Tinejdzeri i problem Kosova

Ne vidim zasto neki pokusavaju da ovu temu ospore.
Pa ima gomila tinejdzera koji skandiraju Kosovo je SRbija ili pak nesto drugo. Cak sta vise ovo je tema za tinejdzere mozda i vise nego neke druge sto stoje ovde.
Jednostavno iskljucivo Teen tema o sveopste poznatom problemu. Ako cemo tako, i za ljubavne teen probleme postoji ljubav i sex, i za jedno 90 posto tema na ovm pdfu postoji neki drugi pdf na kome bi mogle biti.

Ta gomila tinejdzera su uglavnom saozvane patriote koje pojma nemaju kada se odigrao Kosovski boj!Krenuse oni tako satro da pale americku ambasadu, a upalise pola Beograda i opeljesise ga!
 
Naravno da je Kosovo Srbija. To je cinjenica koja je postojala veeekovima unazad { iako Siptari nama pricaju da smo mi izmislili nashu istoriju jel,da nikad nije ni postojala }. Ono shto menii smeta je,ne shto su oni to uradili,ne cak ni to koliko celokupni kukavicluk i podlost svega toga...Ko bubasvabe...dosli na tudju teritoriju,sve sravnili sa zemljom, od rusevina odnosili kamenje da se ne bi videlo da je bilo tamo, poklali skoro celo stanovnistvo, tvrdili da je celokupna nasha istorija { koja jeste za primer bez ozbira shto smo sad takvi kakvi smo } nasha fantazija, ukrali nam identitet i samo zato jer trebaju Americi.....su se skoro izvukli sa tim. Ti Siptari, nemaju indentitet,nemaju istoriju , islam su prihvatili u sesnaestom ili sedamnaestom veku ,a do tada su oni bili ateisticka drzava { bez ozbira shto se oni k.urce i lazu kako su bili valjda prva drzava na Balkanu ili shta su vec rekli da jesu,ond abi prihvatili pravoslavnu veru kao Grcka,tad davno,a ne cekali surnaest vekova da prihvate islam....I onda kad ih konkrontiras o tome lazu, a znaju da lazu a i dalje lazu ...ne volim taj mentalitete. Podao,nije u stanju nishta u lice da ti kaze ili uradi,krije se iza jachih od sebe,i josh mnogo stvari..



i na kraju me nervira...shto ti Siptari na Kosocu sebe nazivaju narodom...a nemaju dovoljno samopostovanja da imaju dostojanstvo.



Aj pogledajmo stvari realno.Kosovo vise nije nase,ima svoju vladu,izvrsne i sudske vlasti,znaci Srbija tamo ne ucestvuje ni 2% (mozda telekomunikacioni operateri nesto ali to je nebitno).
Koje su sanse da se Kosovo povrati?Realno vrlo male,tj. nikakve.
Mozda ratom.Ali taj rat bi povukao i Ameriku,tj. NATO. '99 opet? Rusija naravno ne bi skocila u odbranu Srbije jer njima odgovara situacija sa Kosovom zbog Juzne Osetije.NE,hvala!
Nekim pregovorima takodje nista ne bi dobili jer su nasi politicari(da ne prozivam) hmm,"vezani",nemocni,da ne kazem nesposobni.
A Siptari,Albanci,Arnauti,koji su vec,nebitno,videli da nas podiebava ceo svet,pocevsi od EU,onog medjunarodnog suda pravde,SAD-e,pa na dalje,pa aj sto ne bi i oni,kad jos imaju podrsku NATO-a. Pametni.
Jedina stvar koja je po meni mogla da spasi ocepljenje Kosova je predlog (valjda) Seselja da se preseli prestonica iz BG-a u Pristinu.Ali sad je kasno.

Btw,nemoj da se osecas prozvanim,slucajno sam izabrao bas tvoj post da citiram.:)
pozz
 
Aj pogledajmo stvari realno.Kosovo vise nije nase,ima svoju vladu,izvrsne i sudske vlasti,znaci Srbija tamo ne ucestvuje ni 2% (mozda telekomunikacioni operateri nesto ali to je nebitno).
Koje su sanse da se Kosovo povrati?Realno vrlo male,tj. nikakve.
Mozda ratom.Ali taj rat bi povukao i Ameriku,tj. NATO. '99 opet? Rusija naravno ne bi skocila u odbranu Srbije jer njima odgovara situacija sa Kosovom zbog Juzne Osetije.NE,hvala!
Nekim pregovorima takodje nista ne bi dobili jer su nasi politicari(da ne prozivam) hmm,"vezani",nemocni,da ne kazem nesposobni.
A Siptari,Albanci,Arnauti,koji su vec,nebitno,videli da nas podiebava ceo svet,pocevsi od EU,onog medjunarodnog suda pravde,SAD-e,pa na dalje,pa aj sto ne bi i oni,kad jos imaju podrsku NATO-a. Pametni.
Jedina stvar koja je po meni mogla da spasi ocepljenje Kosova je predlog (valjda) Seselja da se preseli prestonica iz BG-a u Pristinu.Ali sad je kasno.

Btw,nemoj da se osecas prozvanim,slucajno sam izabrao bas tvoj post da citiram.:)
pozz

Ma ne,ne mislim nishta loshe,pametan ti je post :)

i svesna sam,ali ne mogu to da izgovorim,jer je to po istoriji,i pa,shto reche devojka od gore po pravdi nashe..i nekako uvek zelim,tj volim da mislim da ce se ce to vratiti jednom..jednom,ma makar kroz 100,200 godina nebitno...ali dda ce se vratiti pravim vlasnicima. Jer jednostavno,Siptari na tom prostoru,ne zelim da poverujem da oni mogu da opstanu nekako mi se uvek cini da ono shto je tako kukavicki,podlo,zlobno mora samog sebe da unishti nekako,ne mogu oni tako doveka...
Ono shto ne razumem,shto se ne pokrene treci svetski rat protiv Amerike? Postoje tolike zemlje je mrze,od Juzne Amerike i Srednje,do Balkana,pa Bliskog Istoka,pa i zemlje u Aziji nisu fanovi...nas ima mnogo vishe nego njih,kad smo ujedinjeni..i ne razumem zashto trpimo svi pritisak jedne sile..
 
Ma ne,ne mislim nishta loshe,pametan ti je post :)

i svesna sam,ali ne mogu to da izgovorim,jer je to po istoriji,i pa,shto reche devojka od gore po pravdi nashe..i nekako uvek zelim,tj volim da mislim da ce se ce to vratiti jednom..jednom,ma makar kroz 100,200 godina nebitno...ali dda ce se vratiti pravim vlasnicima. Jer jednostavno,Siptari na tom prostoru,ne zelim da poverujem da oni mogu da opstanu nekako mi se uvek cini da ono shto je tako kukavicki,podlo,zlobno mora samog sebe da unishti nekako,ne mogu oni tako doveka...
Ono shto ne razumem,shto se ne pokrene treci svetski rat protiv Amerike? Postoje tolike zemlje je mrze,od Juzne Amerike i Srednje,do Balkana,pa Bliskog Istoka,pa i zemlje u Aziji nisu fanovi...nas ima mnogo vishe nego njih,kad smo ujedinjeni..i ne razumem zashto trpimo svi pritisak jedne sile..

Hmm,voleo bih i ja da nam se vrati Kosovo,i Republika Srpska . .
Jao.nemoj treci svetski..Ne sekiraj se izbice sigurno,nekada,ali aj malo da se napravim pametan :D

Glavni protivnici Amerika i Rusija.Koje su sanse da obe strane nece upotrebiti neku nuklearnu bombu?Ukoliko dodje do toga mislim da mozemo da nagadjamo sta sledi,unistenje planete.Sigurno znas i sama koliko ogromno naoruzanje poseduju samo Rusija i SAD.
A evo im novi povod za rat,sad ova frka sto je izbila sa Venecuelom i Kolumbijom.Nadam se da tu nece nesto da bude...
 
Pod jedan Kosovo je hteo drug Tito da da Albaniji da bi oni postali deo Jugoslavije,medjutim posto oni nisu usli u Jugu nemaju pravo na Kosovo!
Na Kosovu je veci deo nase istorije i bitnih zaduzbina!
Jedino sto danas mozemo jeste da odrzavamo ovako stanje,ali vremenom ce priznavati manje drzave i marionete koje pucaju pod pritiskom SAD-a i Nato pakta! Kosovo se jedino isplati vratiti ako cemo da ga etnicki ocistimo od Siptara,a da vratimo Kosovo sa milion Albanaca nama se ne isplati jer bi za 10 godina bili sigurno jednaki sa nama po broju i usli bi u parlament i blokirali bi nas kao Makedoniju i ebavali kako god hoce! Jedino resenje je da cekamo neki veliki rat i da oslabi uticaj zapada i zainteresovanost njihova za Balkan a kad dodje do ww3 ocistiti zemlju jednom zauvek,unistiti svu Albansku infrastrukturu,dzamije i konfiskovati im zemljiste i polupati pola Albanije cisto preventivno da ne mogu da naprave kontra napad!
 
Kosovo je prodato. Davno.
P.S.


Osmi sam razred, pa moram da odreagujem. Sta to treba da znaci?! Jesmo na "tinejdzerima"? Jesmo. Jesu osmaci tinejdzeri? Jesu. U cemu je onda problem? Svako ima jednako pravo da iskaze svoje misljenje, bez obzira na godiste, i ne shvatam takve kao sto si ti, koji obavezno misle ako smo mladji, da smo i gluplji...:confused:

ah...ja rekoh da joj se da oprostiti na glupim stavovima zato sto je 8 razred...a ne da su deca koja su 8 razred glupa....ili gluplja kako god..
 
Pod jedan Kosovo je hteo drug Tito da da Albaniji da bi oni postali deo Jugoslavije,medjutim posto oni nisu usli u Jugu nemaju pravo na Kosovo!
Na Kosovu je veci deo nase istorije i bitnih zaduzbina!
Jedino sto danas mozemo jeste da odrzavamo ovako stanje,ali vremenom ce priznavati manje drzave i marionete koje pucaju pod pritiskom SAD-a i Nato pakta! Kosovo se jedino isplati vratiti ako cemo da ga etnicki ocistimo od Siptara,a da vratimo Kosovo sa milion Albanaca nama se ne isplati jer bi za 10 godina bili sigurno jednaki sa nama po broju i usli bi u parlament i blokirali bi nas kao Makedoniju i ebavali kako god hoce! Jedino resenje je da cekamo neki veliki rat i da oslabi uticaj zapada i zainteresovanost njihova za Balkan a kad dodje do ww3 ocistiti zemlju jednom zauvek,unistiti svu Albansku infrastrukturu,dzamije i konfiskovati im zemljiste i polupati pola Albanije cisto preventivno da ne mogu da naprave kontra napad!

Realno...bolje da ih etniciki ocistimo....genocid...........msm u slucaju rata.....sto se tice stavovoa...:ok::klap::super:
 
Moja očeva strana je sa Kosova.

Kosovo nije naše, više. Sve dok su naši tamo živeli, bilo je naše, sad ne.

Amerika je nametnula svima podelu sveta, i ako hoćeš, ok, ako nećeš, bombardovanje.

Milošević je bio glup što ga odmah nije dao. Ne bismo toliko patili, i toliko naroda bi danas bilo živo.

Ni kap krvi nije trebalo da se prolije!

Mnoge dragocene stvari su nam srušili.

Toranj je među njima.

Sad bismo te pare mogli da damo na izgradnju neke humanitarne zgrade.
 
je li Kosovo Srbija?
da, bilo i bice


Da li se to treba prepustiti Siptarima?
naravno da ne
Da li treba ratovati, ako ne kako onda povratiti?

treba izbegavati mogucnost rata maksimalno, ali mislim da u kranjem sluchaju ako nema drugog nachina treba proglasiti rat sa shiptarima i mobilisati trupe.

Inace najaktuelnija vest je da ce se uvesti vize za SRbe koji zele da dodju u Kosovo. Sto u neku ruku znaci gubljenje mogucnosti da Srbi idu tamo samo sa licnom kratom.. A sledeci korak ce verovato biti da ako hoces da ostanes u Kosovu duze od 6 meseci moras da imas drzevljanstvo, sto znaci da ce Srbi povratnici morati da izgube Srpsko drzevljanstvo?!

evropa i amerika aktivno rade na tome da Srbi nestanu sa prostora kosova i metohije.
stvar je shto mi srbi imamo ovu bezmudu vladu koja cuti i trpi.
ta teritorija je srpska i prema njoj se treba tako odnositi.
 
Moja očeva strana je sa Kosova.

Kosovo nije naše, više. Sve dok su naši tamo živeli, bilo je naše, sad ne.

Amerika je nametnula svima podelu sveta, i ako hoćeš, ok, ako nećeš, bombardovanje.

Milošević je bio glup što ga odmah nije dao. Ne bismo toliko patili, i toliko naroda bi danas bilo živo.

Ni kap krvi nije trebalo da se prolije!

Mnoge dragocene stvari su nam srušili.

Toranj je među njima.

Sad bismo te pare mogli da damo na izgradnju neke humanitarne zgrade.

realno,gomila manastira na kosovu,pa i sama zemlja na kojj smo se borili,se ne mogu ni porediti sa jednim odasaljivacem signala......
jednostavno,to nije solucija bila,niti ce biti........iako je to malo iskliseisano,kosovo jeste srce srbije.a srca se ne odricemo tako lako.....
iako je gotovo izgubljeno,barem se bore za njega.....kao........
 
Pod jedan Kosovo je hteo drug Tito da da Albaniji da bi oni postali deo Jugoslavije,medjutim posto oni nisu usli u Jugu nemaju pravo na Kosovo!
Na Kosovu je veci deo nase istorije i bitnih zaduzbina!
Jedino sto danas mozemo jeste da odrzavamo ovako stanje,ali vremenom ce priznavati manje drzave i marionete koje pucaju pod pritiskom SAD-a i Nato pakta! Kosovo se jedino isplati vratiti ako cemo da ga etnicki ocistimo od Siptara,a da vratimo Kosovo sa milion Albanaca nama se ne isplati jer bi za 10 godina bili sigurno jednaki sa nama po broju i usli bi u parlament i blokirali bi nas kao Makedoniju i ebavali kako god hoce! Jedino resenje je da cekamo neki veliki rat i da oslabi uticaj zapada i zainteresovanost njihova za Balkan a kad dodje do ww3 ocistiti zemlju jednom zauvek,unistiti svu Albansku infrastrukturu,dzamije i konfiskovati im zemljiste i polupati pola Albanije cisto preventivno da ne mogu da naprave kontra napad!

Nista bez genocida,1-2 gore dole,pa navikli smo vec da nas prozivaju po celom svetu,sto ne bi i za ovo.
 

Back
Top