Zločin i kazna
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Zločin i kazna

Primećen član Scatterbrain (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Zločin i kazna

MAS mediji su oduvek bili 7.svetska sila, koja je krojila našu sudbinu kako god su hteli. Mnogo je ljudi stradalo zbog neistina na televiziji, radiju, u novinama i sl. Smatram da je svaki vid javnog širenja neistina i laži, krivično delo, koji bi moralo da povuče mnogo drastičnije kazne za novinare koji su se koristili lažima i manipulacijom širokih narodnih masa. Šta je sa tzv. žutom štampom(bilo kojom), Kurirom i sl. laži se stalno iznose, serviraju narodu, a tužbe se vuku u nedogled po sudovima, a obično sve bude stvar dogovora između novinara koji je izneo laži i osobe o kojoj je laž "plasirana". Novinar obično plati neku novčanu kaznu, ali zakon mu i dalje dozvoljava da širi laži.

Ja, iskreno mislim, da moramo podići medijsku etiku na mnogo viši nivo, jer pravosuđe i država nam i ovako, pomalo liče na zoološki vrt ili ludnicu, i smatram da novinari, moraju imati dozvolu za rad.Novinarima, koji se koriste teškim lažima i "nagađanjima" mora biti trajno oduzeta radna dozvola. Opšte je poznato da ljudi isuviše često poveruju u sve što piše u novinama ili što vide na televiziji, čuju na radiju. Suludo je objasniti svakom pojedincu u zemlji,koja ima, sigurno oko 9,5 miliona stanovnika, da misli isključivo svojim mozgom, a mnogo je lakše pooštriti zakone za "lažove i manipulatore"!
    ************************************************** ************************************************** *****
    I još jedna stvar me interesuje, ali je ovo čisto povodom fiskalizacije?
    Zašto fiskalizacija nije potpuna? Tj. svako ko na "tržištu" robe, rada ili poslova vrši neku "uslugu" ili "trguje nekim proizvodom" mora biti ofiskalizovan?
    Ja sam za to da pravnici, tj. advokati budu prvi na listi za izdavanje fiskalnog računa!
    Ne dozvoljavam više bilo ko da me potkrada i da ga zakon štiti!!! Kako da nam pravosuđe bude dobro, kada će svi morati da izdaju fiskalne račune, a oni pak JEDINI ne moraju? Dokle će oni činiti zločin prema nama, dokle će od nas krasti, a da pred "licem pravde " skoro nikada ne odgovaraju?
    ************************************************** ************************************************** *****

P.S. Na ovoj temi pričamo o "zločinu i kazni", sve je u cilju "otvaranja" očiju narodu, i poboljšanja državne politike.! Iznesite i vi neki primer zločina i nedovoljne kazne, ili zločina bez kazne, pa diskutujmo u cilju globalne državne politike, a ne partijske i stranačke!
    "Što se silom postigne, to se samo silom može i zadržati!" Mahatma Gandi

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Podrazumevano Re: Zločin i kazna

Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?
    Pa zato se i kaže da su novine 7.sila! To je očito neka manipulacija, ali jednostavno ne znam šta ima za cilj? Možeš li ti da nam odgovoriš na ovo pitanje?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

zato sto je blic sorosevsko svapski pro DS-ovski toaletoid
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio Scatterbrain Pogledaj poruku
    Pa zato se i kaže da su novine 7.sila! To je očito neka manipulacija, ali jednostavno ne znam šta ima za cilj? Možeš li ti da nam odgovoriš na ovo pitanje?
    Циљ им је залуђивање народа,Један дан кажу овако,други дан онако,док се и они сами не погубе.

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Može li neki link?

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Scatterbrain, ja imam utisak da ti nemas 20 godina.

Gresim li?
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    851

Jer Blic nije samo dnevni list . To je nemacka novina . U vlasnistvu je Nemaca . Pa Srbi citajte .

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

'Ajd, pošto ste krenuli o Blicu - dajte malo tekstova i linkove ka istim, koji dokazuju da je pomenuti list "antisrpski".

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio avan-turista Pogledaj poruku
    Može li neki link?
    ...
    Блиц од 11.11.2009 на странама са огласима на пола стране стоји јавни позив са све потписима оних који тај чин подржавају.
    Немам линк али идентичан текст сам пронашао и на сајту
    ...
    http://www.b92.net/info/dokumenti/index.php?nav_id=391457

Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Scatterbrain, ja imam utisak da ti nemas 20 godina.

Gresim li?
    Zapravo, nemam... Imam 21 godinu, u januaru 22. Zar je toliko čudno što pišem ovakve postove? Zar "klinci" ne treba da se makar kakvom pametnom rečju uključe u uzdizanje ove države i društva? Ne vidim, zašto ti je to čudno?

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Bogdanović: Nema uslova za učešće Srba na izborima
    09.11.2009. - 20:57

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović ponovio je večeras da ne postoje uslovi da Srbi izađu na predstojeće lokalne izbore u pokrajini, dodavši da vlast u Srbiji neće nikome uskraćivati demokratsko pravo na izbore.

"Mi ne želimo da satanizujemo bilo koga ko izađe na izbore ili da ga proglašavamo izdajnikom. Ne možemo nikome da usrkatimo demokratsko pravo na izbore, niti to želimo, ali šaljemo vrlo jasnu poruku da ne postoje uslovi da Srbi izađu na izbore, jer su oni protivni Rezoluciji 1244", rekao je Bogdanović.
    Ministar je za Televiziju B92 rekao da je vlast u Srbiji iznenađena što je za predstojeće lokalne izbore, 15. novembra, predata 21 srpska lista, s obzirom na jasan stav države o učešću Srba na njima.
    "Srbi koji budu izašli na izbore treba da se zapitaju da li tim činom pomažu državi Srbiji za očuvanje Kosova i Metohije ili odmažu našoj borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta", naveo je Bogdanović i dodao da bi Srbi bili pozvani da učestvuju na izborima da je njih organizovala bilo koja druga statusno neutralna organizacija. On je dodao da su za Srbiju jedino legitimne lokalne samouprave one koje su izabrane 11. maja 2007. godine.
    Ministar je istakao da Vlada Srbije vodi odgovornu i dugoročnu politiku na Kosovu i Metohiji i da je njen cilj opstanak Srba na tom prostoru i ekonomsko jačanje srpskih zajednica, te da ne želi da na bilo koji način ugrozi dalji opstanak Srba na tom prostoru.

Takođe iz "Blica"

Dakle, imaš i jednu i drugu stranu, a osim toga, ne vidim da je Vlada ikome ZABRANILA da glasa.
    I konačno, odlučite se više da li podržavate ovu Vladu ili ne? Po ovome bih rekao da podržavate vlast

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    zato sto je blic sorosevsko svapski pro DS-ovski toaletoid
    Paz da ti ne zastane u grlu
    Myles Bennett Dyson

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Jer Blic nije samo dnevni list . To je nemacka novina . U vlasnistvu je Nemaca . Pa Srbi citajte .
    pa i Politika i Dnevnik takodje....ne treba ni da citamo....kupimo jedne novine i vidimo sve...jednoumlje je

Poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zločin i kazna
    Pih.
    Video naslov i pomislio "e ovde se raspreda o onom veseljaku sto je izrendao 7-8 baba sekirom za sicu po uzoru na Raskoljnikova" , kad ono jos jedna tema u nizu o ....

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Bogdanović: Nema uslova za učešće Srba na izborima
    09.11.2009. - 20:57

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović ponovio je večeras da ne postoje uslovi da Srbi izađu na predstojeće lokalne izbore u pokrajini, dodavši da vlast u Srbiji neće nikome uskraćivati demokratsko pravo na izbore.

"Mi ne želimo da satanizujemo bilo koga ko izađe na izbore ili da ga proglašavamo izdajnikom. Ne možemo nikome da usrkatimo demokratsko pravo na izbore, niti to želimo, ali šaljemo vrlo jasnu poruku da ne postoje uslovi da Srbi izađu na izbore, jer su oni protivni Rezoluciji 1244", rekao je Bogdanović.
    Ministar je za Televiziju B92 rekao da je vlast u Srbiji iznenađena što je za predstojeće lokalne izbore, 15. novembra, predata 21 srpska lista, s obzirom na jasan stav države o učešću Srba na njima.
    "Srbi koji budu izašli na izbore treba da se zapitaju da li tim činom pomažu državi Srbiji za očuvanje Kosova i Metohije ili odmažu našoj borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta", naveo je Bogdanović i dodao da bi Srbi bili pozvani da učestvuju na izborima da je njih organizovala bilo koja druga statusno neutralna organizacija. On je dodao da su za Srbiju jedino legitimne lokalne samouprave one koje su izabrane 11. maja 2007. godine.
    Ministar je istakao da Vlada Srbije vodi odgovornu i dugoročnu politiku na Kosovu i Metohiji i da je njen cilj opstanak Srba na tom prostoru i ekonomsko jačanje srpskih zajednica, te da ne želi da na bilo koji način ugrozi dalji opstanak Srba na tom prostoru.

Takođe iz "Blica"

Dakle, imaš i jednu i drugu stranu, a osim toga, ne vidim da je Vlada ikome ZABRANILA da glasa.
    I konačno, odlučite se više da li podržavate ovu Vladu ili ne? Po ovome bih rekao da podržavate vlast
    ...
    Новине које на једној страни објављују став владе да Срби не изађу на изборе,а на другој објаве апел да се на изборе изађе су у најмању руку неозбиљне.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Srbija se upuvala 90tih godina kada je jedan čovek stipendirao celu opoziciju

Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Pa..Ja Pogledaj poruku
    Pih.
    Video naslov i pomislio "e ovde se raspreda o onom veseljaku sto je izrendao 7-8 baba sekirom za sicu po uzoru na Raskoljnikova" , kad ono jos jedna tema u nizu o ....
    E pa i ovde se, zapravo radi o veseljacima, koji rendaju "sekirama" našu staru babu, naše loše društvo i državu!

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    851

Srbija je izgubila bitku za medije u srbiji , jos pre nekoliko godina . Ja mislim , da u Srbiji ne postoji ni jedan srpski medij .

Poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Scatterbrain Pogledaj poruku
    E pa i ovde se, zapravo radi o veseljacima, koji rendaju "sekirama" našu staru babu, naše loše društvo i državu!
    Pa ima tu podudarnosti.
    Imeno doticni je bio prvenac generacije u srednjoj,vrlo inteligentan i onda...zaokret.Slika i prilika drustva.
    Da ne bude zabune, slicnost je u tome sto su i ovi "videli" skolu i podjednako su odlepili.
    Ma narkomani ,sta da ti kazem.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

a sto bi dnevne novine morale da podrzavaju sve stavove vlade , mislim pa umro je SSSR evo vec 20 godina ima
    The Show Must Go On...

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

...
    Новине које на једној страни објављују став владе да Срби не изађу на изборе,а на другој објаве апел да се на изборе изађе су у најмању руку неозбиљне.
    E, svašta, ispada da je ozbiljnost kad se objavi samo informacija i mišljenje jedne strane.
    Objektivnost, nema šta...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Talking Re: Zločin i kazna

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    a sto bi dnevne novine morale da podrzavaju sve statove vlade , mislim pa umro je SSSR evo vec 20 godina ima
    Za ovakve izjave ''patriote''bacaju večnu anatemu na dušu i telo
    Myles Bennett Dyson

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

E, svašta, ispada da je ozbiljnost kad se objavi samo informacija i mišljenje jedne strane.
    Objektivnost, nema šta...
    Немам ја ништа против нека објављују шта хоће то је ствар њихове политике,али би барем требало да наведу у име кога позивају Србе да изађу на изборе.

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Srbija je izgubila bitku za medije u srbiji , jos pre nekoliko godina . Ja mislim , da u Srbiji ne postoji ni jedan srpski medij .
    Nije bitno da li je vlasnik iz Srbije ili ne, najbitnija je objektivnost, a nju je najteže ostvariti u novinarstvu.
    Imali smo BK, vlasnik iz Srbije, pa je služila za ličnu promociju vlasnika, imamo RTS, kao srpski medij, pa eto ti kakav je

Slične teme

1. Zločin i kazna
    Autor ofelija u forumu Književnost
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 18.12.2013., 19:01
  2. Zlocin i kazna
    Autor divIja u srcu u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 13.02.2008., 21:47
  3. ZLOCIN I KAZNA
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Arhiva
    Odgovora: 63