pomoć oko monitora

Nikolica

Zainteresovan član
Poruka
181
Imam monitor(polovni) SAMSUNG Syncmaster 700p,CGH 7609L i veoma sam zadovoljan sa njime.Međutim interesuje me čemu služe 5 priključaka koji se nalaze na zadnjoj strani.Nose oznake:R,G,B,H/V,V.
Hvala na svakoj pomoći. :idea:
 
Postoje dva nacina dovodjenja signala od video karte do monitora.Onaj klasican VGA se zove D-SUB a ovaj drugi za koji ti pitas je BNC.Taj BNC je navodno za profesionalnu upotrebu.Ima ih pet i to:R(crvena boja),G(zelena),B(plava),V(vertikalni sinhro impulsi) i H/V(horizontalni sinhro)
Po meni je razlika toliko mala da uopste nema potrebe za BNC kablom
Pozdrav
 
Razlike ima na profi monitorima. Ponekad se preko BNC-a postiže veći refresh i rezolucija. Poboljšanje kvaliteta slike varira analogno onome kod DVI-ja na TFT-u. Negde se uopšte ne vidi, negde se vidi.

Takođe, pri korišćenju BNC konektora, gubi se mogućnost korišćenja DDC opcija (Display Data Channel), koje služe kao povratna informacija o raspoloživim rezolucijama i refresh-rate vrednostima. Bez ove opcije grafička ne može da raspozna ove vrednosti, pa se vrlo lako dolazi do "blank screena", ukoliko ne znate limite svog monitora.

Koliko dobitka, toliko i nevolja.

Pozdrav
 

Back
Top