Srbija - raj za Hrvate!

Waterfall

Buduća legenda
Poruka
49.624
Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
- U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?
 
Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?

ne kupujem hrvatske proizvode, ni slovenske, ni makedonske, ni bosanske, ni crnogorske, ni albanske, ni madjarske, ni bugarske, ni rumunske

nasha hrana a ostalo daleki istok i daleki zapad...
 
Ćao lipoto!
:cmok:

Naravno da kupujem!
Nema boljih jaffa keksa od Crvenkinih! :ok:
I ratluk kupujem srpski. A drugi ni nema kod mene.
I eurokrem blok.

Problem je u tome što je malo srpskih proizvoda kod nas na tezgama.
Dal je u pitanju kvaliteta ili zaštita domaćih (hrvatskih) proizvođača, ne znam.

Ako se sjetim još kojeg proizvoda, napisat ću. ;)
 
Izbegavam..

Npr. Frikom sladoled ne kupujem vec odavno,slatkise ne..jedino mi se moze desiti da ne znam da su hrvati kupili neku nasu fabriku pa da to kupim.

Najezim se kad vidim da Maxi ima npr. samo Podravkin ajvar.:evil: Pored nasih ili makedonskih koji su sjajni..to je omalovazavanje kupca..
 
Izbegavam..

Npr. Frikom sladoled ne kupujem vec odavno,slatkise ne..jedino mi se moze desiti da ne znam da su hrvati kupili neku nasu fabriku pa da to kupim.

Najezim se kad vidim da Maxi ima npr. samo Podravkin ajvar.:evil: Pored nasih ili makedonskih koji su sjajni..to je omalovazavanje kupca..

A jel kupuješ onda Ledo sladoled, draga? ;)
 
Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
- U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?

Ne, ne kupujem proizvode iz Hrvatske, posto to smatram gnocidnom drzavom. Mogu da navedem primer, da sam jednom prilikom birala izmedju nekog hrvatskog griza koji je bio 64 din. za kg i nekog kikindskog za 73 din po kg i kupila sma kikindski. Izuzteno pratim na nalepnicama odakle su proizvodi i ne kupujem hrvatske, ruske i proizvode iz muslimanskih zemalja.
 
Ne, ne kupujem proizvode iz Hrvatske, posto to smatram gnocidnom drzavom. Mogu da navedem primer, da sam jednom prilikom birala izmedju nekog hrvatskog griza koji je bio 64 din. za kg i nekog kikindskog za 73 din po kg i kupila sma kikindski. Izuzteno pratim na nalepnicama odakle su proizvodi i ne kupujem hrvatske, ruske i proizvode iz muslimanskih zemalja.

Pravilno!

Genocidni hrvatski griz se obično kod kuhanja zgrudva u obliku slova U i može se desi da ti zapne u grlu! :hahaha:
 
Ne, ne kupujem proizvode iz Hrvatske, posto to smatram gnocidnom drzavom. Mogu da navedem primer, da sam jednom prilikom birala izmedju nekog hrvatskog griza koji je bio 64 din. za kg i nekog kikindskog za 73 din po kg i kupila sma kikindski. Izuzteno pratim na nalepnicama odakle su proizvodi i ne kupujem hrvatske, ruske i proizvode iz muslimanskih zemalja.

carice nasa , patriOtska........:worth::worth::worth:..........:rotf::rotf::rotf:
 
Naravno ,.

Mi obozavamo da budemo hrvatska kolonija . Jedva smo u tome uspeli . Ovi hrvati nikad sami to ne bi mogli da urade , bez nase svekolike pomoci . Morao je Vlahovic sza ruku da ih voda , da pokupuju nase prehrambene firme i lance .
Sad u srbiji , svi Srbi , jugonostalgicari mogu da kupuju podravku u kras , sa velikom radoscu .

Ja nikad i niposto ne bi kupio ni jedan hrvatski proizvod .
Al dobro . Ja sam srbin . Prevazidjena vrsta . Sasvom demode . Normalno je da srbi kupuju hrvatske proizvode , kao sto je normalno da hrvati nikad ne kupuju srpske ... kao sto je sasvim normalno da im se tadic izvine , za svu poklanu srpsku decu .
 
Naravno ,.

Mi obozavamo da budemo hrvatska kolonija . Jedva smo u tome uspeli . Ovi hrvati nikad sami to ne bi mogli da urade , bez nase svekolike pomoci . Morao je Vlahovic sza ruku da ih voda , da pokupuju nase prehrambene firme i lance .
Sad u srbiji , svi Srbi , jugonostalgicari mogu da kupuju podravku u kras , sa velikom radoscu .

Ja nikad i niposto ne bi kupio ni jedan hrvatski proizvod .
Al dobro . Ja sam srbin . Prevazidjena vrsta . Sasvom demode . Normalno je da srbi kupuju hrvatske proizvode , kao sto je normalno da hrvati nikad ne kupuju srpske ... kao sto je sasvim normalno da im se tadic izvine , za svu poklanu srpsku decu .

Jesi upozorio ženu da ne kupuje Dorina čokoladu za kuhanje? :rtfm:
 
koliko glup mora biti onaj koji umesto da gleda kvalitet i cenu , gleda , gde je proizvedena neka roba.......:dash:......

najjace bi bilo da bojkotujete svu robu iz zemalja koje su nas bombardovale, koje su priznale kosovo .......jeli bi samo ivanjicki krompir i nosili " mona " pantalone:hahaha:

a koliko glup mora biti neko ko kupuje proizvode iz zemlje koja je proterala vishe od 300.000 njegovih sunarodnika??

ako ti je toliko dobro od njih i njihovih proizvoda sto ne ides tamo da zivis???
 
Ćao lipoto!
:cmok:

Naravno da kupujem!
Nema boljih jaffa keksa od Crvenkinih! :ok:
I ratluk kupujem srpski. A drugi ni nema kod mene.
I eurokrem blok.

Problem je u tome što je malo srpskih proizvoda kod nas na tezgama.
Dal je u pitanju kvaliteta ili zaštita domaćih (hrvatskih) proizvođača, ne znam.

Ako se sjetim još kojeg proizvoda, napisat ću. ;)

A zasto je to tako?

Kod nas su pune prodavnice hrv. proizvoda..vrlo cesto ces pre naci n.pr hrvatske nego sprske..

Ja uglavnom kupujem domace. Hrvatske proizvode slabo..sem slatkisha :rumenka: a i njih ne kupujem tako cesto jer su Ledene kocke ili Bajadere prilicno skupe, kupujem Frikom sladolede..
 
Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
- U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?
kupujemo srpske proizvode. bojkotiramo slovenske, vjerovatno je problem u soko štarku. da idu samostalno imali bi bolju prođu u hravta nego preko "droga kolinska"
 
A zasto je to tako?

Kod nas su pune prodavnice hrv. proizvoda..vrlo cesto ces pre naci n.pr hrvatske nego sprske..

Ja uglavnom kupujem domace. Hrvatske proizvode slabo..sem slatkisha :rumenka: a i njih ne kupujem tako cesto jer su Ledene kocke ili Bajadere prilicno skupe, kupujem Frikom sladolede..

Cast izuzecima ali mislim da ih je par posto.Ovde se foliraju a jedu i piju i te proizvode iz hrvatske,garantovano.Da,sve se bojim da ne nose nike i adidas,puma,reebok iz zemalja koje su nas bombardovale mesecima....
 
ne razumem...ako je drzava srbija dozvolila uvoz odredjenih proizvoda odakle god...i na carini izvrsila sve potrebne provere...cemu onda da ja gledam odakle je sta...
nisam ja merodavniji od drzave u zastiti nacionalnih interesa...e sad to sto ja smatram da politicka elita ne stiti nacionalne interese...dzaba...narod ih izabro...i moje misljenje sadasnje predstavnike ne obavezuje...kad narod bude dovoljno sazreo da pravilno izabere---bice drugacije....
 
A zasto je to tako?

Kod nas su pune prodavnice hrv. proizvoda..vrlo cesto ces pre naci n.pr hrvatske nego sprske..

Ja uglavnom kupujem domace. Hrvatske proizvode slabo..sem slatkisha :rumenka: a i njih ne kupujem tako cesto jer su Ledene kocke ili Bajadere prilicno skupe, kupujem Frikom sladolede..

To je tako zato jer je Hrvatska uvela prelevmane na određenu robu kako bi zaštitila domaću proizvodnju.
Što je sasvim ok.
Ako je strani proizvod kvalitetan, naći će svoje kupce u Hrvatskoj, bez obzira na carinske dadžbine.

Recimo, jaffa je stvaaarno dobar keks.
I Kraš proizvodi isto jaffa keks, ali koliko je meni poznato, Crvenkin se bolje prodaje, mada je malo skuplji.
 
Ti proizvodi su toliko losi da im ne treba dodatna antireklama.:lol:

Nedavno sam dobila na poklon bajadere od jednog posl.partnera i nisam ih bacila.:rumenka:

Ali..sama ih necu kupiti..Ne..ne ..:)

:eek::eek::eek::eek:

Trebala si ih prvo zgaziti, pa u koš za smeće! :rtfm:

Ovo zgaziti zato da neko ne dođe u napast da ih uzme, a ne radi nekih negativnih emocija. Ne....ne. :D
 

Back
Top