petak 13.

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
danas je taj dan.
zanima me koliko verujete u to da je petak 13 "baksuzan dan". ima li nesto posebno sto toga dana radite/ne radite.

licno, nikada nisam imala problema kada je petak 13. cak sta vise, neki od njih su mi bili izuzetno uspesni. ;)
 
Gledala sam u bioskopu nekada davno film Petak 13. 1. deo i mogu vam kazati da je bilo vriske i skakanja na noge ali to je sve što mi je ostalo u uspomenama od tog datuma i od toga filma.
 
Svaki petak 13. sam se debelo oshibao od alkohola sa drustvom :mrgreen: ali sumnjam da ce tako biti i veceras. Od rodjusa samo sam se 2 puta napio, lol. Meni se nikada nije desilo nesto lose na ovaj dan, izmisljotina, dan k'o i svaki drugi. ;)
 
Maler vezan za dan petak 13 potice jos iz srednjeg veka.Naime, na taj dan su papa i francuski kralj Filip IV Lepi spalili Velikog majstora Vitezova templara Zaka de Molea, a ovaj ih je prokleo.U roku od godinu dana obojica su umrli misterioznom smrcu.
 
posto mi je verenica skoro otisla u USA iz prve ruke sam cuo da ameri bolesno tripuju na petak 13ti

recimo u mnogim zgradama i hotelima nemaju 13ti sprat ,ustvari imaju ali ga preskoce znaci ide 12 pa 14 itd.

svako ko nemora da negde ide ostaje u kuci zabarakadira se i bleji (naravno ne svi ameri ali veliki procenat)

u studentskom domu gde je ona nema soba sa br.13

tesko je videti tablicu na kolima sa 13, tj.skoro da ih nema.

ima jos gomila primera,

tako da koliko god da vi mislite da se tripujete to je nista za amere.

eo ja cu da obujem carape natraske za svaki slucaj ,pa nisu ti ameri za dzabe u paranoji hehe:hahaha:
 
Ma to vuce korene iz hriscanstva ili trinaeti apostol Juda.

Kao da Jevandjlje po Judi nije ni postojalo i kao da nije pre par godina pronadjeno. Juda je i dalje negativac a ne jedan od najdrazih Hristovih ucenika..zapravo.

Takodje sta reci kada je taj broj uticao da se ukloni iz horoskopa trinaseti znak "Zmijonoša" uprokos svim pravilima astrologije. Jednostavno to se crkvi nije dopalo i danas onaj ko misli da je Lav u horoskopu zapravo je znak ispod. A neko je i zmijonosac a da to i ne zna.

A oni filmovi o Dzejsonu su toliko odbojni. Ja bih uhapsio rezisera tih filmova. Ono nazivati hororom.
Nije strasno nimalo ...ali je zalosno gledati.
Devojka tinejdzer doteruje se ispred ogledala, slusa vokmen, uziva.....igra dens iz osamdesetih. Dolazi onaj debil sa maskom koji bi trebao da bude strasan i davi je....:neutral:
 
Ma to vuce korene iz hriscanstva ili trinaeti apostol Juda.

Kao da Jevandjlje po Judi nije ni postojalo i kao da nije pre par godina pronadjeno. Juda je i dalje negativac a ne jedan od najdrazih Hristovih ucenika..zapravo.

Takodje sta reci kada je taj broj uticao da se ukloni iz horoskopa trinaseti znak "Zmijonoša" uprokos svim pravilima astrologije. Jednostavno to se crkvi nije dopalo i danas onaj ko misli da je Lav u horoskopu zapravo je znak ispod. A neko je i zmijonosac a da to i ne zna.

A oni filmovi o Dzejsonu su toliko odbojni. Ja bih uhapsio rezisera tih filmova. Ono nazivati hororom.
Nije strasno nimalo ...ali je zalosno gledati.
Devojka tinejdzer doteruje se ispred ogledala, slusa vokmen, uziva.....igra dens iz osamdesetih. Dolazi onaj debil sa maskom koji bi trebao da bude strasan i davi je....:neutral:

:hahaha::hahaha::hahaha:

:andjeo::andjeo::andjeo:
 
@Ozi
Verujem da ovo znas ali ae... Zasto 12?! Zato sto davno, davno nisu imali nulu, pa samim tim 10 nije bila u smislu dekadne jedinice. Brojalo se po zglobovima prstiju, mozes i sam da probas. ;)
Sto se tice astrologije znam coveka koji je DALEKO strucniji od tebe po tom pitanju, a verujem i od vecine tih kvazi autora. Covek je bio u Nju Delhiju na seminarima kao jedan od najboljih astrologa nase zemlje. Inace cuo sam za zmijonosu ali on to ne podrzava. Konsultovacu se ponovo sa njim, ali ne verujem da je promenio stav.
 
Ne znam dal ima veze sa temom, ali Zmijonosa se pojavljuje i u Svetoj krvi, Svetom gralu.A ako se pogledaju astroloski znaci koji mogu da se izaberu u igrici The Elder Scrolls 4, primeticete Zmiju kao trinaesti znak...Kazite mi da tripujem...:D
 
Maler vezan za dan petak 13 potice jos iz srednjeg veka.Naime, na taj dan su papa i francuski kralj Filip IV Lepi spalili Velikog majstora Vitezova templara Zaka de Molea, a ovaj ih je prokleo.U roku od godinu dana obojica su umrli misterioznom smrcu.

Glupost!!!!!

Na taj dan zapocelo je hapsenje Templara u Francuskoj a 22. novembra izdata je bula Pastoralis Preaminentiae koja je pozivala na generalno hapsenje Hramovnika.

Zak de Mole i Godfroa de Sarnej spaljeni su 18. marta 1314. Kliment V umire 20. aprila a prokleti Filip IV 29. novembra
 

Back
Top