и ђаво је убеђен да је у рају

ima zanimljiva scena, sinoc odgledah antihrista od lars fon trira... kaze, priroda koja nas okruzuje je satanino staniste... ja sam prirodu uvek osecao kao nesto bozansko pa cak i kad je morbidna, zato pitam opet ko od vas kako i na koji nacin zamislja raj? ne mislim kao muhamedanski onaj ekstremi sa devicama na tone, vec onako iz podsvesti ne kao religijske dogme... ako vam neko kaze aj pusticu te u raj malo da uzivas, kako bi ga doziveli u sebi iscekujuci odlazak u njega?
 
tu si debelo u zabludi. misao nije osnova za tu konstatciju zato sto je covek gresan pa mu zato ni misao nije cista i lisena besmisla, znaci u subjektivnosti je besmisao uvek i samo ex professo kako god da krenes induktivno ili deduktivno...

ђаво је убеђен да је у рају. мисао није плод убеђивања, индоктринација јесте.
 
ђаво је убеђен да је у рају. мисао није плод убеђивања, индоктринација јесте.

pa ti pokusavas da ubedis evo mene vec drugi put da je misao upravo to... ja tvrdim da nije i da je plod zabluda nasih malicioznosti da smo najpametniji pa da zato valjda ispravno mislimo... a indoktrinacija... kasnije cu o njoj kad mi objasnis otkud znash da je djavo ubedjen da je u raju :lol:
 
зашто је ђаво убеђен да је рај бесмисао?

Ako pretpostavimo da je sav taj hokus pokus o raju djavolu tachan , ovo pitanje je Milton odlichno odgovorio u djavoljevo ime .
A mind not to be changed by place or time.
The mind is its own place, and in itself
Can make a heav'n of hell, a hell of heav'n
.
Satani je raj besmislen jer on uvek nosi pakao sa sobom , i tako ...
 

Back
Top