Aktivno zadovoljni
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Aktivno zadovoljni

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Aktivno zadovoljni

Sedeo sam u fotelji kao mali i razmisljao sta bi bilo kad bi svi ljudi radili ono sto ih zadovoljava iz skupa tih mnogobrojnih aktivnosti koje ih zadovoljavaju...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Podrazumevano Re: Aktivno zadovoljni

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Sedeo sam u fotelji kao mali i razmisljao sta bi bilo kad bi svi ljudi radili ono sto ih zadovoljava iz skupa tih mnogobrojnih aktivnosti koje ih zadovoljavaju...

Aktivno zadovoljni ... Materijalno zadovoljni ... Na koji još način zadovoljni?

Svodi se na pitanje kako bi izgledao svet kada bi svi ljudi radili ono što hoće.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Ističe se capljara (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    76

...Tada je verovatno upala mama i prekunula ti " bezobraznu radnju ".
    Samo to i nista vise E. A. P.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Da li stvarno mislite da je materjalno zadovoljni isto sto i aktivno zadovoljni?

To su po mojim znanjima totalno razlicite kategorije zadovoljstva a i ljudi su potpuno razliciti jer su skoro opoziti...

Cak i dete starijeg uzrasta ponekad shvati kako je materjalna zelja vrlo lako nezajazljiva, a zelja da se bude aktivan ipak ogranicena , ako ne ono umorom i sposobnostima....
    Da li ovaj jedan detalj daje dovoljno razlike jer prvo je nesto neograniceno , a drugo nesto ograniceno u samoj jednoj osobi....

Iskusan Nemir (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    165
    Reputaciona moć
    106

Ovo mi zvuci malo na Blago Cara Radovana -um je ogranicen na ono sto vidi i cuje -a ludilo je jedino bezgranicno i slobodno od svih ledenih zakona svesti i saznanja.

Um je ogranicen koliko ga sami ogranicimo u znanju i ostalom ,ponekad smo prinudjeni na ogranicenja a u nekim situacijama ulazimo u ludilo bez granica- a meni prija kad ludim .
    Vuk dlaku menja u jesen i u prolece. Covek po potrebi.

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

..ovaj svijet bi definitivno drugačije izgledao kad bih ja radila sve ono što me zanima.....
    ..kad bi imali vremena za sve to, hipotetički, ne bi bili umorni nakon svega vjerovatno bi željeli još nešto, našla bi se još neka aktivnost za koju ne bi imali vremena....jer ljudski mozak i priroda tako funkcionišu...mene tema više podsjeća na temu vječnog,apsolutnog, nepromjenjljivog, raj, bog....kad bi zadovoljili sve akcije ostala bi želja za akcijom..vjerovatno...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Vidis , psihologija i sociologija koliko ih ja poznajem , a to je nikako, ukazuju da bi covek koji radi ono sto ga ispunjava itekako projektovao svoje vreme sa paznjom, i sto je zanimljivo prirodan proces koji se javlja je nepostovanje gluposti i nesnishodjenje praznim pricama....
    Kineska:"Dok slusas besposlicare propadaju ti vredni planovi"

A javlja se postovanje pozitivnih vrednosti cak i kad uzimam u obzir da bi zeljena aktivnost kod mnogih bila prevara i lopovluk (realna mogucnost da je i takva aktivnost zelja).

Neke grane idu ka mentalnom zdravlju, neke grane ka marksovim proizvodnim i drustvenim odnosima, neke grane idu ka socijalizaciji i zacudo i idejama, neke ka poboljsanoj komunikaciji i trudu, i sto je interesantno nigde nema antagonizma koji je kod hijararhijskog ustrojenja neminovan...

Vi stvarno mislite da je nemoguce da ljudi rade ono sto ih zanima ili sto ih ispunjava, rade , kreiraju , a ne rade u smislu sad mi se dupe smesta u fotelju od koze....sad mi se gleda tv, (gledanje tv je aktivnost u smislu glagola ali nikako u smislu aktivnosti rada).

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

..TP..covek koji radi ono sto ga ispunjava itekako projektovao svoje vreme sa paznjom

-----------------------
    ..tu ima istine...ako imaš vremena za ono što te zanima mnogo imaćeš vremena i za ono što te zanima manje..stvar volje, želje i bolje ćeš se organizovati..ali ne možeš imati vremena za sve..treba dobro odabrati...da se poslije ne bi kajao...a da bi radio ono što želiš trebaju ti sredstva za to..ponekad ta sredstva zarađuješ radeći ono što manje voliš..tako je ispalo..da sad ne počnem još i o tome...usput odricanje jednog zbog drugog ima veze i sa hrabrošću....ali ne može se imati vremena ni mogućnosti za sve...
    ...ponekad mi padne na pamet koliki je nedostatak toga..?...šta da je Bah rođen u porodici koja nije forsirala njegovo muzičko interesovanje...ili znači okolina se uklapa sa talentom djeteta tj. osobe..savršeno..ali uzmimo dijete koje možda ima talenat za nešto što okolina ne podstiče..njega iako to zanima ide u drugom pravcu zanemarivajući svoju urođenu potencijalno fantastičnu predispoziciju...e to ja zovem štetom..i za osobu i za čovječanstvo...ono pitanje..kad bi klonirali recimo Mocarta..pade mi na pamet..u novoj sredini možda bi bio arhitekta ili ko zna....hoću reći da bi bilo divno imati mogućnosti ispitati sva svoja interesovanja na širem planu, da je to neostvarivo nažalost i da ostaju samo pitanja u vezi toga...sreća.?...možda...
    ..šta staviti u prvi plan je za mene praktičnije pitanje...i pitanje prave organizacije je najvažniji sastavni dio te prakse...

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Da li stvarno mislite da je materjalno zadovoljni isto sto i aktivno zadovoljni?
    Ne.
    Moj komentar je aludirao na činjenicu da su za nepuna 24h otvorene dve teme sličnih naslova - "Materijalno ... ", odnosno "Aktivno zadovoljni".
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Priznajem , kriv sam i tema je na neki nacin parodija na temu....i izmisljena je....
    Znaci stvarno nisam sedeo u fotelji....jer sam tu temu kao klinac stvarno postavio i bez ikakvih znanja psihologije i sociologije, nego ono decacki, iskustveni zivot kao smisao zivota.....da li bi ljudi bili sretni i koji ....e to sam ja kao klinac razmisljao...mozda prvi razred , mozda drugi, sigurno ne stariji....bas mislim prvi, jer sam dobio knjigu za odlican uspeh na latinici "groblje slonova" ....

Mada nisam mislio da vredjam onu drugu temu, vec je ona danas, a moja vise input za sutras..buducnost.....jer ostvariva je....provereno....

Jedino sto jos nije 100% provereno je tranzicija izmedju dva sistema...po kojoj metodi i u kojim etapama da ide....

Obećava
    Učlanjen
    12.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kolko si godina imao kad si o tome razmisljao?

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    362

чудан је живот...
    рађамо се мали, малтретирамо околину, једемо па какимо, пијемо па пишкимо, деремо се кад нам нешто фали а незнамо да објаснимо...
    мало већи, јуримо све и свашта, падамо, разбијамо, крваримо. неки то називају игром.
    још већи, јуримо или бежимо од другог пола, дешавају нам се чудне потребе, скоро па срамотне.
    е, онда одрастемо. значи да морамо да плаћамо дажбине, било би нам другачије да смо уживали у детињству, али шта је ту је.
    кад коса почне да бежи или седи, време је за мудрост.
    зрелост и мудрост се не уче у школи, оне су плод сваког трена живота, од рођења па до...
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Slične teme

1. N95 zadovoljni ili ne???
    Autor Srafko u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 09.09.2008., 16:49
  2. DA LI STE ZADOVOLJNI?
    Autor shaddow u forumu Žene
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 14.04.2007., 17:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor