Srbija - raj za Hrvate!
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 318

Tema: Srbija - raj za Hrvate!

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Podrazumevano Srbija - raj za Hrvate!

Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
    Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
    - U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
    Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi

Moje pitanje za drage ()forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
    a za bracu iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Srbija - raj za Hrvate!

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku

ne kupujem hrvatske proizvode, ni slovenske, ni makedonske, ni bosanske, ni crnogorske, ni albanske, ni madjarske, ni bugarske, ni rumunske

nasha hrana a ostalo daleki istok i daleki zapad...
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ćao lipoto!

Naravno da kupujem!
    Nema boljih jaffa keksa od Crvenkinih!
    I ratluk kupujem srpski. A drugi ni nema kod mene.
    I eurokrem blok.

Problem je u tome što je malo srpskih proizvoda kod nas na tezgama.
    Dal je u pitanju kvaliteta ili zaštita domaćih (hrvatskih) proizvođača, ne znam.

Ako se sjetim još kojeg proizvoda, napisat ću.

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Izbegavam..

Npr. Frikom sladoled ne kupujem vec odavno,slatkise ne..jedino mi se moze desiti da ne znam da su hrvati kupili neku nasu fabriku pa da to kupim.

Najezim se kad vidim da Maxi ima npr. samo Podravkin ajvar. Pored nasih ili makedonskih koji su sjajni..to je omalovazavanje kupca..

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Izbegavam..

Npr. Frikom sladoled ne kupujem vec odavno,slatkise ne..jedino mi se moze desiti da ne znam da su hrvati kupili neku nasu fabriku pa da to kupim.

Najezim se kad vidim da Maxi ima npr. samo Podravkin ajvar. Pored nasih ili makedonskih koji su sjajni..to je omalovazavanje kupca..
    A jel kupuješ onda Ledo sladoled, draga?

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
    - U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne, ne kupujem proizvode iz Hrvatske, posto to smatram gnocidnom drzavom. Mogu da navedem primer, da sam jednom prilikom birala izmedju nekog hrvatskog griza koji je bio 64 din. za kg i nekog kikindskog za 73 din po kg i kupila sma kikindski. Izuzteno pratim na nalepnicama odakle su proizvodi i ne kupujem hrvatske, ruske i proizvode iz muslimanskih zemalja.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Citat Original postavio amalko Pogledaj poruku
    A jel kupuješ onda Ledo sladoled, draga?
    Ne. Samo Delta sladolede.

p.s.

Nadam se da nisu i oni promenili vlasnika

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ja kupujem frikom sladolede i kupovacu i dalje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

koliko glup mora biti onaj koji umesto da gleda kvalitet i cenu , gleda , gde je proizvedena neka roba.............

najjace bi bilo da bojkotujete svu robu iz zemalja koje su nas bombardovale, koje su priznale kosovo .......jeli bi samo ivanjicki krompir i nosili " mona " pantalone

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Moderna Pevacica Pogledaj poruku
    Ne, ne kupujem proizvode iz Hrvatske, posto to smatram gnocidnom drzavom. Mogu da navedem primer, da sam jednom prilikom birala izmedju nekog hrvatskog griza koji je bio 64 din. za kg i nekog kikindskog za 73 din po kg i kupila sma kikindski. Izuzteno pratim na nalepnicama odakle su proizvodi i ne kupujem hrvatske, ruske i proizvode iz muslimanskih zemalja.
    Pravilno!

Genocidni hrvatski griz se obično kod kuhanja zgrudva u obliku slova U i može se desi da ti zapne u grlu!

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Citat Original postavio plisken Pogledaj poruku
    koliko glup mora biti onaj koji umesto da gleda kvalitet i cenu , gleda , gde je proizvedena neka roba.............
    Ocigledno, onoliko koliko si i ti.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Moderna Pevacica Pogledaj poruku
    carice nasa , patriOtska..................

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Србија је рај за све, осим за грађане Србије.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Naravno ,.

Mi obozavamo da budemo hrvatska kolonija . Jedva smo u tome uspeli . Ovi hrvati nikad sami to ne bi mogli da urade , bez nase svekolike pomoci . Morao je Vlahovic sza ruku da ih voda , da pokupuju nase prehrambene firme i lance .
    Sad u srbiji , svi Srbi , jugonostalgicari mogu da kupuju podravku u kras , sa velikom radoscu .

Ja nikad i niposto ne bi kupio ni jedan hrvatski proizvod .
    Al dobro . Ja sam srbin . Prevazidjena vrsta . Sasvom demode . Normalno je da srbi kupuju hrvatske proizvode , kao sto je normalno da hrvati nikad ne kupuju srpske ... kao sto je sasvim normalno da im se tadic izvine , za svu poklanu srpsku decu .

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Naravno ,.

Mi obozavamo da budemo hrvatska kolonija . Jedva smo u tome uspeli . Ovi hrvati nikad sami to ne bi mogli da urade , bez nase svekolike pomoci . Morao je Vlahovic sza ruku da ih voda , da pokupuju nase prehrambene firme i lance .
    Sad u srbiji , svi Srbi , jugonostalgicari mogu da kupuju podravku u kras , sa velikom radoscu .

Ja nikad i niposto ne bi kupio ni jedan hrvatski proizvod .
    Al dobro . Ja sam srbin . Prevazidjena vrsta . Sasvom demode . Normalno je da srbi kupuju hrvatske proizvode , kao sto je normalno da hrvati nikad ne kupuju srpske ... kao sto je sasvim normalno da im se tadic izvine , za svu poklanu srpsku decu .
    Jesi upozorio ženu da ne kupuje Dorina čokoladu za kuhanje?

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio plisken Pogledaj poruku

najjace bi bilo da bojkotujete svu robu iz zemalja koje su nas bombardovale, koje su priznale kosovo .......jeli bi samo ivanjicki krompir i nosili " mona " pantalone
    a koliko glup mora biti neko ko kupuje proizvode iz zemlje koja je proterala vishe od 300.000 njegovih sunarodnika??

ako ti je toliko dobro od njih i njihovih proizvoda sto ne ides tamo da zivis???
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Ćao lipoto!

Naravno da kupujem!
    Nema boljih jaffa keksa od Crvenkinih!
    I ratluk kupujem srpski. A drugi ni nema kod mene.
    I eurokrem blok.

Problem je u tome što je malo srpskih proizvoda kod nas na tezgama.
    Dal je u pitanju kvaliteta ili zaštita domaćih (hrvatskih) proizvođača, ne znam.

Ako se sjetim još kojeg proizvoda, napisat ću.
    A zasto je to tako?

Kod nas su pune prodavnice hrv. proizvoda..vrlo cesto ces pre naci n.pr hrvatske nego sprske..

Ja uglavnom kupujem domace. Hrvatske proizvode slabo..sem slatkisha a i njih ne kupujem tako cesto jer su Ledene kocke ili Bajadere prilicno skupe, kupujem Frikom sladolede..

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Jesi upozorio ženu da ne kupuje Dorina čokoladu za kuhanje?
    Ti proizvodi su toliko losi da im ne treba dodatna antireklama.

Nedavno sam dobila na poklon bajadere od jednog posl.partnera i nisam ih bacila.

Ali..sama ih necu kupiti..Ne..ne ..

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kupujemo srpske proizvode. bojkotiramo slovenske, vjerovatno je problem u soko štarku. da idu samostalno imali bi bolju prođu u hravta nego preko "droga kolinska"

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

A zasto je to tako?

Kod nas su pune prodavnice hrv. proizvoda..vrlo cesto ces pre naci n.pr hrvatske nego sprske..

Ja uglavnom kupujem domace. Hrvatske proizvode slabo..sem slatkisha a i njih ne kupujem tako cesto jer su Ledene kocke ili Bajadere prilicno skupe, kupujem Frikom sladolede..
    Cast izuzecima ali mislim da ih je par posto.Ovde se foliraju a jedu i piju i te proizvode iz hrvatske,garantovano.Da,sve se bojim da ne nose nike i adidas,puma,reebok iz zemalja koje su nas bombardovale mesecima....

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

ne razumem...ako je drzava srbija dozvolila uvoz odredjenih proizvoda odakle god...i na carini izvrsila sve potrebne provere...cemu onda da ja gledam odakle je sta...
    nisam ja merodavniji od drzave u zastiti nacionalnih interesa...e sad to sto ja smatram da politicka elita ne stiti nacionalne interese...dzaba...narod ih izabro...i moje misljenje sadasnje predstavnike ne obavezuje...kad narod bude dovoljno sazreo da pravilno izabere---bice drugacije....

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Cast izuzecima ali mislim da ih je par posto.Ovde se foliraju a jedu i piju i te proizvode iz hrvatske,garantovano.
    da sam zedan vodu ne bi od njih uzeo a ne da kupujem...

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A zasto je to tako?

To je tako zato jer je Hrvatska uvela prelevmane na određenu robu kako bi zaštitila domaću proizvodnju.
    Što je sasvim ok.
    Ako je strani proizvod kvalitetan, naći će svoje kupce u Hrvatskoj, bez obzira na carinske dadžbine.

Recimo, jaffa je stvaaarno dobar keks.
    I Kraš proizvodi isto jaffa keks, ali koliko je meni poznato, Crvenkin se bolje prodaje, mada je malo skuplji.

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Citat Original postavio Пресретач Pogledaj poruku
    Србија је рај за све, осим за грађане Србије.
    Istina.

Primećen član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Ti proizvodi su toliko losi da im ne treba dodatna antireklama.

Nedavno sam dobila na poklon bajadere od jednog posl.partnera i nisam ih bacila.

Ali..sama ih necu kupiti..Ne..ne ..

Trebala si ih prvo zgaziti, pa u koš za smeće!

Ovo zgaziti zato da neko ne dođe u napast da ih uzme, a ne radi nekih negativnih emocija. Ne....ne.

Slične teme

1. Rot optužio Hrvate u Kan
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.05.2009., 10:06
  2. Slovenija blokira Hrvate !
    Autor rokavec u forumu Politika
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 26.01.2009., 00:49
  3. Rusija otkacila Hrvate!!!
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 04.12.2007., 18:00
  4. Preki sud za nedemokratske Hrvate!!??
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.11.2005., 03:03
  5. MRZIM HRVATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Autor BIO u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 03.08.2005., 17:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •