je sasvim drugačije. Jednostavno cipele i patike se cepaju na godinu dana. Znači jednostavna ekonomska logika tera civilne proizvodjače da prave obuću i odeću tako da se cepa što brže kako bi više prodavali i više zaradjivali.

Ista ekonomska logika se prenosi i na sve druge proizvode, televizore, veš mašine, itd itd, i naravno na kraju i na MEDICINU I NJENE LEKOVE. Jednostavno ekonomska logika medicinare ne nagoni da prave stvarne lekove koji leče već prave lekove koji produžavaju život ali ne leče. Jer kad bi napravili lekove koji leče jednostavno zarada bi bila mnogo mala.

O tome govorim. Znači o svemu pravim mišljenje na osnovu činjenica a ne na osnovu propagande. Znači kad kažem da medicina narodna nije napravila nikakav pomak od drugog svetskog rata, ili zanemarljivo mali pomak upravo mislim o tome. Znači lekove koje daju i koji su izmišljeni posle drugog svetskog rata u globalu ne leče nego zalečuju i teraju ljude da koriste lekove ceo svoj život. Ko to ne vidi jako je žalosno onda jer ima jako malo inteligencije i jako je podložan medijskoj propagandi

A naravno na primer kad obole neki ljudi iz senke oni koji vladaju svetom itekako se za njih daju pravi lekovi koji stvarno leče. Znači postoje lekovi koji stvarno leče ali ne verujem da će uskoro oni da budu ponudjeni javnosti. A možda se neko pita na osnovu čega to zaključujem? Pa na osnovu ekonomske logike, ali i na osnovu toga što je telekomunikaciona nauka i kompjuteri strahovito napredovali od drugog svetskog rata do danas. Jednostavno tom brzinom se i medicina razvijala jer ne vidim razloga što ne bi. Znači ako se i medicina razvijala tom brzinom onda je pronadjeno mnogo mnogo lekova koji stvarno leče. U narodnoj medicini danas gotovo je zanemarljiv broj lekova koji stvarno ali stvarno leče. Pa zar vam to ne smrdi? Zar vam vama mozgovima ne upada takva nelogičnost u glavu kao meni? Stvarno ne mogu da verujem da tako pametni ljudi ne vide istinu.
 
Poslednja izmena:
Ista ekonomska logika se prenosi i na sve druge proizvode, televizore, veš mašine, itd itd, i naravno na kraju i na MEDICINU I NJENE LEKOVE. Jednostavno ekonomska logika medicinare ne nagoni da prave stvarne lekove koji leče već prave lekove koji produžavaju život ali ne leče. Jer kad bi napravili lekove koji leče jednostavno zarada bi bila mnogo mala.

Gresis,mnogo gresis.Ukoliko bi bilo cak i moguce napraviti LEK KOJI STVARNO LECI mislim da bi i cena bila STVARN VRLO VISOKA. To naravno ne bi imali svi da plate, pa bi se istovremeno prodavali i dosadasnji lekovi.Rezultat bi bio ustvari VECA ZARADA.:roll:
 
Medjutim čizme sam nosio celi vojni rok a pre mene su te čizme nosili mozda još 5 ili 10 generacije.

Ovo je dokaz ne samo da nisi služio vojsku, nego da nemaš pojma o istoj.
Svaki vojnik, bilo po ugovoru, bilo na odsluženju vojnog roka dobija svoj par cokula, koje se oblikuju prema njegovom stopalu.
Pri razduživanju opreme, korišćene cokule se izbacuju iz dalje upotrebe, jer su deformisane i zbog higijenskih razloga.


O čemu pišem?

Uglavnom o tome kako pojma o životu nemaš. :bye:


Znači kad kažem da medicina narodna nije napravila nikakav pomak od drugog svetskog rata, ili zanemarljivo mali pomak upravo mislim o tome.

Samo su određene vrste raka postale naprasno izlečive? :lol:


Ko to ne vidi jako je žalosno onda jer ima jako malo inteligencije i jako je podložan medijskoj propagandi

Mogu samo da konstatujem da i o propagandi pojma nemaš. :roll:



U narodnoj medicini danas gotovo je zanemarljiv broj lekova koji stvarno ali stvarno leče. Pa zar vam to ne smrdi? Zar vam vama mozgovima ne upada takva nelogičnost u glavu kao meni? Stvarno ne mogu da verujem da tako pametni ljudi ne vide istinu.

Imajući u vidu da ti već prva rečenica nije tačna, ono što smrdi i što je nelogičn je tvoje pisanje. :bye:
 
Ovo je dokaz ne samo da nisi služio vojsku, nego da nemaš pojma o istoj.
Svaki vojnik, bilo po ugovoru, bilo na odsluženju vojnog roka dobija svoj par cokula, koje se oblikuju prema njegovom stopalu.
Pri razduživanju opreme, korišćene cokule se izbacuju iz dalje upotrebe, jer su deformisane i zbog higijenskih razloga.

Možda je to sada u Srpskoj vojsci ali ja kad sam služio 2000 godine bilo je drugačije. Pitaj tvog ćaleta da li su ili nisu nasledjivali cokule od prethodnih generacija, ili je svaki novi vojnik dobijao nove glanc cokule. A isto je i sa odećom bar u moje vreme. Pa valjda znam šta je nova košulja a šta stara i izlizana boja, ponegde fali dugme itd. Kažem sad je možda drugačije ali tad je bilo tako. Ok naravno dobijali smo i svečanu uniformu koja je bila glanc nova ali sve ostalo je bilo staro.

Ostalo neću da komentarišem jer samo pljuješ bez ikakvih dokaza
 
Možda je to sada u Srpskoj vojsci ali ja kad sam služio 2000 godine bilo je drugačije. Pitaj tvog ćaleta da li su ili nisu nasledjivali cokule od prethodnih generacija, ili je svaki novi vojnik dobijao nove glanc cokule. A isto je i sa odećom bar u moje vreme. Pa valjda znam šta je nova košulja a šta stara i izlizana boja, ponegde fali dugme itd. Kažem sad je možda drugačije ali tad je bilo tako. Ok naravno dobijali smo i svečanu uniformu koja je bila glanc nova ali sve ostalo je bilo staro.

Ostalo neću da komentarišem jer samo pljuješ bez ikakvih dokaza

Hmmmm mislim da svako od nas moze da kupi vojnicku odecu i martens bulere i trajat ce ti godinama al za te stvari ces platiti skupo i nisu u modi pa nece niko da jih kupuje jer jednostvavno i ne zelimo 10 godina biti isto obuceni - bar ne ja.
Ako se interesujes za tu vrstu obuce http://armyshop.rs/shop/ sve moze da se kupi.
 
Možda je to sada u Srpskoj vojsci ali ja kad sam služio 2000 godine bilo je drugačije. Pitaj tvog ćaleta da li su ili nisu nasledjivali cokule od prethodnih generacija, ili je svaki novi vojnik dobijao nove glanc cokule. A isto je i sa odećom bar u moje vreme. Pa valjda znam šta je nova košulja a šta stara i izlizana boja, ponegde fali dugme itd. Kažem sad je možda drugačije ali tad je bilo tako. Ok naravno dobijali smo i svečanu uniformu koja je bila glanc nova ali sve ostalo je bilo staro.

Ostalo neću da komentarišem jer samo pljuješ bez ikakvih dokaza

Svaki vojnik i u JNA i u VJ i u VS na početku roka dobija nove cokule.
To je po PS-u.
E, sada... ako si dobio neku kaznenu kasarnu, pa te tebe posebno terali da nosiš nečije cokule za kaznu... to me uopšte ne bi iznenadilo. :lol:
 
... A naravno na primer kad obole neki ljudi iz senke oni koji vladaju svetom itekako se za njih daju pravi lekovi koji stvarno leče. Znači postoje lekovi koji stvarno leče ali ne verujem da će uskoro oni da budu ponudjeni javnosti. A možda se neko pita na osnovu čega to zaključujem? PJa znam jedno. Kad sam bio u vojsci vojska me je obukla u njihovu odecu i obucu. E sad neces verovati ali dok sam sluyio vojsku nisam uspeo da pocepam nista od odece i od cipela i cizama, a verovali ili ne sva ta odeca i obuca se prenosi generacijama. Znaci odeca se menja nedeljno kad se kupas i ko zna koliko njih su je nosili a nije iscepana. Ja ne kazem da se nikad ne cepa ali se cepa posle nekoliko godina. Medjutim čizme sam nosio celi vojni rok a pre mene su te čizme nosili mozda još 5 ili 10 generacije.

O čemu pišem? Pišem o tome da kad se hoće može se itekako napraviti jaka obuća i odeća koju možeš nositi i po desetak godina. U civilstvu je sasvim drugačije. Jednostavno cipele i patike se cepaju na godinu dana. Znači jednostavna ekonomska logika tera civilne proizvodjače da prave obuću i odeću tako da se cepa što brže kako bi više prodavali i više zaradjivali.

Ista ekonomska logika se prenosi i na sve druge proizvode, televizore, veš mašine, itd itd, i naravno na kraju i na MEDICINU I NJENE LEKOVE. Jednostavno ekonomska logika medicinare ne nagoni da prave stvarne lekove koji leče već prave lekove koji produžavaju život ali ne leče. Jer kad bi napravili lekove koji leče jednostavno zarada bi bila mnogo mala.

O tome govorim. Znači o svemu pravim mišljenje na osnovu činjenica a ne na osnovu propagande. Znači kad kažem da medicina narodna nije napravila nikakav pomak od drugog svetskog rata, ili zanemarljivo mali pomak upravo mislim o tome. Znači lekove koje daju i koji su izmišljeni posle drugog svetskog rata u globalu ne leče nego zalečuju i teraju ljude da koriste lekove ceo svoj život. Ko to ne vidi jako je žalosno onda jer ima jako malo inteligencije i jako je podložan medijskoj propagandi
a na osnovu ekonomske logike, ali i na osnovu toga što je telekomunikaciona nauka i kompjuteri strahovito napredovali od drugog svetskog rata do danas. Jednostavno tom brzinom se i medicina razvijala jer ne vidim razloga što ne bi. Znači ako se i medicina razvijala tom brzinom onda je pronadjeno mnogo mnogo lekova koji stvarno leče. U narodnoj medicini danas gotovo je zanemarljiv broj lekova koji stvarno ali stvarno leče. Pa zar vam to ne smrdi? Zar vam vama mozgovima ne upada takva nelogičnost u glavu kao meni? Stvarno ne mogu da verujem da tako pametni ljudi ne vide istinu.

Mene interesuje ko su ti ljudi jer ja nikog ne poznajem da bi cudezno ozdravio a da meni nebi bilo dostupno? I da bar navedi neki dobar primer kao nap. imajo je diabetes prvog tipa, parkinsonovu, rak debelog creva koji metastazirao, celebralnu paralizu, multiplu sklerozu, kake teske revmatidne bolesti, lupus, moze i SIDA - HIV ili Jacobs creutzfeldt bolest gde cak nisu ni virusi nego prijoni...:dash::zper:
 
Ja ne generalizujem, samo izvdim razmisljanja VASIH STUDENATA TU NA FORUMU KOJI TVRDE TE STAVKE - koji vise puta navode kako u njihovim knjigama iz neznam koje godine ne pise neka novija informacija.
Verujem da postoje i kod vas labaratoriji gde se vrse istrazivanja jer sam bila na kongresu u Novom Sadu naseg profesora i susrela sam se sa nekim od vasih istrazivaca - mnogi nisu profesori.
Htela sam da kazem, da su i posledica takvog ponasanja i sami studenti, naime vise puta sam zapazila studente medicine kao i drugih prirodnih nauka, kako ovde ili gde drugde zapitkuju stvari koje moze na googlu da se pronadju cas posla - al naravno nisu na srpskom objasnjene.:dash:
Diplomske koje studenti ispostavljaju i zapitkuju koje su samo skup informacija u neko delo - kao nas seminarski, dok mi radimo po godinu ili dve u labaratorijima istazujemo da bi mogli da napisemo diplomski.
U BGD sam provela 2 godine i mnogo sta sam upoznala i mnogu cemu sam se nacudila.
Ja nap. na fakultetu imam sve knjige na engleskom, najnovija izdanja i najnovijim clankovima i ne isplati se prevoditi i stvarati knjige jednostavno to je gradivo studiji su za studiranje i ne za ucenje na pamet nego sa smislom i razumevanjem, predmeti se svake godine obnavljaju i menjaju tako da je bolje odma odraditi ispite.

ponovo, ima svakakvih, ponajviše lenjih i nezainteresovanih, to Vam ne sporim, ali mnogo je i onih drugačijih...mogu da govorim samo o prirodnim i tehničkim fakultetima, iz ličnog iskustva, a i igrom slučaja svi moji prijatelji na istima studiraju ili rade, ili su iste završili pa su otišli u inostranstvo na dalje studije...izuzimajući pojedinačne forumske pojave, ja ne znam nikoga ko danas ne govori tečno engleski...moje knjige su sve odreda na engleskom, najnovija izdanja naručena preko Data Statusa (za ovdašnje uslove to nije nimalo jeftino, to je jedini problem), dešava se da praktikumi i poneka skripta budu na srpskom, par zbirki je bilo na ruskom, članci su uobičajeni izvor kako za raznorazne samostalne radove tako i za spremanje ispita, internet je nezamenljiv (nekome je lakše da pita na forumu nego da pretražuje, ali to je lenjost u najizvornijem obliku i naći ćete je svuda), programi se svake godine ažururaju, ne uči se bez razumevanja...nisam izuzetak, niti je moj fakultet izuzetak...prirodnjaci diplomski spremaju tako što rade u našim laboratorijama (nivo tih istraživanja je diskutabilan, opremljenost labova je ne tako sjajna, ali u pitanju je loša državna strategija o ulaganju u nauku, biće valjda bolje jednom) ili koriste delove istraživanja iz raznoraznih letnjih programa, po Evropi mahom, u kojima su sami učestvovali...kada pogledate ranking Univerziteta u Beogradu u oblasti Life Sciences and Biomedicine, ne nalazimo se ni među prvih 300, ali čini mi se da je isti slučaj sa svim univerzitetima iz bivše Juge, ispravite me ako grešim...i većina onih koji zaista vrede odlazi napolje...u svakom slučaju, razumela sam šta ste hteli da kažete...pozdrav
 

Back
Top