gard.......

<hator>

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.262
realno-imam problem.....
sa gardom...(ne u borbi,ili nesto:mrgreen:)....
necu ovde da davim sa zivotnom pricom,sta je bilo bilo je,pala su razocarenja i pocela sam da stvaram gard.....koji sad stvara novu osobu..........osobu kakva ne zelim da budem.
konkretno-uglavnom imam ozbiljnu facu,pokazujem samo negativne emocije,nezainteresovana sam za sve......ovde sam se malo opustila,ali malo.....msm,uvek je on tu......
i poenta-gubim samu sebe-i nzm sta da radim.....
neko sa slicnim iskustvom?
neko sa savetom?
bilo sta za reci?
jer me je bas,ono,strah.najblaze receno.
i bojim se da teram od sebe ljude koji to ne zasluzuju.i to isto jako.i totalno sam zakrzljala u medjuljudskim odnosima,sto mogu potvrditi i neki na forumu.:mrgreen:
eto toliko.
hvala.
i izvinjavam se svima koji smatraju ovu temu za jo jednu od glupih,zamrajucih i onih koje teraju forumase.
 
Poslednja izmena:
ne misli previshe o juche i sutra to moze solidnod a ti upropasti danas

uvek ima neko kome je gore a ipak je nasmejan
i uvek ima neko kome je bolje a s*****niji je

poenta je da ne treba pobediti demone vec sebe
 
realno-imam problem.....
sa gardom...(ne u borbi,ili nesto:mrgreen:)....
necu ovde da davim sa zivotnom pricom,sta je bilo bilo je,pala su razocarenja i pocela sam da stvaram gard.....koji sad stvara novu osobu..........osobu kakva ne zelim da budem.
konkretno-uglavnom imam ozbiljnu facu,pokazujem samo negativne emocije,nezainteresovana sam za sve......ovde sam se malo opustila,ali malo.....msm,uvek je on tu......
i poenta-gubim samu sebe-i nzm sta da radim.....
neko sa slicnim iskustvom?
neko sa savetom?
bilo sta za reci?
jer me je bas,ono,strah.najblaze receno.
i bojim se da teram od sebe ljude koji to ne zasluzuju.i to isto jako.i totalno sam zakrzljala u medjuljudskim odnosima,sto mogu potvrditi i neki na forumu.:mrgreen:
eto toliko.
hvala.
i izvinjavam se svima koji smatraju ovu temu za jo jednu od glupih,zamrajucih i onih koje teraju forumase.

bez brige
svako ko zna da se izrazi na ovakav načim, da definiše problem, da objektivno sagleda stanje, taj će uspeti....
Držim ti palčeve:klap:
 
....necu ovde da davim sa zivotnom pricom,sta je bilo bilo je,pala su razocarenja i pocela sam da stvaram gard...

Iz onoga sto sam procitao,mogu da zakljucim da si veoma emotivna osoba i da je taj ,,gard'' kako ga ti nazivas odbrambeni mehanizam,kojim se ti stitis od mogucih novih razocaranja.Ti imas filozofiju-ako se vezem za nekog mogu biti povredjena,pa je bolje da imam gard,da me ljudi izbegavaju ako je moguce.
 

Zaista divan savet, kako li se samo toga ranije nije setila...

Nego, da ja odgovorim na temu:
U resavanju problema prvi korak je uvek priznati da zapravo imas problem (mnogi ljudi sa tim imaju najvise teskoca), sto tebi vrlo dobro ide. Dobro je da si shvatila da nesto nije u redu, a sada se, ako mene pitas, analiziraj. Lepo vidi kako reagujes u nekim situacijama, a kako si reagovala pre (dok se nisi 'zagardirala':D). I to ti je to. Shvati gde gresis i ispravi to. Nzm da li si me shvatila :rumenko: Npr. kada krenes nesto da kazes ili uradis, preispitaj se, vidi da li ces se tako jos vise zatvoriti, tj. povuci u sebe, zauzeti odbrambeni stav, sta god. Ako to jeste slucaj, promeni reakciju i eto...vremenom ces postati prijatna, ekstrovertna koja ne tera ljude od sebe. ;)
 
realno-imam problem.....
sa gardom...(ne u borbi,ili nesto:mrgreen:)....
necu ovde da davim sa zivotnom pricom,sta je bilo bilo je,pala su razocarenja i pocela sam da stvaram gard.....koji sad stvara novu osobu..........osobu kakva ne zelim da budem.
konkretno-uglavnom imam ozbiljnu facu,pokazujem samo negativne emocije,nezainteresovana sam za sve......ovde sam se malo opustila,ali malo.....msm,uvek je on tu......
i poenta-gubim samu sebe-i nzm sta da radim.....
neko sa slicnim iskustvom?
neko sa savetom?
bilo sta za reci?
jer me je bas,ono,strah.najblaze receno.
i bojim se da teram od sebe ljude koji to ne zasluzuju.i to isto jako.i totalno sam zakrzljala u medjuljudskim odnosima,sto mogu potvrditi i neki na forumu.:mrgreen:
eto toliko.
hvala.
i izvinjavam se svima koji smatraju ovu temu za jo jednu od glupih,zamrajucih i onih koje teraju forumase.

dobrodosla u moj svet
 
ne misli previshe o juche i sutra to moze solidnod a ti upropasti danas

uvek ima neko kome je gore a ipak je nasmejan
i uvek ima neko kome je bolje a s*****niji je

poenta je da ne treba pobediti demone vec sebe
to sve govorim sebi svaki dan,i dok se ono,trudim iz petnih zila,i ide nekako.i cim na trenutak olabavim,taj.nzm kako da ga nazovem.......kao da me je talas preklopio.verovatno zvuci malo smesno i pateticno,ali ne znam kako drugacije da objasnim.....:confused:
hvala;)
bez brige
svako ko zna da se izrazi na ovakav načim, da definiše problem, da objektivno sagleda stanje, taj će uspeti....
Držim ti palčeve:klap:
pa to kod mene nikada nije bio problem.problem je delanje.na tom polju sam slaba.....:(
hvala i tebi;)
....necu ovde da davim sa zivotnom pricom,sta je bilo bilo je,pala su razocarenja i pocela sam da stvaram gard...

Iz onoga sto sam procitao,mogu da zakljucim da si veoma emotivna osoba i da je taj ,,gard'' kako ga ti nazivas odbrambeni mehanizam,kojim se ti stitis od mogucih novih razocaranja.Ti imas filozofiju-ako se vezem za nekog mogu biti povredjena,pa je bolje da imam gard,da me ljudi izbegavaju ako je moguce.
pa da......msm pre sam se trudila,sada beze od mene sami:lol::confused::rumenka:
imacu na umu;)
 
cim ne radis emotivni kompleksi se gomilaju,a njihova poenta je da odrazvaju konstantni rad,a ne da se gomilaju,tako da svako nezadovoljstvo ima uzrok,a uzrok se da ispraviti,nije lako,al mora se...

postoje i malo blazi kompleksi (al' opet zaebati) zbog fizicke neaktivnosti,a tek ako prirodno imas energije,koju treba potrositi,isto se gomilaju u vidu emotivnih kompleksa,znaci mesto za izbacivanje fizicke energije,OBAVEZNO,ti nisi ni svesna sta ce to ovo znaciti
i vezbati samokontrolu
a ako dobar odnos sa okolinom posle ne dodje spontano,to ne mozes siliti,dobijes kontra efekat,k'o ovaj lazar sto se debilise(ili je talenat),e ae me prijavi jos jednom:evil:
 
Zaista divan savet, kako li se samo toga ranije nije setila...

Nego, da ja odgovorim na temu:
U resavanju problema prvi korak je uvek priznati da zapravo imas problem (mnogi ljudi sa tim imaju najvise teskoca), sto tebi vrlo dobro ide. Dobro je da si shvatila da nesto nije u redu, a sada se, ako mene pitas, analiziraj. Lepo vidi kako reagujes u nekim situacijama, a kako si reagovala pre (dok se nisi 'zagardirala':D). I to ti je to. Shvati gde gresis i ispravi to. Nzm da li si me shvatila :rumenko: Npr. kada krenes nesto da kazes ili uradis, preispitaj se, vidi da li ces se tako jos vise zatvoriti, tj. povuci u sebe, zauzeti odbrambeni stav, sta god. Ako to jeste slucaj, promeni reakciju i eto...vremenom ces postati prijatna, ekstrovertna koja ne tera ljude od sebe. ;)
pa i na tome sam malo radila.npr,ne gledam ljude u oci..kad se pokrene prica o osecanjima,nekako-kao da mi se grlo zatvara..oci me zabole,onako kao pred plac.....i tako to.da ne duzim.ali nikada o tome nisam razmisljala pre,vec samo posle.......
dobro razmisljanje..:think:
hvala i tebi:D
dobrodosla u moj svet
malo si zakasnio sa dobrodoslicom.nekih.malo manje od dve godine?:lol::confused:
 
Prvo,sta sam ti rekao za onaj Saturn,ali na tom mestu njegova deviza je sta me ne slomi cini me jacim\om tako da moras da radis na sebi maksimalno...

cim ne radis emotivni kompleksi se gomilaju,a njihova poenta je da odrazvaju konstantni rad,a ne da se gomilaju,tako da svako nezadovoljstvo ima uzrok,a uzrok se da ispraviti,nije lako,al mora se...

postoje i malo blazi kompleksi (al' opet zaebati) zbog fizicke neaktivnosti,a tek ako prirodno imas energije,koju treba potrositi,isto se gomilaju u vidu emotivnih kompleksa,znaci mesto za izbacivanje fizicke energije,OBAVEZNO,ti nisi ni svesna sta ce to ovo znaciti
i vezbati samokontrolu
a ako dobar odnos sa okolinom posle ne dodje spontano,to ne mozes siliti,dobijes kontra efekat,k'o ovaj lazar sto se debilise(ili je talenat),e ae me prijavi jos jednom:evil:

:rumenka::andjeo:
pogodio si u sred srede..sorry,zaboravila sam da smo pricali o tome....:rumenka:
ali htela sam da vidim da li neko ima slicno iskustvo ili tako nesto.........:confused:
 
:rumenka::andjeo:
pogodio si u sred srede..sorry,zaboravila sam da smo pricali o tome....:rumenka:
ali htela sam da vidim da li neko ima slicno iskustvo ili tako nesto.........:confused:

pa imao sam ja,slicno,i gore
al na svoju srecu izasao duplo jaci
sto pre shvatis,lakse ce ti biti,moras raditi,na sebi stalno jer da je zivot lep covek se ne bi placuci radjao
 
Samo dve? Pa ti si dobra. Ja sam u takvom stanju namanje 6-7 godina, a poslednje dve sam čak počeo dobro da se osećam tako mizantorpski.

pa dobro.na moji 16,jos malo 17...........a dodaj na to i pubertet:confused::aha:
mene i to brine-sto je..nzm kako da objasnim......sto sam vec manje-vise digla ruke.
ono,tumaram,dani sporo prolaze,a kead se okrenes,ne znas gde si ih izgubio.....
i ono-uhvate me trenuci,pa pomislim-debili,sta to pravis od sebe,i onda se smirim i opet tumaranje...........malo sam se jadno izrazila,ali nzm kako drugacije.........:rumenka::confused:
 
pa imao sam ja,slicno,i gore
al na svoju srecu izasao duplo jaci
sto pre shvatis,lakse ce ti biti,moras raditi jer da je zivot lep ovek se ne bi placuci radjao

msm,cim sam ja otvorila ov temu,msm kontam.ali me prakticni deo malo koci........probam-ne ide-dignem ruke....
nekako,kao da znam da za mene nema boljeg,pa onda sto da se trudim.........
msm,cini mi se da tako(podsvesno) razmisljam......
 
to sve govorim sebi svaki dan,i dok se ono,trudim iz petnih zila,i ide nekako.i cim na trenutak olabavim,taj.nzm kako da ga nazovem.......kao da me je talas preklopio.verovatno zvuci malo smesno i pateticno,ali ne znam kako drugacije da objasnim.....:confused:
hvala;)

da se ne bacam frazama iako imam citav arsenal beletristickih reshenja za zivotna sr.anja

samo skontas sta hoces sta neces i onda tako. Ako sebe ubedjujes da ne mozes da se nosis sa nekim problemom onda zaista neces moci. snaga nije u misicima vec u srcu
 
msm,cim sam ja otvorila ov temu,msm kontam.ali me prakticni deo malo koci........probam-ne ide-dignem ruke....
nekako,kao da znam da za mene nema boljeg,pa onda sto da se trudim.........
msm,cini mi se da tako(podsvesno) razmisljam......

ovaj deo sto pre shvatis se odnosio upravo na to,da ne smes da dignes ruke
evo ti jedna fora za to tvoje ''podsvesno'' tumaranje
svaku noc pre spavanja razmisljaj,koncentrisi se i razmisljaj o onome sta te muci
kad se probudis ili memorisi ili zapisi,i probaj da skontas poruku sna,svesni deo coveka je minimalan,neces tu nista naci sto ti treba
 

Back
Top